+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia

    miêkki peda³ hamulca po odpaleniu; twardy na wy³±czonym silniku

    Witam,
    mam wielk± zagwozdkê, wymienia³em dzi¶ przewód elastyczny z przodu (fatalny stan gumy wokó³ przewodu - nie czeka³em a¿ zacznie ciec).

    Nie by³o mo¿liwo¶ci odkrêcenia przewodu elastycznego od twardego - przewód nie chcia³ po dobroci, to w ruch posz³a szlifierka, co poci±gnê³o za sob± wymianê przewodu twardego od ko³a.

    W trakcie demonta¿u w planach mia³em równie¿ wymianê p³ynu hamulcowego, zakupi³em litra i po wymianie przewodów zala³em uk³ad p³ynem (zbiorniczek zosta³ opró¿niony bo w ¶rodku p³ywa³a bli¿ej nieokre¶lona czarna ma¼ i wszystko zosta³o odessane strzykawk±).

    Po zalaniu p³ynem zabra³em siê za odpowietrzanie, najpierw zala³em zbiorniczek, za³o¿y³em przezroczysty przewód na odpowietrznik który trafi³ do zbiorniczka na zlewki, kluczyk na zap³on, posadzi³em cz³eka za kierownic± w celu pompowania peda³em, nastêpnie zacz±³em od przedniego lewego ko³a - wesz³o ponad 300ml zanim zacz±³ lecieæ p³yn bez powietrza.

    Nastêpnie podszed³em do tylniego prawego, od razu zacz±³ lecieæ p³yn, przela³em jakie¶ 100-200ml do ¿±danej barwy p³ynu i poszed³em do przedniego prawego.
    I tutaj zaczê³y siê schody, przela³em blisko 500ml i NIC - ca³y czas lecia³o powietrze. Poszed³em do tylniego lewego - sam p³yn, wróci³em do przedniego prawego - nadal powietrze. Posprawdza³em drug± sekcjê (przód lewy ty³ prawy) - leci tylko p³yn. Wracam spowrotem do przedniego prawego - nadal powietrze z p³ynem. Peda³ oczywi¶cie miêkki.

    Gdzie¶ na necie wyczyta³em ¿eby ABS odpowietrzaæ na w³±czonym silniku - i szczerze mówi±c PODZIA£A£O. Ale tylko po³owicznie, tzn. przednie prawe ko³o (jak i wszystkie inne) s± wolne od powietrza - leci czysty p³yn. Natomiast pojawi³ siê problem po odpaleniu - peda³ natychmiast miêknie i wpada do pod³ogi. Pompowanie na odpalonym niewiele daje - nie wpada do pod³ogi, ale te¿ sie zbytnio nie podno¶ci. Po zgaszeniu - dwa razy naciskam peda³ i jest twardy jak kamieñ. Odpalam - miêkki tak ¿e wpada do pod³ogi.
    Bawi³em siê dalej w odpowietrzanie czy to na w³±czonym silniku, czy zgaszonym - z ka¿dego ko³a leci p³yn, a peda³ nadal miêkki po odpaleniu.

    Przed wymian± nie mia³em ¿adnych problemów z hamulcami - owszem, peda³ nie by³ bardzo twardy na zapalonym, ale nie wpada³ do pod³ogi.
    Odpowietrzanie metod± tradycyjn± - czyli pompowanie i odkrêcanie/dokrêcanie odpowietrznika.
    Co tu siê zadzia³o?
    Je¶li chodzi o szczelno¶æ po³±czeñ to rêczê g³ow± za ich sprawno¶æ - nie ma ¿adnych wycieków - równie¿ ze strony po³±czeñ które by³y dzi¶ ruszane.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Jaki p³yn kupiles?

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    DOT4.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Niemiec p³aka³ jak sprzedawa³
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Chorzów
    Mia³em podobny temat , odpowietrzanie odbywalo siê przy pomocy mojej po³owicy, szlak mnie trafia i po 10 minutach stara wywali³em do domu i zawioz³em do Norauto na odpowietrzenie, 80zl i problem z bani, teraz nie wiem czy przyczyn± by³o z³a technika odpowietrzania czy moja stara.

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    kluczyk na zap³on
    ? A po co?


    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Gdzie¶ na necie wyczyta³em ¿eby ABS odpowietrzaæ na w³±czonym silniku
    Bzdura totalna.

    Czy Wy instrukcji obs³ugi nie czytacie?Temat wa³kowany wielokrotnie:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2962047
    Wszystkie czynno¶ci wykonuje siê na wy³±czonym silniku i wy³±czonym zap³onie-rozmawiamy o Fordach Mondeo od Mk1 do Mk3-w Mk4 i Mk5 jeszcze nie próbowa³em.
    Jedynym znanym mi samochodem w którym dokonuje siê odpowietrzenia na w³±czonym zap³onie jest Ford Sierra.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 11-03-2018 o 09:22



  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Stasiu, na wylaczanym silniku leci plyn z POWIETRZEM - im wiêcej pompuje, tym wiêcej powietrza - serio. I to tylko z jednego Ko³a - z innych leci czysty p³yn. Przelalem w ten sposób przesz³o pó³ litra p³ynu. Po odpaleniu silnika udaje sie uzyskac czysty plyn lec±cy z odpowietrznika - po przelaniu max 50ml. Jesli serio mi ktos nie wierzy, to ja moge filmik nagrac i udowodnic. Odpowietrzam metod± tradycyjn± - jedna osoba pompuje, ja zak³adam wê¿yk ktory idzie do zbiorniczka wypelnionego plynem. Teoria to jedno ale praktyka pokazuje inaczej.
    Po odpowietrzeniu wszystkich kol na odpalonym silniku skutecznosc hamulcow jest bliska idealowi, ale moim zdaniem pedal jest zbyt miêkki.
    Takiego problemu jaki ja mam na forum nie znalaz³em - jesli cos przeoczylem, to prosze o link, bo powyzej przeslany link to podobny problem, ale nie jest identyczy, i rozwiazania brak.

    Wys³ane z mojego ALE-L21 przy u¿yciu Tapatalka
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    na wylaczanym silniku leci plyn z POWIETRZEM
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    tylko z jednego Ko³a - z innych leci czysty p³yn
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Po odpowietrzeniu wszystkich kol na odpalonym silniku skutecznosc hamulcow jest bliska idealowi, ale moim zdaniem pedal jest zbyt miêkki.
    Czyli co¶ masz nie OK z uk³adem skoro pojawia siê w nim powietrze, bo bez znaczenia jest czy siê robi na w³±czonym silniku czy wy³±czonym,
    na w³±czonym jedynie co masz to wspomaganie pompy hamulcowej i ³atwiej peda³ wciskaæ.

    A do g³owy przychodzi mi pompa ABS-u, co prawda nie rozbiera³em i nie wiem jak ona siê zachowuje w zale¿no¶ci od zap³onu, ale w³a¶nie mo¿liwe ¿e bez zap³onu (wyrobiony)t³oczek stoi w jakiej¶ pozycji w której podsysa siê gdzie¶ powietrze, a po daniu zap³onu t³oczek jest w innej pozycji gdzie ju¿ utrzymuje siê szczelno¶æ.

    To jest takie bardziej dywagowanie, ale nic innego nie przychodzi do g³owy sk±d by mog³o siê braæ powietrze w uk³adzie w zale¿no¶ci czy jest zap³on czy nie.

    ---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    dokonuje siê odpowietrzenia na w³±czonym zap³onie jest Ford Sierra.
    Bodaj¿e z 91r nasza by³a z elektryczn± pompk±, i tam nawet nie trza by³o odpowietrzników ruszaæ bo samo siê odpowietrza³o, wystarczy³o sam zap³on daæ, i pompka odpala³a siê w podobie do pompki paliwowej w mondku, jak uk³ad by³ ok to po 2-3 sekundach cisza, jak uk³ad by³ zapowietrzony to i minutê potrafi³a brzêczeæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Je¶li zasysa powietrze to na pewno co¶ jest nie szczelne. Jesli nie to sprawdzi³bym pompkê hamulcow± albo serwo. Ja tak mia³em po wymianie zacisków ¿e pad³o serwo przy odpowietrzaniu. Na zgaszonym da³o siê podpompowac ale na odpalonym peda³ wchodzi³ jak w mas³o.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Jak twardy macie peda³ hamula przy wy³±czonym silniku, wyci±gniêtym kluczyku ?
    By mar1986 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 02:36
  2. twardy peda³ hamulca po odpaleniu
    By lumek in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 22:48
  3. [MkII] Twardy peda³ hamulca
    By wrubel165 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 12:56
  4. [MkIV] Twardy peda³ hamulca rano przy zimnym silniku
    By Allybee in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 20:11
  5. [MkI] Miêkki peda³ hamulca
    By marvin in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2007, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów