+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Czy auto mo¿e zu¿ywaæ olej w zale¿no¶ci od u¿ytkowania?

    Jestem 10 tys. km po remoncie silnika w mondeo mk3 1.8 125. Auto praktycznie oleju nie zu¿ywa³o. Ostatnio troche bardziej agresywnie je¼dzi³em - szybkie przy¶pieszenie (oczywi¶cie gdy silnik by³ juz rozgrzany; na obroty ponad 4000), autoatrada na obrotach trochê ponad 4000. I uby³o trochê oleju. Na ciep³ym silniku po 10 minutach postoju jest ponad po³owa oleju (mo¿e trochê ni¿ej niz 3/4 bagnetu). Olej valvoline 5w40.
    Olej mo¿e byæ zu¿ywany w zale¿no¶ci od stylu jazdy? Bo trochê mnie ca³y remont kosztowa³ i nie wiem czy to normalne czy zacz±æ sie martwiæ

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Martwic to siê mozesz jak olej bêdzie ubywa³ przy normalnej je¼dzie,wiadomo nie od dzi¶ ze intensywnosc u¿ytkowania ma wp³yw na olej najlepiej widac to na przyk³adzie motocykla,przy normalnej je¼dzie na 1000km praktycznie brak dolewek lub max 100ml,ale przy ostrzejszym pa³owaniu to 300-400 ml trzeba dolaæ piszê na przyk³adzie swojego motocykla,bo s± takie co przy normalnej je¼dzie potrzebuj± 300ml na tysiaka
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Olej mo¿e byæ zu¿ywany w zale¿no¶ci od stylu jazdy?
    oczywi¶cie ¿e tak,a du¿y wp³yw ma na to sam olej,mam kolege co jezdzi duzo i leje co 10tys za kazdym razem inny olej i ro¿nice w zuzyciu sa du¿e

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Wy¿sze obroty = wiêksza konsumpcja oleju.

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez zibi321 Zobacz posta
    Wy¿sze obroty = wiêksza konsumpcja oleju.
    nieprawda.
    mondeo mk2 2.0b blacktop - moge jezdzic normalnie, ekstremalnie eko, albo non stop pod czerwonym polem - nie we¼mie nawet kropelki.
    nie wiem czy zale¿y od auta czy nie, mój nic nie pobiera.
    leje 5w30 ford formula.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zibi321 Zobacz posta
    Wy¿sze obroty = wiêksza konsumpcja oleju.
    nieprawda.
    mondeo mk2 2.0b blacktop - moge jezdzic normalnie, ekstremalnie eko, albo non stop pod czerwonym polem - nie we¼mie nawet kropelki.
    nie wiem czy zale¿y od auta czy nie, mój nic nie pobiera.
    leje 5w30 ford formula.
    To, ¿e AKURAT TWÓJ nie pobiera, nie znaczy, ¿e tak nie jest jak koledzy pisz±

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    To, ¿e AKURAT TWÓJ nie pobiera, nie znaczy, ¿e tak nie jest jak koledzy pisz±
    taaa, akurat moje mondeo, akurat zafira A, akurat focus mk1, akurat vw caddy, toyota hiace, toyota avensis I..... obt³uk³em siê wieloma autami (pierwsze trzy prywatne, reszta s³u¿bowe) i jak bym nie je¼dzi³ nie bra³y oleum niewa¿ne jak je¼dzi³em... zarówno diesle jak i benzyny. jedyne auto które bra³o od nowo¶ci to vw transporter, ale ten nowy szajs jest tak skonstruowany ¿eby braæ olej, i przy obci±¿eniu/katowaniu faktycznie bra³ wiêcej oleju.
    no i pierwszy silnik w mondeo bra³ wiêcej przy katowaniu, ale tam by³y uszkodzone pier¶cienie i uszczelniacze zaworowe (czytaj silnik trup) po wymianie motoru od ponad 70kk nie bierze nawet kropelki.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    nie bierze nawet kropelki
    mozna tutaj prowadziæ o tym dyspute przez kilka stron,ale przyjmijmy ze to co napisa³e¶ jest pojêciem wzglêdnym bo raczej nigdy nie mierzy³e¶ ilosci oleju z dok³adnosci± nawet do 10ml...pomijam motocyle,bo tam mierze olej w lagach do 5ml
    polecam wszystkim poczytaæ http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/ile...amochody/8glc1
    http://antymoto.com/silnik-bierze-olej/ itd.
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    A ile tego oleju silnik mo¿e zu¿ywaæ dopuszczalnie? Bo zrobi³em 600 km i uby³o mi tak ze 3mm na bagnecie (z tej trasy 200 km to by³a autostrada na wy¿szych obrotach, prêdko¶æ 140-160 + czasem dynamiczne ruszanie w mie¶cie). Trochê du¿o ubywa, mia³em a w sam raz do górnej kreski uzupe³niony olej, my¶la³em nawet, ¿e do maksymalnej kreski to za du¿o, ale szybko uby³o. Robi³em u jednego mechanika i remont i sprzêg³o i zawieszenie z ty³u. Sprzêg³o musia³em robiæ na nowo, mechanik utrzymywa³, ¿e drganie sprzêg³a to normalne... skoñczy³o siê na wymianie tego samego... zawieszenie z ty³u - z jedn± tulej± co¶ siê sta³o i nie by³a po¶rodku - by³em na reklamacji i naprawili mi, mia³em nadziejê, ¿e silnik bêdzie dobrze zrobiony

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Mo¿e zu¿ywaæ nawet i 1l na 100km jak pier¶cienie przepuszczaj±. Wszystko zale¿y od wielu czynników - jaki olej, jaki styl jazdy no i przede wszystkim jaki stan silnika.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Silnik ¶wie¿o po remoncie, to silnik powinien byæ w dobrym stanie. St±d moje pytania o zu¿ycie oleju. Styl jazdy opisa³em ju¿, ¿e bardziej dynamicznie je¿d¿ê. Tylko jak czytam tutaj, ¿e niektórym po remoncie nie bierze nic lub niewiele, to zastanawiam siê czy remont mia³em dobrze zrobiony, a nie wiem jak to sprawdziæ, jak oceniæ mój silnik. Czyta³em co¶ o próbie olejowej, mo¿e to by da³o jak±¶ diagnozê.

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Silnik ¶wie¿o po remoncie, to silnik powinien byæ w dobrym stanie. St±d moje pytania o zu¿ycie oleju. Styl jazdy opisa³em ju¿, ¿e bardziej dynamicznie je¿d¿ê. Tylko jak czytam tutaj, ¿e niektórym po remoncie nie bierze nic lub niewiele, to zastanawiam siê czy remont mia³em dobrze zrobiony, a nie wiem jak to sprawdziæ, jak oceniæ mój silnik. Czyta³em co¶ o próbie olejowej, mo¿e to by da³o jak±¶ diagnozê.
    No w³a¶nie - czy remont dobrze zrobiony. Pytanie te¿ co konkretnie by³o robione w ramach tego remontu? No i jeszcze zaleca sie szybciej zrobiæ pierwsz± wymianê oleju po remoncie... itp, itd Tak wiêc ka¿dy przypadek jest inny
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 04-05-2018 o 16:09

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Tylko jak czytam tutaj, ¿e niektórym po remoncie nie bierze nic lub niewiele,
    Zaraz po remoncie mo¿e byæ zwiêkszone zu¿ycie do póki pier¶cienie czy uszczelniacze zaworów siê nie dotr±/u³o¿± i po 1000-1500km powinno byæ ju¿ ok,
    jak od pocz±tku po remoncie ¿lopie olej i nie ustaje no to co¶ posz³o nie ok, albo zosta³o niewymienione.
    Jak po remoncie jest prawid³owy ubytek oleju a po kilku tysi±cach nagle wzrasta, to tutaj najprawdopodobniej móg³ pêkn±æ pier¶cieñ albo uszczelniacz przez wadê fabryczn±.


    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Czyta³em co¶ o próbie olejowej, mo¿e to by da³o jak±¶ diagnozê.
    To to jest do sprawdzenia kompresji, stanu pier¶cieni i zaworów.
    najpierw mierzy siê normalnie kompresjê, a potem dodaje 50mili oleju do cylindra i powtarza pomiar.
    No i w zale¿no¶ci od ró¿nicy wyników miêdzy suchym pomiarem a olejowym mo¿na co nieco wydedukowaæ w³a¶nie o stanie pier¶cieni/t³oków czy zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Pêkniêty pier¶cieñ mo¿e dawaæ jeszcze jakie¶ objawy?
    Uszczelniacze zaworowe da siê dok³adnie sprawdziæ czy one mog± byæ winowajc±? Bo uszczelniacze nie s± drogie i zastanawiam siê czy na wszelki wypadek mo¿e wymieniæ.
    Analiza spalin mo¿e co¶ wykazaæ?
    Bo na reklamacjê pojadê dopiero za jakie¶ 2 tygodnie, bo nie mam kiedy teraz i w tym czasie móg³bym posprawdzaæ kilka rzeczy

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Pêkniêty pier¶cieñ mo¿e dawaæ jeszcze jakie¶ objawy?
    Raczej oprócz dymienia z wydechu nic wiêcej, mo¿e pomiar kompresji z prób± olejow± co¶ by wyja¶ni³.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Uszczelniacze zaworowe da siê dok³adnie sprawdziæ czy one mog± byæ winowajc±?
    Osobi¶cie nie znam patentu ¿eby bez ich fizycznego oblukania jako¶ je sprawdziæ (byæ mo¿e jest jaki¶ sposób ale nie obi³o mi siê o uszy)

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Analiza spalin mo¿e co¶ wykazaæ?
    Tak, kwestia tylko czu³o¶ci/jako¶ci analizatora.
    Inna sprawa mo¿na daæ do analizy olej, ale to ze 2-3 tygodnie trwa bo trza wys³aæ za ocean, bo najtaniej wychodzi.
    Lyssy takie eksperymenta robi³
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post3214797
    Cenê te¿ podawa³ parê(na¶cie postów wcze¶niej)

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Tylko do dok³adnej analizy spalin trzeba mieæ pewno¶æ ¿e uk³ad zap³onowy sprawny i prawid³owe luzy zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No to kilka rzeczy mam do sprawdzenia, dziêki za pomoc. Naj³atwiej by³oby go sprzedaæ i kupiæ inne, tylko fundusze na to nie pozwol± teraz i conajmniej rok muszê nim poje¼dziæ.
    Dymienie zawsze wystêpuje gdyby pier¶cieñ by³ pêkniêty czy to zale¿y od ilo¶ci zu¿ywanego oleju lub jeszcze czego¶ innego? Bo u mnie jest czysto, w ogóle nic nie dymi, przygazowa³em i czy¶ciutko, ¿aden najmniejszy dymek nie polecia³.

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Dymienie zawsze wystêpuje gdyby pier¶cieñ by³ pêkniêty czy to zale¿y od ilo¶ci zu¿ywanego oleju lub jeszcze czego¶ innego?
    Temat rzeka mo¿e byæ i tak ¿e ca³y czas dymi a mo¿e byæ tak ¿e dopiero przy wy¿szych obrotach, przy mocniejszym obci±¿eniu.
    Tu w³a¶nie pomocna jest analiza spalin i ... wprawne oko ¿eby oceniæ wygl±d rury wydechowej, kawa³ek pieluchy, bia³ej bawe³nianej szmaty zbli¿onej do wydechu i obserwowanie co siê na tej pielusze zbiera/osadza. No i znowu wprawne oko ¿eby rozró¿ni³o czy to sadza wymieszana z wilgoci±, czy olej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #18
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Próba olejowa nic nie pomo¿e. Problem le¿y w pier¶cieniach olejowych, a nie uszczelniaj±cych.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    E no dobra, jednak chyba zostawiê wszystko dla mechanika ;D w koñcu robi³ mi silnik to bêdzie w stanie ustaliæ co siê sta³o Bo bêdê siê bawiæ, szukaæ a i tak niewiele z tego wyniknie. Mam tylko nadziejê, ¿e te kilka tysiêcy z³otych nie posz³o do kosza.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    A jaka jest mniej wiêcej norma zu¿ycia oleju? No wiadomo, ¿e producenci pisz±, ¿e np. 1litr czy pó³ litra/1000, ale taka zdroworozs±dkowa warto¶æ. 100ml? 200?

    Zrobi³em 2000 km, na bagnecie mam ju¿ 1/4 (sprawdza³em dzisiaj na zimnym silniku, no ale na ciep³ym to chyba prawie to samo bêdzie), jecha³em dosyæ spokojnie, z tych 2000km na wy¿szych obrotach by³o niewiele, bo jakie¶ 500km autostrad± prêdko¶æ 140-150km/h (ale to te¿ wiadomo ¿e nie ca³y czas), na pozosta³ych drogach spokojnie, bez szybkiego przy¶pieszania itp, bo chcia³em zobaczyæ czy oleju bêdzie tyle samo ubywaæ. Zjad³o mi 3/4, wychodzi oko³o 370ml / 1000 km, wiêc ewidentnie za du¿o. Przed remontem bra³o mi litr na 1000, teraz 400 ml/1000, równie dobrze mog³em remontu nie robiæ i olej kupowac, ¿eby co chwilê dolewaæ. Chyba, ¿e gdzie¶ indziej ubywa. Auto nie dymi.
    Do mechanika jestem ju¿ umówiony. Tylko mniej wiecej chcia³em wiedzieæ ile auto powinno zu¿yæ oleju? Bo 400ml czy 350 ml /1000km to nie jest normalne raczej, niezale¿nie jaki bym mia³ styl jazdy
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 21-05-2018 o 16:57

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Auto nie odpala , sprê¿ynka - wtryski czy mo¿e co¶ innego ?
    By Tomek.d in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 11:18
  2. MKI TD WWY kojarzy mo¿e ktos to auto?
    By hudy in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:39
  3. [All] mo¿e napisaliby¶my wspóln± intrukcjê u¿ytkowania?
    By esik_az_eso in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów