+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo

    Test przelewowy-jaki¶ pomys³ na wê¿yki?

    Witam.
    Jako¶ tak siê sta³o ¿e po 11 letniej przygodzie z moim MKI, po tym jak narwany m³odzieniec w BMW zaparkowa³ w moim baga¿niku, zosta³em obdarowany przez mojego tatê jego MKIII TDCI, i muszê siê zacz±æ przejmowaæ rzeczami którymi dot±d nie chcia³em/ nie musia³em. No i tak spotyka mnie konieczno¶æ zrobienia tego testu przelewowego i czy kto¶ ma domowy patent na pod³±czenie siê do wtryskiwacza bez rozpinania tych oryginalnych z³±czek za pomoc± domowych sposobów?? Ci co mnie pamiêtaj± z postów o dieslach MKI/ MKII wiedz± ¿e potrafi³em zrobiæ tam wszystko za pomoc± gwo¼dzia i m³otka, ale ¿e ostatnio w zasadzie wogóle nie bawiê siê ju¿ w mechanikê to nie chce mi siê kupowaæ specjalnie ca³ego testera ze z³±czkami ani oryginalnych z³±czek do wtrysków, a nie chcê rozpinaæ wê¿yków powrotnych bo znaj±c ¿ycie w 14-letnim samochodzie napewno siê co¶ po³amie. Jakie¶ pomys³y?
    "Prawdziwe samochody skoñczyli produkowaæ w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupi³em bez pod³ogi...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Oddaj do mechanika

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Turbo Traktor
    Od
    26 Oct 2016
    Mieszka w
    Narew
    Kup w aptece pojemniczki na mocz w ilo¶ci sztuk 4. Do tego po metrze przewodu przezroczystego o ¶rednicy zewnêtrznej fi5mm (jak siê wyspie to zmierze). Pomiar jest prosty. Odpinasz przy wtryskach z³±czki i zatykasz np zapalka. We wtryski wpychasz przewód i robisz pomiar. 4 min na jalowych obrotach na rozgrzanym silniku do temperatury roboczej.

  5. #4
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    Jak to zrobiæ to ja wiem. Zastanawia³em siê tylko nad samym podpiêciem do wtrysku ¿eby go nie wyplu³o- bo oczywi¶cie w mondeo nie ma kruæców takich jak np w renówkach. Ale dziêki.
    "Prawdziwe samochody skoñczyli produkowaæ w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupi³em bez pod³ogi...

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek353 Zobacz posta
    4 min na jalowych obrotach na rozgrzanym silniku do temperatury roboczej.
    Powiedz mi jakie powinny byæ prawid³owe ilo¶ci paliwa w ml po tych 4 minutach?

  7. #6
    Zielony listek
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    £ód¼
    Poszukaj na forum bo by³o dok³adnie opisane.Z tego co pamiêtam to miêdzy 10 a 16 ml,ale nie jestem pewny.

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Turbo Traktor
    Od
    26 Oct 2016
    Mieszka w
    Narew
    14 ml bardzo dobrze. Do 25 dobrze. Powy¿ej 30 to ju¿ ¼le. Ale sa przypadki ze maja i po 50ml i je¿d¿±. Zale¿y jeszcze jaka jest kondycja pompy.

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez generalX Zobacz posta
    Zastanawia³em siê tylko nad samym podpiêciem do wtrysku ¿eby go nie wyplu³o
    To nie "wyplucie" jest problemem tylko dobranie ¶rednicy, ¿eby bokiem wê¿yka nie lecia³o. Wê¿yk po prostu wk³adasz i je¶li jest dobrze dopasowany to go nie "wypluje" bo tam nie ma ci¶nienia.

  10. #9
    Kursant
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Turbo Traktor
    Od
    26 Oct 2016
    Mieszka w
    Narew
    Wê¿yk potrzebny o ¶rednicy zewnêtrznej 7mm. Wyjmujesz spinke z wtryskiwacza i wtykasz w dziurê wê¿yk.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek353 ; 14-04-2018 o 07:13

  11. #10
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    No to zrobiony- wê¿yk 7mm zewn±trz to 5 wewnêtrzny. Wtryski maj± otwór 6,5mm. Wynik i dobry i z³y. Bo wszystkie wtryski maj± po 15ml wiêc to nie t³umaczy takiego stukania wyprzedzonego wtrysku przy 1800-2200 rpm przy spokojnej je¼dzie i podszarpywania na zimnym, natomiast po 2 minutach testu zacze³y siê pojawiaæ pechêrzyki powietrza i zaczynam sobie zachodziæ w g³owê czy i MKIII nie jest "obci±¿one genetycznie" przypad³o¶ci± MKI/MKII - czyli zaci±gania powietrza na szybkoz³±czach od filtra itd.. Zw³aszcza ¿e zda¿a siê ¿e na bardzo rozgrzanym silniku przy zapalaniu nie ³apie na wszystkie gary. Co do warto¶ci przelewu to przekopa³em siê przez TISa i tam jest tylko wzmianka ¿e przy te¶cie przelewowym 4 minutowym rozbie¿no¶æ miêdzy warto¶ci± min a max nie mo¿e przekraczaæ 40%- nie ma ¿adnej mowy o warto¶ci maksymalnej przelewu. Tylko w przyk³adowym wyliczeniu podano warto¶æ 10 ml jako minimaln± zmierzon± i 14ml jako dopuszczaln± odchy³ke 40%
    "Prawdziwe samochody skoñczyli produkowaæ w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupi³em bez pod³ogi...

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Mi jedynie jak sa mrozy to faluje przez chwile i smierdza spaliny tak jakby powietrze zaciagal

  13. #12
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    Zamieniam siê powoli w znak zapytania z tym je¼dzid³em i mam wra¿enie ¿e z ka¿dym kilometrem jest gorzej. Podejrzany by³ czujnik temperatury paliwa-bo najwiêcej ciekawostek dzia³o siê na zimnym silniku, a na ¶redniociep³ym chodzi³ najciszej, no i wibracje na wolnych obrotach by³y najni¿sze. w informacji technicznej DELPHI pisze ¿e je¿eli czujnik temperatury jest w wersji niebieskiej, to w przypadku awarii- urwania kabla, warto¶æ jest zafiksowana na 39 stopni co mia³oby sens z tym ¶redniociep³ym, ale zmierzony miernikiem czujnik zachowuje siê prawid³owo to raz, a dwa odpiêcie czujnika nie wp³ywa na pracê silnika- i tu jest druga ciekawostka- bo do czujnika nie mo¿na siê dobiæ przez EOBD ¿eby sprawdziæ czy siê mierzy poprawnie- ale nawet odpiêcie czujnika w trakcie pracy silnika nie zmienia nic w jego pracy, no i ¿eby by³o ciekawej- nie ma ¿adnych b³êdów diagnostycznych w pamiêci. Znowu 3 dni temu kiedy by³o w miarê ciep³o silnik wykona³ nastêpuj±c± padakê: Po rozgrzaniu i d³u¿szej je¼dzie- pó³ godziny- zatrzyma³em siê na 15 minut i po powrocie do samochodu co prawda zapali³ od razu, ale przez jakie¶ 5 sekund mia³ obroty 200 rpm/ min i nie reagowa³ na gaz. a po chwili doszed³ do siebie. I sytuacja powtórzy³a siê jeszcze 2 razy i dalej nic. No i tutaj te¿ zagadka bo gdyby podejrzewaæ zapowietrzenie siê to z informacji technicznej DELPHI wynika ¿e jak temperatura paliwa powracaj±cego przekroczy 40 stopni to powinien siê na sta³e otworzyæ zaworek recyrkulacji w filtrze i ca³e zebrane powietrze powinno zlecieæ powrotem do zbiornika. Zak³adam ¿e pewnie nikt z niczym podobnym nie walczy³- ale mo¿e .....
    Jednak stare Mondki by³y bardziej wdziêczne dla swych w³a¶cicieli.
    "Prawdziwe samochody skoñczyli produkowaæ w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupi³em bez pod³ogi...

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez generalX Zobacz posta
    Zamieniam siê powoli w znak zapytania z tym je¼dzid³em i mam wra¿enie ¿e z ka¿dym kilometrem jest gorzej. Podejrzany by³ czujnik temperatury paliwa-bo najwiêcej ciekawostek dzia³o siê na zimnym silniku, a na ¶redniociep³ym chodzi³ najciszej, no i wibracje na wolnych obrotach by³y najni¿sze. w informacji technicznej DELPHI pisze ¿e je¿eli czujnik temperatury jest w wersji niebieskiej, to w przypadku awarii- urwania kabla, warto¶æ jest zafiksowana na 39 stopni co mia³oby sens z tym ¶redniociep³ym, ale zmierzony miernikiem czujnik zachowuje siê prawid³owo to raz, a dwa odpiêcie czujnika nie wp³ywa na pracê silnika- i tu jest druga ciekawostka- bo do czujnika nie mo¿na siê dobiæ przez EOBD ¿eby sprawdziæ czy siê mierzy poprawnie- ale nawet odpiêcie czujnika w trakcie pracy silnika nie zmienia nic w jego pracy, no i ¿eby by³o ciekawej- nie ma ¿adnych b³êdów diagnostycznych w pamiêci. Znowu 3 dni temu kiedy by³o w miarê ciep³o silnik wykona³ nastêpuj±c± padakê: Po rozgrzaniu i d³u¿szej je¼dzie- pó³ godziny- zatrzyma³em siê na 15 minut i po powrocie do samochodu co prawda zapali³ od razu, ale przez jakie¶ 5 sekund mia³ obroty 200 rpm/ min i nie reagowa³ na gaz. a po chwili doszed³ do siebie. I sytuacja powtórzy³a siê jeszcze 2 razy i dalej nic. No i tutaj te¿ zagadka bo gdyby podejrzewaæ zapowietrzenie siê to z informacji technicznej DELPHI wynika ¿e jak temperatura paliwa powracaj±cego przekroczy 40 stopni to powinien siê na sta³e otworzyæ zaworek recyrkulacji w filtrze i ca³e zebrane powietrze powinno zlecieæ powrotem do zbiornika. Zak³adam ¿e pewnie nikt z niczym podobnym nie walczy³- ale mo¿e .....
    Jednak stare Mondki by³y bardziej wdziêczne dla swych w³a¶cicieli.
    Sprawdza³e¶ jakie masz ³adowanie i w jakim stanie akumulator ?
    Filtr z zaworkiem ???
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 24-04-2018 o 18:01

  15. #14
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    ³adowanie??? ej no bez jaj panowie.Chyba ka¿dy jest w stanie odró¿niæ kiedy rozrusznik s³abo krêci od ogólnej "sraczki" reszty cudów w tym silniku. Woli ¶cis³o¶ci- to akumulator ma pó³ roku, alternator musia³em robiæ miesi±c temu- ³±cznie z napinaczem, ko³em pasowym wa³u i alternatora, a filtr oryginalny Forda ma przebiegu 3ty¶ km, i wszystkie te objawy by³y zarówno przed jak i po tych naprawach. A no i oczywi¶cie u¿y³em tez LIQUI MOLLY Diesel spulung jak by siê kto¶ pyta³-efekt oczywi¶cie ¿aden, jak siê mo¿na by³o spodziewaæ.
    "Prawdziwe samochody skoñczyli produkowaæ w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupi³em bez pod³ogi...

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Je¶li dla ciebie wyk³adnikiem ³adowania jest s³abo krêc±cy rozrusznik to ok. Pisz±c o ³adowaniu odnosi³em siê do niskich obr. po odpaleniu bo tak mia³em , najwyra¼niej napiêcie w instalacji musi byæ na odpowiednim poziomie aby urz±dzenia elektryczne dzia³a³y poprawnie . Ma³o tego nowy alternator ( podobno oryginalny ) te¿ potrafi zak³óciæ pracê silnika - te¿ to mia³em .

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] test przelewowy wtryskiwaczy
    By toma in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 17:40
  2. [TDDi MKIII] Test przelewowy
    By Biker36 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 22:54
  3. [TDCi MKIII] MKIII test przelewowy - totalna zalamka :(((
    By octa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 19:08
  4. [TDCi MKIII] Test przelewowy 1,6 TDCI c-max
    By merchel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 10:58
  5. [MkIII] Test przelewowy - pytanko
    By cino in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów