+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: spaliny

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Dec 2017
    Mieszka w
    kraków

    spaliny

    Witam byłem dziś na stacji diagnostycznej sprawdzić spliny i okazało się że mam 25,7 a na tabliczce znamionowej jest 11,2 nie wiem dokładnie o co chodzi mondeo 2,0 tdci 130km byłem zrobić test przelewowy wtrysków jest bdb stan
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 15-03-2018 o 07:59 Powód: Poprawiono prefix z Tddi na Tdci

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Dec 2017
    Mieszka w
    kraków
    witam postukałem po katalizatorze wydaje mi sie że jest pełny ale sami posłuchajcie http://uploadfile.pl/pokaz/1385105---40l5.html tylko musicie pobrać filmik bo inaczej nie pójdzie
    Ostatnio edytowane przez gumcio32 ; 15-03-2018 o 15:11

  4. #3
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Stukaniem w katalizator nie ocenisz jego stanu. Jedynie demontaż i wizualna ocena. Ja od siebie dodam, że u mnie analiza spalin wyszła książkowo z usuniętym całkowicie katalizatorem i zaślepionym EGR-em. Wg. mnie podstawa to sprawny mechanicznie silnik (kompresja), układ wtryskowy i turbosprężarka. Katalizator w dieslu nie pełni znaczącej roli.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    "okazało się że mam 25,7 a na tabliczce znamionowej jest 11,2" w jakich jednostkach to mierzył bo to jakas bzdura. na tabliczce na dole w rogu wartość zadymienia spalin.
    1,4 ? cos koło tego nie chce mi się dymac sprawdzać. pewnie zależy od silnika i tego czy ma dpf...

    ustawa
    "ZADYMIENIE SPALIN – zadymienie spalin pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, mierzone przy swobodnym przyspieszaniu silnika w zakresie od prędkości obrotowej biegu jałowego do maksymalnej prędkości obrotowej, wyrażone w postaci współczynnika pochłaniania światła, nie przekraczało wartości umieszczonej na tabliczce znamionowej pojazdu; w przypadku braku określenia na tabliczce znamionowej wartości, o której mowa w pkt 3, zadymienie spalin pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, mierzone przy swobodnym przyspieszeniu silnika w zakresie od prędkości obrotowej biegu jałowego do maksymalnej prędkości obrotowej, wyrażone w postaci współczynnika pochłaniania światła, nie przekraczało: 2,5 m-1, 3,0 m-1 – w przypadku pojazdów wyposażonych w silnik z turbodoładowaniem,1,5 m-1 – w przypadku pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 2008 r."
    po za tym jest tam szereg warunków odnośnie temperatury otoczeni i silnika.... przy czym właściwie żaden diagnosta nie zmierzy przy obrotach max na luzie. turbina kosztuje więcej niż to auto.
    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 17-03-2018 o 14:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów