+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków

    C-max 2010 2.0 pb nie odpala

    Witam kolegów,
    Mam problem z c-maxem palił od strzała i zgasilem go i klapa kręci ale nie odpala po tygodniu stania sobie odpalił 2 razy od kopa po czym jak to zgasilem znowu kręci ale nie odpala. Sprawdzone:
    - błędów na kompie brak
    -pompa paliwowa działa
    -bezpieczniki sprawdzone pod maską wszystkie ok
    - czujnik położenia wału sprawdzony podmieniany że sprawnego auta
    -dioda mimo gaśnie po przekreceniu kluczyka
    I teraz tak za 1 razem jak nie odpalal to sprawdziłem iskre i iskra była i wtedy zapalił bez problemu a teraz iskry brak.
    Po podłączeniu do kompa live data zczytuje ladnie wszystkie info ciśnienie paliwa itp ale nie czyta obrotów silnika (wskazywaloby to na czujnik wału że względu też na brak iskry) ale czujnik podmienilem z auta szwagra c-max tylko 1.8 więc czujnik ten sam i nadal nie pokazuje obrotów i iskry brak.
    Sprawdziłem też przejście miernikiem wiazke od czujnika wału do kompa i na jednym przewodzie jest ok na drugim( czerwono-szarym) przejścia brak. Pomyślałem uszkodzony przewód podpialem na krótko i przejście do kompa było ale auto dalej nie odpala i na live data nie czytuję obrotów. Czy może coś odcinać zapłon? Żadnego alarmu nie ma oprócz fabrycznego immo.
    Czy może to być wina komputera? Jakis przekaznik?Lub ewentualnie ktoś ma jakiś pomysł? Auto wcześniej paliło od strzała zgasilem go normalnie poszedł do domku i na drugi dzień już kaplica.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:03
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów