Zobacz wyniki ankiety: Ile pali wasze mondeo w cyklu mieszanym?

Głosujących
20. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 6 litrow

    2 10.00%
  • 6-7

    4 20.00%
  • 7-8

    8 40.00%
  • 8-9

    3 15.00%
  • 9-10

    1 5.00%
  • powyzej 11 litrow

    2 10.00%
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Mar 2018
    Mieszka w
    Konin

    Mondeo MK3 2.0 TDDI 115 dużo pali 12l

    Witam, szukałem na forum o wysokim spalaniu w Mondeo, ale żaden przypadek nie był podobny do mojego.

    Na wstępie zaznacze, że auto 2.0 TDDI 115KM HATCHBACK->
    - bez przepływmierza
    - stała geometria turbiny

    Problem:
    Wysokie spalanie, przy naprawde delikatnej jeździe 12 Litrow, wydaje mi się to za absurdalny wynik, miałem wcześniej diesla 1.9 110km i spalaniae w takim stylu jazdy nie wynosilo wiecej niz 6 litrow

    STYL JAZDY gdy zatankowąłem auto pod korek, zanim ruszyłem 1 min rozgrzania silnika na biegu jałowym, i tak samo z gaszeniem 2 min na biegu jałowym. zmiana kazdego biegu:

    z 1 na 2 [2200obr]

    2-3 [2500]
    3-4 [2200]
    4-5 [2200]
    jazda na 5 biegu 2000 obrotow czyli predkosc okolo 100km/h dojazd do pracy praktyczie sama trasa 17km w jedna strone

    po przejechaniu 105km, zatankwalem znow pod korek i wynik 12litrow, dokladnie 12,56 litra. Z taka sama precyzja tankowalem autko wiec nie ma mozliwosci bledu pomiarowego ewentualnie pół litra.

    BRAK OBJAWOW:
    - wszelakiego kopcenia
    - nierownej pracy silnika
    - bardzo dobrze przyspiesza, bez problemu na 5 biegu od 90km/h do 200 km/h przyspiesza, jestem nawet zdziwiony ze tak zrywny jak na 115km i te kilogramy

    opony 16 205/55, jazda bez klimy

    - hamulce nigdzie nie blokuja
    - zadnej dziury w ukladzie paliwowym
    - wymienione wszelkie filtry

    Autko na liczniku ma 256 tys ale relanie obstawiam cos kolo 350tys, jest w srodku bardzo dobrze zachowana, nic nie powycierane ale watpie by diesel mial licznikowy stan :mrgreen:

    PYTANIE: skad tak duze spalanie i jak mozna temu zaradzić? myslalem ze przeplywomierz powietrza ale ta wersja go nie ma, moze zawor EGR?

    i czy moja wersja posiada jakas sonde lamda w ukladzie wydechowym? bo szukalem takiej czesci na allegro i nie moglem znalezc..

    staralem sie jasno opisac sytuacje, korzystałem z SZUKAJKI ale zaden przypadek nie byl podobny do mojego, albo kopcil, albno nie bylo mocy, wersja silnika miala przeplywomierz a u mnie trche inaczej to wyglada,
    prosze o pomoc8)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Miałem podobny problem ze swoim, tyle że TDCI ale też 115km. Z tym, że u mnie spalanie oscylowało w okolicach 9-10l. Olałem temat na jakiś czas, po drodze była regeneracja wtrysków i pompy ale stan rzeczy się nie zmienił. Pewnego dnia wpadł mi do głowy pomysł. Z racji tego, że wcześniej miałem 130ps po programie u heko 162km, to w tym bardzo brakowało mi mocy. Założyłem powerboxa i ku mojemu zdziwieniu wraz z delikatnym przyrostem mocy, spadło spalanie o prawie 2l. Jak dla mnie szok i zacząłem się zastanawiać czy ford nie wypuścił jakiegoś skopanego softu, a powerbox robi korekcje tej skopanej mapy. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 17-03-2018 o 12:08

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Mar 2018
    Mieszka w
    Konin
    to może być jakiś dobry krk, powerbox może tak średnio, ale może jakiś ekonomiczny chip z lekkim podniesieniem mocy to moze byc spoko, duzo znajomych mówiło że oprocz przyrostu mocy spalnie z umiarkowanym stylem jazdy delikatnie spadlo, mowimy tu oczywiscie o delikatnym sofcie podniesienia mocy, a nie wyżyłowanym chiop tuningu

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    12l/100km to trochę dużo, nawej jeśli pomiar obardzony dużym błędem.
    Ale 105 km to mało na ocenę spalania. Zatankuj pod korek i spal co najmniej 3/4 baku i wtedy ponownie pod korek.
    Czy przez te 17km do pracy silnik nagrzewa się?
    Jak masz w najbliższym czasie jakaś dłuższą trasę na autostradzie to zbrób podobnie, pod korek przed i po. To też ma sens dopiero na trasie 400-500km.
    I raczej staraj sie jechać równo z umiarkowaną predkością, nie szalej 200km/h. Wtedy będziesz miał porównanie w różnych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 17-03-2018 o 14:58

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    u mnie według wskazań komputera spalanie przez ten okres zimowy oscyluje w granicach 5,2-5,6l/100km więc 12l to baardzo dużo
    myślę że przekłamanie kompa nie jest duże dlatego że co jakiś czas robię stałą trasę 600km i zawsze wystarcza na wahę 150zł
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 17-03-2018 o 15:29

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Tyle to nic u mnie w krk jak było - 35 to wyszło ponad 20, standard to 7l można zejść do 5 l jak trasy i niemiecka waha z mixolem. Tddi Pali dużo i nic się nie poradzi ale pół bańki zrobi bez zaglądania do silnika. Ważna sprawa komp steruje wtryskiem jak za niskie obroty to dotryskuje, na 3b jka masz 1900 to więcej pali jak niż jak masz 2500 a jak dojdzie do obciążenia to


    Cały czas do przodu

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Mar 2018
    Mieszka w
    Konin
    co ja bym zrobił , żeby palił 7 litrow

    ---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

    dzis jezdzilem chwile po miescie i przy temperaturze minus 1 , w ciagu 5 minut ładnie temperature złapał, po przejechhaniu 3 km w miescie, wiec sam juz nie wiem co z tym termostatem... myslicie ze po podlaczeniu pod dagnostyke komputrowa wykaze blad termostatu?? i podobno jakis dogrzewacz jest jeszcze wody w mondeo..

  9. #8
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez AdamosCompanieros Zobacz posta
    myslicie ze po podlaczeniu pod dagnostyke komputrowa wykaze blad termostatu??
    Termostat nie ma żadnego czujnika, więc błędu nie pokaże. Jeśli masz temperaturę ok po przejechaniu 3km to tylko pozazdrościć. Ja mam do pracy 7 km i wskazówka leniwie zaczyna wstawać jak już dojeżdżam. Co do podgrzewacza PTC to nie we wszystkich był montowany. Sprawdzić możesz po VIN-e czy takowy posiadasz. Jeśli tak to najpewniej świece już dawno nie działają, biorąc pod uwagę przebieg.

    Ja bym mimo wszytko dalej obstawał przy aktualizacji softu. Podjedź do kogoś kto ma IDS i zaktualizuj soft w PCM. Ten silnik przy typowo miejskiej jeździe (nawet agresywnej) nie powinien przekraczać 10l. 12l to 7-osobowe VANY o wadze 2 ton, spalają.

Podobne wątki

  1. Mondeo mk2 V6 dużo pali na blosie.
    By Driverr in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 13:04
  2. [MkIII] TDDI Dużo pali, wentylator wlacza sie na zimnym
    By pietrek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 13:53
  3. [MkI] Ford Mondeo 1.6 16v dużo pali na gazie.
    By BrT in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 16:18
  4. [MkIII] TDDI pali za dużo
    By mcmacpl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 19:02
  5. Kurcze-za dużo pali - Tddi a 12l miasto ????
    By Slavol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2005, 10:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów