+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    nie ma to jak sprawdzać przebicie kabli WN ręką na pracującym silniku !!
    nie widzę w tym nic dziwnego - sam tak robię, sprawdzam czy auto na kazdym cylindrze równo pracuje po kolei odpinając fajki przewodów WN.
    oczywiście nie polecam albo zalecam chociaż używać środków ochronnych na dłonie, chociaż ja z reguły robiłem to gołymi łapami i nic mi nie było.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    27 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Wymieniłem kable i dalej coś prycha i szarpie i nie ma mocy :/ da się w tym silniku pomylić ustawienie koła zamachowego ??

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dawido89 Zobacz posta
    da się w tym silniku pomylić ustawienie koła zamachowego ??
    Nawet jakby się dało choćby o jedną śrubkę to przestawienie fazy by takie było że raczej by nawet nie odpalił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    27 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    W poniedzialek idzie cewka na oscyloskop
    Mierzylem miernikiem to między zaciskami 1 I 4 było 8.5 i to samo miedzybzaciskami 2 i 3
    Ostatnio edytowane przez Dawido89 ; 05-05-2018 o 16:13

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    27 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    więc tak... samochód nadal nie chodzi na wszystkie cylindry.
    Co zostało wymienione
    -cewka NGK
    -kable WN NGK
    -świece NGK
    I nic...zero poprawy. Samochód odpala perfekcyjnie, można go przegazować jednak kiedy dojdzie do jazdy lub ogolnie utrzymania wolnych obrotów to są problemy. Zauważyłem że na obydwie cewki ktorymi dysponuję mają problem z mocą iskry na prawym górnym złączu. Wszystkie 3 mają iskrę OK a to jedno znikomą o bardzo małej żywotności. Świeca ta jedna mokra. Zamieniałem kable i problem ze slabą iskrą przemieszcza sie na świecę którą akurat podłączę do feralnego wyjścia cewki(obydwie to samo). Były dziś uruchomienia samochodu podczas których chodził on bardzo dobrze(parokrotnie).Koło zamachowe założone dobrze (nie da sie pomylić w tym silniku). Co więcej mogę dopowiedzieć to to że w trakcie prac nad sprzęgłem wypiołem reduktor nieużywanej instalacji lpg oraz czujnik ciśnienia gazu i kabel idący do wielozaworu w pustej butli lpg. Czy może najlepiej wywalić całą wiązkę nieużywanej instalacji LPG ?

    Problem z iskrą tylko na jednym wyjściu jest dla mnie niezrozumiały ponieważ w tym silniku cylindry 1-4 oraz 2-3 idą parami w jednym momencie więc jeśli jedna część cewki była by uszkodzona to nie chodziły by obydwa cylindry (2-3) a nie tylko ten podpięty do górnego prawego wtyku prawda? Pozatym taka przypadlość jest na dwóch cewkach.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Dawido89 Zobacz posta
    więc tak... samochód nadal nie chodzi na wszystkie cylindry.
    Co zostało wymienione
    -cewka NGK
    -kable WN NGK
    -świece NGK
    I nic...zero poprawy. Samochód odpala perfekcyjnie, można go przegazować jednak kiedy dojdzie do jazdy lub ogolnie utrzymania wolnych obrotów to są problemy. Zauważyłem że na obydwie cewki ktorymi dysponuję mają problem z mocą iskry na prawym górnym złączu. Wszystkie 3 mają iskrę OK a to jedno znikomą o bardzo małej żywotności. Świeca ta jedna mokra. Zamieniałem kable i problem ze slabą iskrą przemieszcza sie na świecę którą akurat podłączę do feralnego wyjścia cewki(obydwie to samo). Były dziś uruchomienia samochodu podczas których chodził on bardzo dobrze(parokrotnie).Koło zamachowe założone dobrze (nie da sie pomylić w tym silniku). Co więcej mogę dopowiedzieć to to że w trakcie prac nad sprzęgłem wypiołem reduktor nieużywanej instalacji lpg oraz czujnik ciśnienia gazu i kabel idący do wielozaworu w pustej butli lpg. Czy może najlepiej wywalić całą wiązkę nieużywanej instalacji LPG ?

    Problem z iskrą tylko na jednym wyjściu jest dla mnie niezrozumiały ponieważ w tym silniku cylindry 1-4 oraz 2-3 idą parami w jednym momencie więc jeśli jedna część cewki była by uszkodzona to nie chodziły by obydwa cylindry (2-3) a nie tylko ten podpięty do górnego prawego wtyku prawda? Pozatym taka przypadlość jest na dwóch cewkach.
    Sprawdz kompresje!

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    Sprawdz kompresje!
    a co ma brak iskry na jednym cylindrze do kompresji?
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    27 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Pochytane.
    Jezdzi jak szalony. Problemow było kilka a mianowicie:
    - znajomy ojca ma Mondka z tym samym silnikiem i po zalozeniu moich kabli swiec i cewki ten Mondzio rowniez szalał. Podmieniajac po kolei elementy doszlismy do wadliwych zakupionych swiec. Kupione Bosch i silnik wyrownal obroty ale...nie do konca. Wiec poraz n-ty szukam nieszczelnosci.... i co ? Ano lekko przytarty przewod od serwa. Teraz fura ma perfekcyjne obroty i perfekcyjną moc jak na kota przystało. Po kupieniu feralnych swiec niestety nie mialem mozliwosci zalozenia starych poniewaz przy demontażu wszystkiego do wymiany sprzęgła wyrzucalem to co bylo do wymiany.

    Czlowiek kupuje nowe a i tak...

Podobne wątki

  1. Ford Cougar - czy warto ?
    By Zdzich in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 10:26
  2. [All] zamykanie drzwi Ford Cougar
    By money in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 22:50
  3. Ford Cougar
    By money in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów