+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.

    Naprawa progów i nadkoli, czy warto?

    Jestem nowym użytkownikiem forum, więc chciałbym na wstępie wszystkich serdecznie przywitać.
    Od tygodnia jestem posiadaczem Mondeo MK2 Kombi 1.8TD z rocznika 2000 Przebieg 250tyś. Jest to mój pierwszy samochód, który dostałem za darmo(brat kupił sobie nowy) i czeka mnie "tylko" koszt rejestracji.
    Niemniej jednak ważność badań technicznych upływa za 2 miesiące, a auto ma mocno pokryte rdzą progi i nadkola. Chciałbym się dopytać czy warto w niego zainwestować, z racji tego, że Mondka mam za free to jestem w stanie w niego włożyć powiedzmy ~2000zł(za taką cenę nie kupie nic lepszego) tak, aby auto posłużyło przez jakiś czas i nie straszyło na drogach. Pozostałe elementy jak silnik, elektryka, zawieszenie, hamulce, klima itp. są sprawne, auto zapala od razu i bez trudu przejechałem nim trasę 700km.

    Proszę o informację ile w przybliżeniu kosztowałaby usługa wymiany progów, nadkoli i czy warto to robić czy rdza jest tak zaawansowana, że zeżarła więcej elementów niż te przeze mnie przetoczone?
    Poniżej zdjęcia przedstawiające zaistniałą sytuację.
    Załączone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Jacek1997
    Imię
    Jacek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Feb 2018
    Mieszka w
    Barcin
    Ja robiłem z znajomym blacharzem progi i poprawki nadkoli no plus malowanie i przy okazji malowanie dwóch lotników przod trochę poprawiona podłoga i konserwacja całego podwozia to kosztowało mnie robota 600 zł plus progi lakiery baranek i takie tam pi erdolki. Ja bym zainwestował jeżeli silnik dobrze chodzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Kami3n147 Zobacz posta
    czy rdza jest tak zaawansowana, że zeżarła więcej elementów niż te przeze mnie przetoczone?
    jak za progi da rade podnieść to to auto jest zdrowe jak rydz
    także śmiało możesz robić

    Cytat Zamieszczone przez Kami3n147 Zobacz posta
    ile w przybliżeniu kosztowałaby usługa wymiany progów, nadkoli
    w dobrym warsztacie 400 za jedno nadkole i 600 za jedne progi, co daje razem własnie 2tys
    gdzieś w stodole u Zenka zrobisz za połowę ceny ale wtedy po roku albo po max dwóch będzie to samo.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    czerwiec 2014 - opis z mojego motostatu
    "naprawa progów i nadkoli, reparaturki + lakierowanie, konserwacja, podłoga - konserwacja, + wymiana tulei kołyski pod silnik
    części: 800 zł
    robocizna: 1600 zł"
    coś tam jeszcze w tej cenie było ale jakaś pierdoła

    Auto jeździ do dzisiaj mimo że ma już grubo ponad 400 tys a silnik bez remontu, a progi były kiepskie; jeśli jest się do czego dospawać to dobry blacharz dospawa co trzeba i wzmocni nawet te wewnętrzne.
    potwierdzam tylko żebyś dał to zrobić komuś porządnie.
    Ja wówczas wymieniałem drugi raz progi ... okazało się że jak robiłem w 2011 to ...... zrobili na odwal się i po prostu wstawili progi na starą rdzę.
    niestety dowiedziałem się o tym trochę za późno na jakieś reklamacje a rdza wylazła po troche ponad roku (w sumie po 2 zimie)

    tak więc jak napisał splitu - lepiej dopłacić 200 zł i mieć spokój na kilka dobrych lat
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 10-04-2018 o 01:20

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Dziękuję za odpowiedź, również myślę, że warto zrobić te progi, aby pojeździł jeszcze trochę czasu, choć przeraża mnie fakt, że to już 18letnie auto.
    Czy mogę liczyć, aby ktoś polecił jakiegoś dobrego blacharza z Krakowa lub okolic ?

  7. #6
    Kursant Awatar Jacek1997
    Imię
    Jacek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Feb 2018
    Mieszka w
    Barcin
    To co ze 18 letnie. Czy w taki czy nowszy to i tak skarbonka . W każdy samochód trzeba wkladac a tutaj przynajmniej jest prosty silnik

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    3 dni temu zajechałem do blacharza-lakiernika z tym samym pytaniem, odpowiedział, że się nie opłaca, nie wie czy jest do czego dospawać, ale cenę 3 - 4tys. + graty zaśpiewał.
    Też srebrny, jak coś to akcją łączona może?
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez marcn24 Zobacz posta
    3 dni temu zajechałem do blacharza-lakiernika z tym samym pytaniem, odpowiedział, że się nie opłaca, nie wie czy jest do czego dospawać, ale cenę 3 - 4tys. + graty zaśpiewał.
    Też srebrny, jak coś to akcją łączona może?
    Proponujesz "skleić" jednego Mondka z dwóch ? Pytałeś się może u innego fachowca? Swoją drogą można by podjechać we dwóch do jakiegoś artysty może by taniej policzył. Masz może zdjęcie swojej rakiety dla porównania ?
    Ostatnio edytowane przez Kami3n147 ; 11-04-2018 o 08:35

  10. #9
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Kami3n147 Zobacz posta
    Czy mogę liczyć, aby ktoś polecił jakiegoś dobrego blacharza z Krakowa lub okolic ?
    Zapomnij.Dobry blacharz nawet nie będzie chciał obejrzeć Twojego auta a co dopiero robić.
    Moja rada-jeśli masz warunki lokalowe,jakieś pojęcie o mechanice,trochę narzędzi i kogoś z migomagiem to rób sam.Robiłem progi w dwóch Mk2 i wiem doskonale że robiąc samodzielnie (ale najlepiej z pomocą drugiej osoby) jest się w stanie w ciągu jednego dnia wymienić jeden próg wraz z odbudową progu wewnętrznego z zagruntowaniem podkładem i pierwszym szpachlowaniem.Koszt przy takim systemie pracy :
    próg 53 pln na stronę (zamiennik z Polcaru)
    blacha do wyłatania progu wewnętrznego 20 pln-(miałem maskę z auta po wypadku)
    farba do gruntowania (ja stosowałem podkład szary Śnieżka w aerozolu) 18 pln (dwa opakowania na stronę)
    lakier do zabezpieczenia od wewnątrz nowego progu oraz jako podkład pod bazę (kolor nieważny,ja kupuję do takich celów lakiery w aerozolu z wyprzedaży w Glasuricie) ok 10 pln/opakowanie-do dwóch progów jedno opakowanie nie wystarczy (2x grunt,2x lakier)
    spawacz-ode mnie brał 50 pln od pospawania jednej strony pod warunkiem że wszystko miał przygotowane i przymierzone
    szpachla,papier ścierny,szpachelki plastikowe 20 pln/dwie strony
    masa uszczelniająca na pędzel (Boll) (1 kg wystarcza na trzy auta) 30 pln
    podkład,baza,lakier bezbarwny ok 60 pln/strone.
    konserwacja (Bitex) 1 kg wystarcza na zabezpieczenie spawanych elementów w dwóch autach (i jeszcze zostaje) 16 pln.
    Łącznie wymiana progów w dwóch Mk 2 kosztowała mnie (ze spawaczem) ok 700-800 pln "na gotowo".Oczywiście robocizna własna z małą pomocą drugiej osoby (zdejmowanie i zakładanie drzwi,pasowanie progów)



  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Byłem dziś w pewnych serwisie w Krakowie na ulicy Balickiej i Pan za stronę (progi+nadkola) na szybko zaśpiewał 1800zł. Oczywiście przez robotą rozbierze auto i wyceni dokładnie, ale na pewno 1500zł trzeba liczyć.
    Gość wydawał się prawdziwym fachurą w tym co robi, bo zawsze przy takich pracach zaprasza właściciela pojazdu, aby zobaczył postęp i to co zostało zrobione. Ogólnie robi tak te progi, że nawet nas przetrwają, ale 1500zl :/ Szukam dalej.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Kami3n147 Zobacz posta
    Ogólnie robi tak te progi, że nawet nas przetrwają, ale 1500zl :/ Szukam dalej.
    a to za ile chciałeś??
    moim zdaniem bardzo dobra cena, o ile faktycznie zrobi na tyle porządnie, na ile piszesz.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Myślałem, że zamknę się w 2 tyś.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Jeżeli jest to cena zrobienia strony na tip top, z lakierowaniem i porządnym zabezpieczeniem to na Twoim miejscu długo bym nie myślał.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Właśnie, że nie. 1800zł za stronę bez lakieru tylko sama konserwacja, zabezpieczenie i baranek.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    We Włocławku za próg z malowaniem i konserwacją dałem 350 zł plus poszycie moje a za nadkole od kierowcy 350 zł plus poszycie i nadkole pasażera 450 zł plus poszycie. Robiłem w dwóch mondkach i zdawało egzamin także nie rozumiem do końca tych cen. Chyba że tak w górę wszystko poszło. Dodam tylko że progu wewnętrznego nie musiałem robić

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  17. #16
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Byłem dziś w kolejnym serwisie Krakowskim i powiedzieli mi cenę 2300zł za wszystko tj. wymiana 2 progów, 2 nadkoli + lakierowanie. Cena bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że w poprzednim serwisie powiedziano mi 3600 bez lakieru.
    Niemniej jednak na pytanie czy dostanę gwarancję, że przez 1.5-2lata w tym miejscu nie wyjdzie mi rdza dostałem odpowiedź, że ciężko powiedzieć oraz, że na to raczej nikt gwarancji nie da chyba, że by to nie było spawane tylko zgrzewane, ale wtedy kosztuje to majątek. Czy to prawda, że na takie usługi ciężko o gwarancje czy warsztat ma coś do ukrycia i stąd ta cena?

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Może powinieneś szukać poza Krakowem? Na Balickiej to pewnie w Akropolu byłeś, przeczytałem trochę dobrych opinii o nich w zakresie blacharki, uszczelniali mi drzwi w służbowej Skodzie.

    Co do cen i warsztatów - dobrzy blacharze mają terminy z kosmosu i kroją solidne pieniądze na naprawie aut z ubezpieczeń i zwyczajnie nie opłaca im się bawić ze starym Fordem. Ja robiłem konserwację u solidnego gościa we Włosienicy, który wcześniej robił blacharkę bratu w Golfie i nawet on powiedział, że co byś nie zrobił z progami, to wytrzymają najwyżej 5 lat. W Golfie wytrzymały 7.
    Ostatnio edytowane przez nordks ; 29-04-2018 o 15:17

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Tak to wygląda. Udało mi się znaleźć magika co ogarnie 2 strony za 1800.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Masakra. Przecież już na tych pierwszych zdjęciach widać, że pod tą warstwa bitexu cała podłoga jest skorodowana.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  21. #20
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    09 Apr 2018
    Mieszka w
    Kraków\Gorzów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Daniel_82 Zobacz posta
    Masakra. Przecież już na tych pierwszych zdjęciach widać, że pod tą warstwa bitexu cała podłoga jest skorodowana.
    To tylko w pizdu na złom?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Gdzie są otwory do konserwacji progów i nadkoli tylnych?
    By marchew6260 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 15:50
  2. [MkI] naprawa progów
    By grzesiek78-78 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 19:25
  3. [MkI] Reperaturki progów i nadkoli potrzebuję
    By bodzio1967 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów