+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    taka zdroworozs±dkowa warto¶æ. 100ml? 200?
    Co¶ w tym przedziale, jest sporo mondków ¿e od wymiany do wymiany wystarcza im oleju od kreski do kreski czyli litr na 10ty¶, jak siê mie¶ci w 2 litrach na 10 ty¶ to jest OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Klubowicz
    Foczka

    Imiê
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    no to teraz ja sie wypowiem, samochod jest obecnie u mnie i sparwdzilem wszystko, jak trafil do mnie to by³o oko³o 1/4 na bagnecie dola³em 200 ml. i jest na bagnecie oko³o 3/4 pojezdzilem troche w ró¿nych warunkach i zrobilem 200 km. i po przyjezdzie sprawdzilem nie uby³o nawet milimetra, wiec wychodzi na to ze nadmiernej ilosci oleju nie zu¿ywa , swiece czysciutkie ,kompresja równiutka.
    Wiec prosze nie pisac g³upot ¿e silnik byl zle zrobiony bo silnikow zrobilem wiecej ni¿ niejeden klusków zjad³. Do kazdego silnika podchodze tak samo , g³owice robie zawsze u jednego i jest to kompleksowa regeneracja gowicy ,cylindry honuje zawsze tak samo ,pierscienie daje zawsze takie same.

    by³a ukochana Amanda ST-killer by³ Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 ³apy pêdzony, jest Jaguar XF na nie w³a¶ciwe paliwo
    ju¿ nie nale¿e do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod g³owic± za to nale¿e do klanu KLS
    jaki¶ problem dzwoñ 669 997 993



  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Potwierdzam, wszystko wyja¶nione, silnik jest dobrze zrobiony, oleju za duzo dola³ inny mechanik i chyba za duzo zaczelo ubywac przez to. Wczesniej zuzycie bylo normalne, teraz po dolaniu niewielkiej ilosci wskoczylo na 3/4. Wszystko sprawdzone i jest idealnie tak jak Kleber pisze, wiec z silnikiem kazdemu polecam jechac do Kazimierzy, remont wykonany fachowo.
    Zacz±³em sie martwiæ, nie znam sie i mo¿e wydawalo mi sie ze zuzycie jest wieksze niz powinno.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 03-06-2018 o 18:33

  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jeszcze raz musze sie cos zapytaæ. Czym moze byc spowodowane nagle zuzycie oleju? Jezdzilem sobie przez 1000 km i mialem 3/4 na bagnecie, prawie nic sie nie ruszy³o.
    Zrobi³em wczoraj trase 300 km i nagle spadlo do minimum, trasa byla powolna, miastami, wioskami 250km, +50 km dziur, drózek, gdzie jezdzilem na nizszych biegach bo inaczej sie nie dalo. No i jest wlasnie tak ze przez jakis czas ani drgnie na bagnecie, a potem nagle sie skonczy. Zuzylem juz litr na 5000km, nie wiem czy to dobrze czy tak sobie, na pewno lepiej niz przed remontem gdy dolewalem litr na 1000 czy tem bagnet jest taki ze nie wskaze prawidlowego poziomu, bo to troche dziwne ze nagle spada, a przez dluzszy czas nic
    Niby jest wszystko dobrze, kompresje silnik ma dobr±, a nagle sie zdarzy ze troche oleju lyknie. Przed wyjazdem wczoraj sprawdzalem olej, mialem dokladnie 3/4. Dzisiaj rano patrze i na minimalnej kresce. A wcze¶niej przez 1000km ani drgnelo
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 17-08-2018 o 15:38

  6. #25
    Zielony listek
    Imiê
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    B³êkitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Mo¿e byæ tak ¿e po prostu stoisz na nierównym terenie i olej sp³yn±³ w inne miejsce poza zasiêg bagnetu .

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Sprawdzilem stan na plaskim i wysiorpal olej. Tylko ze tak nagle, bo przez 1000km mialem spokój caly czas bylo 3/4. Potem krotka trasa 300km i spadlo do minimim.
    Pojezdze jeszcze i bede kontrolowac czê¶ciej
    Dola³em 350ml i jest znowu 3/4. Dziwny ten fordowski bagnet.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 20-08-2018 o 01:51

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Podsumowanie:
    ¦rednio zu¿ywa mi 250ml/1000km oleju. Czy to jest du¿o w silniku po remoncie?

    Dla mnie niby ok, te 250-300ml moge sobie dolewaæ co chwile, nie ma tragedii. Kolejn± butelkê na dolewki tylko muszê kupiæ, bo 2 litry mi nie wystarcza od wymiany do wymiany co 10 tys km.
    Przejecha³em po wymianie oleju 7000 km. Mechanik wla³ mi olej do ilo¶ci lekko powy¿ej po³owy bagnetu, czyli na dolewki zosta³o mi co najmniej litr z 5 litrowej butelki + jeszcze dokupi³em sobie 1 dodatkowy litr.
    Przy przejechanych 7000 km zosta³o mi teraz ostatnie 250 ml w butelce.
    Czyli ¶rednio zu¿ywa mi 1750:7= 250ml/1000km.
    Ostatnio dola³em 350ml po 1300 km, teraz po 1100km kolejne 300ml. Ale ¿e ten bagnet jest dziwny (jak na minimalnej kresce wleje sie 350 to robi sie od razu 3/4 bagnetu), to wola³em policzyæ zu¿ycie na prze³omie kilku tys. km - chyba tak jest bardziej wiarygodnie.
    Z nowo¶ci to zamontowa³em sobie gaz w aucie, ale to nie ma wp³ywu na zu¿ycie oleju podobno. Na pocz±tku mia³em wprawdzie zbyt ubog± mieszankê, po zrobionych 500km zapali³ siê check i potem do czasu regulacji je¼dzi³em wy³±cznie na benzynie - olej na gazie kontrolowa³em czêsto i nie zauwa¿y³em, ¿eby zu¿ycie by³o wiêksze ni¿ na benzynie.

    Niezale¿nie czy je¼dzi³em spokojnie czy bardziej dynamicznie, zu¿ycie oleju jest takie same:
    Ostatnie 1100km - jazda mieszana, ale by³a te¿ dynamiczna + oko³o 200 km autostrady na 4,5 tys obrotów + dynamiczne przy¶pieszanie w mie¶cie - posz³o 300ml
    Przedostatnie 1300km - jazda moherowa, by³o du¿o spokojnej trasy, celowo omija³em autostrady, miasta by³o niewiele i bez korków, normalnie sie porusza³em, posz³o 350ml.
    Olej dolewa³em w takiej ilo¶ci, ¿eby poziom by³ zawsze ponad po³owê bagnetu, bo nie chcê sprawdzaæ poziomu po ka¿dej wycieczce, co 1000km to ju¿ jest czêsto
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 29-08-2018 o 13:59

  9. #28
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    250ml na 1000km to wed³ug mnie nie jest ma³o. Spróbuj mu jeszcze zalaæ olej "taki jaki ma byæ" czyli np. motul ford specific. Pewnie to nic nie da, ale spróbowaæ mo¿na, tym bardziej, ¿e ten Twój valvoline 5w40 nie spe³nia norm.

    Z drugiej strony, je¶li nie je¼dzisz jako¶ specjalnie du¿o typu 1500-2000 km miesiêcznie, to mo¿e bym siê a¿ tak tym nie przejmowa³.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 29-08-2018 o 15:50

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Valvoline synpower 5w40 nie spe³nia norm? Rocznie bêdzie 25-30 tys, to trochê je¿d¿ê. Jakbym je¼dzi³ 3 razy mniej to bym siê nie przejmowa³, a tak to tak siê zastanawiam czy wszystko jest ok czy niekoniecznie, bo 3 tys. na remont posz³y. Dlatego sobie tutaj napisa³em, ¿eby siê upewniæ czy mam siê przejmowaæ czy z silnikiem jednak jest wszystko dobrze.
    Spodziewa³em siê dolewek 1 czy 2 litrów, bo to normalne , ¿e auto olej zu¿ywa. Ale jak muszê kupiæ teraz kolejn± butelkê to trochê mnie to niepokoi jednak, ¿e bêdzie szybko gorzej.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 29-08-2018 o 22:20

  11. #30
    zuzycie oleju tez zalezy od stylu jazdy wiec ,ale tez czesto wine za to moga
    ponosic uszczelniacze zaworow ,malo kto je wymienia a one tez sie starzeja a i
    bardzo czesto uszkadzaja w wyniku przegrzania samochodu,nie wiem jak w
    citroenie koszt wymiany ale same uszczelniacze to nie wielki wydatek

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No jak mia³em remont to mechanik raczej by zauwa¿y³, ¿e trzeba co¶ wiêcej naprawiæ, wymieniæ jakie¶ uszczelki, nieuszczelki, wiêc raczej powinienem mieæ wszystko dobrze. Szkoda tylko tego czasu, je¿d¿enia, bo wola³bym mieæ silnik zrobiony raz a porz±dnie i nie kontrolowaæ co chwilê ile oleju mi ³yka i martwiæ siê czy za rok nie bêdzie gorzej.
    Napisa³em tutaj, bo chcia³em siê upewniæ zanim przedzwoniê umówiæ siê do mechanika czy to zu¿ycie jest normalne czy nadmierne, bo od dwóch s³ysza³em, ¿e to du¿o po remoncie.
    Je¶li zbyt du¿e to mam nadziejê, ¿e z reklamacj± nie bêdzie problemów. Wielu ludzi by³o zadowolonych, dlatego wybra³em tego a nie innego mechanika. Je¶li co¶ posz³o nie tak to nie ma tragedii, najlepszym siê zdarza, raczej dojdziemy do porozumienia. Nie wiedzia³em tylko czy 250ml to du¿o. Dziêki za pomoc.
    Co do stylu jazdy - to zu¿ycie u mnie by³o podobne przy spokojnej je¼dzie, jak i na autostradzie przy obrotach 4,5, dynamicznym przy¶pieszaniu w mie¶cie. Testowa³em go co 1000km w ró¿nych stylach, ¿eby sprawdziæ.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 30-08-2018 o 23:24

  13. #32
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Valvoline synpower 5w40 nie spe³nia norm? Rocznie bêdzie 25-30 tys, to trochê je¿d¿ê. Jakbym je¼dzi³ 3 razy mniej to bym siê nie przejmowa³, a tak to tak siê zastanawiam czy wszystko jest ok czy niekoniecznie, bo 3 tys. na remont posz³y. Dlatego sobie tutaj napisa³em, ¿eby siê upewniæ czy mam siê przejmowaæ czy z silnikiem jednak jest wszystko dobrze.
    Spodziewa³em siê dolewek 1 czy 2 litrów, bo to normalne , ¿e auto olej zu¿ywa. Ale jak muszê kupiæ teraz kolejn± butelkê to trochê mnie to niepokoi jednak, ¿e bêdzie szybko gorzej.
    Je¶li chodzi o valvoline to synpower fe 5w30 jest dla fordów. Je¶li rocznie robisz 25-30 tys km to du¿o, musisz dolaæ w tym czasie ok 7l oleju Ja bym wróci³ do mechanika i mu powiedzia³, ¿e bierze niema³o oleju. A ile bra³ przed remontem?
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 31-08-2018 o 08:44

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No wszystko da siê wyja¶niæ chyba, szkoda troche, ¿e u mnie siê nie uda³o bo muszê dalej siê mêczyæ z naprawami. Kontaktowa³em siê z osob± z forum, która te¿ robi³a remont i od wymiany do wymiany nie musi nic dolewaæ, wiêc ju¿ wiem ¿e co¶ jest nie tak.
    Dok³adnie to nie pamietam co mia³em robione - m.in. g³owicê, pier¶cienie
    No to na tym temat siê koñczy, resztê ju¿ wyja¶niê z mechanikiem i i poszuka siê przyczyny . Ka¿dy by³ zadowolony z remontów u tego mechanika, zdarza siê, najwa¿niejsze ¿eby teraz poprawiæ ten silnik i ¿eby by³o dobrze w koñcu.
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 01-09-2018 o 17:05

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Auto nie odpala , sprê¿ynka - wtryski czy mo¿e co¶ innego ?
    By Tomek.d in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 11:18
  2. MKI TD WWY kojarzy mo¿e ktos to auto?
    By hudy in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:39
  3. [All] mo¿e napisaliby¶my wspóln± intrukcjê u¿ytkowania?
    By esik_az_eso in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów