+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Mar 2017
    Mieszka w
    Rzeszow

    Dwumas w 2.0 tddi 115km.Ile wytrzymuje.

    Witam wszystkich forumowiczów pytanie może przyglupawe ale ile wytrzymuje dwumas w mondku z tym silnikiem i czy jest faktycznie "cienki" jak dużo ludzi twierdzi wiem ze zależy w dużej mierze od stylu jazdy ale ogólnie czy jest lipa czy jest jakiś przybliżony przebieg tego ustrojstwa z góry dziękuję za wypowiedzi



    Na przyszłość proszę tak tytułować wątek,aby było wiadomo czego dotyczy.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 12-03-2018 o 17:19 Powód: Poprawiono tytuł na mówiący o zagadnieniu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    W moim przypadku jak miałem TDDi,dwumas zmieniłem przy przebiegu 250 tysi km i został wymieniony razem ze sprzęgłem bo to sprzęgło mi padło.Sama dwumasa nie klekotała jeszcze,ale jak komplet to komplet.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Zazwyczaj "znawcy" przyjmują około 200kkm ale wszystko zależy od stylu jazdy. Puki ja jeździłem mk3 żony było ok przy 210kkm. Żona zaczeła jeździć i "strzelać" to po miesiącu było słychać dwumas. I raczej ona była winowającą niz przebieg.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Wiem,chodzi o TDDI,ale jakby kogoś interesowało,to ojca MK III TDCI miało 380 tys. km jak dwumasę wymieniał,ALE sprzęgłem człek potrafi się delikatnie obchodzić i przede wszystkim wóz widział GŁÓWNIE AUTOSTRADY. Nie zmienia to faktu,że czasami musiał też ciągnąć przyczepę o wadze minimum tony.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    u mnie koło 380kkm właściwie to wysprzęglik się rozsypał wsadziłem valeo sztywne ale to już nie to.


    Cały czas do przodu

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Peteypee Zobacz posta
    Puki ja jeździłem mk3 żony było ok przy 210kkm. Żona zaczeła jeździć i "strzelać" to po miesiącu było słychać dwumas. I raczej ona była winowającą niz przebieg.
    tzn. jeśli zatankujesz do pełna i wyjeździsz 3/4 baku a potem jak żona wsiądzie i zapali jej się rezerwa to też jej wina? jasne

    średni przebieg dla dwumasy w mondeo mk3 dieslu to 150tkm i nie spotkałem się osobiście z taką, która wytrzymała 300tkm a trochę ich wymieniłem. oczywiście zdarzają się przypadki przebiegów do wymiany ok. 100tkm jak i 200tkm

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie spotkałem się osobiście z taką, która wytrzymała 300tkm a trochę ich wymieniłem
    Rozumiem,że w każdym takim aucie byłeś na 100 % pewien,że owa dwumasa nie przejechała tych 300 tkm lub więcej?

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    W moim osobistym aucie byłem zarówno pewien dwumas (2 komplety wymienione do ok 330tkm) jak i stylu mojej jazdy, która jest raczej spokojna. Dwóch klientów również znało/miało auta od nowości. Reszta to trochę loteria ale w jednym przypadku koło zamachowe LUKa dawało wyraźne sygnały zużycia już po 50tkm (dystrybucja InterCars więc źródło w miarę pewne). Były też wymiany z powodu uszkodzenia wysprzęglika.
    Najprostszy/najtańszy test dwumasy poza odgłosami w mk3 to wyjęcie rozrusznika, jak jest dużo opiłków w bendixie to długo nie pojeździ i szkoda rozrusznika.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 20-03-2018 o 13:48

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    To ja nie wiem jak to jest z autami mojego ojca,bo oprócz wcześniej podanego przeze mnie przykładu wymiany dwumasy dopiero przy 380 tkm,to mam już kolejny przykład. Mondeo MK IV,które wcześniej użytkował mój ojciec,a Mondziak jest teraz nadal w rodzinie,ma właśnie wymienianą dwumasę,a przebieg wynosi 350 tkm. Oba auta były kupione jako kilkumiesięczne z przebiegami 20-40 tkm,także wcześniej na bank nikt nie wymieniał w nich dwumasy.
    Może to zasługa tych autostrad,na których głownie się poruszały owe samochody.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Być może przebiegi autostradowe minimalizują problemy i wydłużają życie koła zamachowego. Moje osobiste auto było użytkowanie w 70% w mieście reszta trasy. Jaki styl jazdy mieli klienci nie wiem. O jednym z nich tylko wiem, że lubił przycisnąć a TDDi, które miał temu nie sprzyjało. Kupił potem mk4 2,5T.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] pompa tddi 115km.
    By pieteros in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 00:06
  2. [TDDi MKIII] przedmuchy tddi 115km
    By gosciu944 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 23:39
  3. [TDDi MKIII] Temperatura - MK3 2.0 TDDI 115KM
    By Marek Marecki in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 22:47
  4. [TDDi MKIII] Jak rozróżnić TDDI 90KM, TDDI 115KM, TDCI 115KM
    By loo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów