+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Nov 2017
    Mieszka w
    Wejherowo

    Dokładne określenie modelu, zmiany kosmetyczne, usterka mondeo mkIII kombi

    Witam,
    to mój pierwszy post na forum także z góry proszę o wyrozumiałość Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Forda Mondeo MKIII w wersji kombi. Po zakupie wszystko wydawało się być w porządku lecz po roku użytkowania lista małych drobiazgów do zrobienia zaczęła się wydłużać. Nie wiem czy mogę taki zbiorczy post dodawać ale w razie czego proszę o pomoc. Co do usterek, zauważyłem, że mając podgrzewaną przednią szybę idealnie połowa a dokładniej prawa część nie grzeje - pozostaje zamrożona. Nadmienię, że wszystkich elektrycznych problemach sprawdzałem bezpieczniki. Czy czeka mnie kosztowna wymiana szyby czy może da się coś z tym zrobić? Mając podgrzewane fotele przednie, fotel kierowcy nie grzeje. Pasażera działa ok, u kierowcy świeci się poziom nagrzewania, lecz nie czuć ciepła. Przy jeździe w deszczu lub śniegu słychać uruchomienie się mechanizmu zamka klapy tylnej, zapala się światełko w bagażniku. Będąc przy tylnej klapie - nie działa tylna wycieraczka, słychać pyknięcie przekaźnika lecz mechanizm nie rusza się.
    Co do modyfikacji zastanawiałem się nad wymianą przednich spryskiwaczy na mgłowe gdyż te co są fabryczne nie sprawdzają się przy dużych prędkościach. Czy istnieje taka możliwość? Chciałbym także zamontować czujniki parkowania z tyłu gdyż fabrycznie ich nie ma. Zależałoby mi na tym, żeby były estetyczne najlepiej w kolorze zderzaka, a nie czarne kółka. Myślałem także nad sprężynami podnoszącymi klapę bagażnika po otwarciu z pilota.
    Z góry przepraszam, jeżeli post nie jest dobrze zamieszczony ale jak wspomniałem jestem nowy Jeżeli to będzie pomocne podaję numer vin: WF0WXXGBBW4D24284
    Pozdrawiam Kamil
    Ostatnio edytowane przez Kamilosskc ; 15-03-2018 o 14:15

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Szyba niestety do wymiany poprostu się upalila ale możesz jeszcze sprawdzić czy dochodzi zasilanie do szyby że strony która nie grzeje , trzeba rozebrać podszybie i sprawdzić miernikiem, fotel nie grzeje bo pewnie pękły styki przy macie grzewczej , trzeba rozebrać i polutować lub wymienić na uniwersalną, problem z klapą zaczyna się od wadliwie działającego zamka w drzwiach kierowcy lub w samych mikrostykach w tylnej klapie , trochę rozbierania i pomiarów przed tobą ale problemy są ogólnie znane w tym modelu i jest wiele pomocnych artykułów o sposobie usuwania w/w.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wiązka elektryczna klapy jest uszkodzona , miałem to samo w sedanie . Musiałem lutować przewody a po jakiś czasie wydłużyłem i teraz mam spokój od 2 lat . Uszkodzenie było w gumowej osłonie na przejściu bagażnik-klapa ( maska bagażnika )
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 18-03-2018 o 10:09

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Nov 2017
    Mieszka w
    Wejherowo
    A co z przeróbkami? Wymiana spryskiwaczy, dołożenie czujników parkowania i samopodnosząca się klapa bagażnika? Jest to wykonalne w ogóle?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    Szyba niestety do wymiany
    Ja bym był ostrożny z ferowaniem takich wyroków - bardziej bym się skłaniał do tego, że spaliła się kostka pod podszybiem. Miałem taki przypadek u siebie - bezpieczniki całe a pół szyby po stronie kierowcy nie grzało. Po rozebraniu podszybia okazało się, że kostka się stopiła bo był chyba jakiś nie kontakt - wyciąłem ją, wlutowałem nową i działa tak już chyba z 4 lata.

    Także nie straszmy kolegi bo może się okazać, że naprawa wyniesie go 5-10zł a nie 700 lub lepiej

    Wycieraczka tylna mogła stanąć bo trzpień i obudowa mechanizmu potrafią skorodować i niejako się "zespolić". Pomaga wyjęcie, rozebranie, oczyszczenie papierkiem ściernym i porządne nasmarowanie - też to już u siebie przerabiałem
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    To twój przypadek jest wyjątkowy z tą kostką bo raczej zawsze jest upalona

Podobne wątki

  1. [MkI] Określenie co to za kostka !
    By Ray in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 13:09
  2. [MkIII] zaciski hamulcowe MKIII 2,5 V6 r. 2003 Kombi - czy takie same jak w Mondeo MKII kombi
    By bufetowa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 12:31
  3. [MkIII] Lampka Tylna Kanapa Mondeo MK III - dokładne położenie
    By Mundus in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:19
  4. [MkIII] MKIII Opis przekaźników do modelu MKIII - gdzie znale
    By intel386 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 17:32
  5. Koszt lakierowania - czysto kosmetyczne
    By jack in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2005, 19:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów