+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Nysa

    Exclamation Centralny zamek focus mk1

    Witam, opisze mój problem może ktoś miał podobnie i pomoże:
    Mam w swoim focusie przy centralnym zamku tak, iż wsadzając kluczyk w zamek od strony kierowcy otwierają sie tylko drzwi kierowcy, wsadzając kluczyk od strony pasażera otwierają sie wszystkie drzwi. Naciskając na kluczyku otwieranie drzwi (przy jednym kliknięciu tylko drzwi kierowcy) a (przy dwóch lub więcej otwierają sie dalej - pierwsze kierowcy a potem reszta) Chciałbym to zmienić bo coś nie zawsze łapie mi otwieranie z pilota w kluczyku. Czyli dwa problemy: 1. jak zabrać się / naprawić te zamki w drzwiach 2. co z kluczykiem bo otwieranie nie zawsze działa mi z pilota trzeba wciskać i wciskać bardzo dużo razy, natomiast przycisk zamknięcia od razu działa więc to chyba nie bateria.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Odnośnie pierwszego problemu to możesz otwierać auto na dwa sposoby. Pierwszy tak jak masz teraz, czyli najpierw kierowca potem reszta lub drugi sposób, wszystkie na raz. Aby zmienić sposób otwierania przytrzymaj na pilocie przycisk otwierania i zamykania na ok 4s. Jeśli się uda to powinny mrugnąć kierunki.

    Co do drugiego problemu to masz zużyty mikrostyk w pilocie. W większości punktów gdzie dorabiają kluczyki np. w centrach handlowych za wymianę takiego mikrostyku liczą 15-20zł.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Nysa
    ok, to z pilotem, a co z zamkiem w drzwiach? Zamek od kierowcy jak wsadze kluczyk to otwiera tylko kierowcy a zamek od pasazera otwiera wszystkie albo zamykanie to analogicznie do otwierania.

  5. #4
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez deft Zobacz posta
    a co z zamkiem w drzwiach?
    Wygląda na usterkę samego zamka (mikrostyk) ew. do sprawdzenia przewody sterujące zamkiem (przelotka w drzwiach). Powinny być dwa (otwieranie/zamykanie).
    Zmień sposób działania centralnego tak jak Ci pisałem. Nie mam pewności czy ma to wpływ na otwieranie z kluczyka.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Nysa
    Pilot ma swoje lata, nie zawsze łapie czasami trzeba kilkanaście razy klikać... przez to też nie mogę zmienić tego systemu otwierania najpierw drzwi od kierowcy potem reszta Cóż trzeba będzie z tym żyć albo zacząć od naprawy pilota a potem reszta

  7. #6
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Ewentualnie ELM v3 i Forscan. Tam w konfiguracji GEM można to zmienić bez użycia pilota.
    Jest jeszcze opcja zakupu pilota nowego z aliexpress za kwotę ok 40zł. Więcej tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...Kluczyk-z-Chin

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    20 Feb 2016
    Mieszka w
    Nysa
    Ogólnie problem z pilotem rozwiązany, rozebrałem pilota i okazało się, ze tam gdzie jest dioda IR jest pełno syfu. Wyczyściłem i po sprawie działa super. Sprawa z zamkiem w drzwiach dalej pozostaje zagadką, a może da się zamienić zamki żeby ten od pasażera dać od kierowcy i wtedy będą otwierać się wszystkie drzwi wsadzając kluczyk w zamek. Niestety co do "przestawienia" trybu otwierania drzwi aby z pilota od razu otwierały się wszystkie nie udało mi się. Próbowałem wiele razy trzymać po kilka sekund i nic ..

  9. #8
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez deft Zobacz posta
    a może da się zamienić zamki żeby ten od pasażera dać od kierowcy
    Niestety ale zamki nie są zamienne stronami.

    Procedure spróbuj wykonać w następujący sposób.
    Aktywacja / dezaktywacja
    1) otwieramy centralny zamek;
    2) otwieramy drzwi kierowcy;
    3) wciskamy równocześnie przyciski "otwórz" i "zamknij" i trzymamy ok 5s
    4) po ok. 5 sekundach samochód powinien błysnąć kierunkami co potwierdzi zmianę.
    Sprawdzone godzinę temu w Focusie mk1 '99 rok
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 08-04-2018 o 23:44

Podobne wątki

  1. [MkIII] Centralny zamek- zamek prawy przód
    By ziutek21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 22:49
  2. [MkII] Centralny zamek
    By smile_sc in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 20:36
  3. [MkIII] Zamek centralny kierowcy mk3 a focus
    By radekg32 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 10:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów