+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały

    Wyciek skrzynia biegów V6

    Witam. Mam delikatny wyciek z miejsca łączenia skrzyni z silnikiem (jak na zdjęciu - czerwone krople w dwóch miejscach wiszą). Delikatny tzn. kilka kropel się zbiera po nocce stania w garażu i to też nie codziennie.. Nie mniej nie jest to maglownica ani jej przewody bo te nawet ostatnio dawałem do zakucia myśląc że one są właśnie przyczyną (bo też czerwony płyn). I pytanie:
    1) Czy ktoś wymieniał może ta uszczelkę między skrzynią a silnikiem (w V6 3.0 względnie ST) bo nie widzę żadnych zamienników ? W ogóle ich w necie nie widzę.. Abstrahując że simmering wału przy okazji też bym zmienił jak już skrzynia zleci. A w ogóle to się zastanawiam.. czy przy w sumie tak delikatnym wycieku nie uzupełniać co jakiś czas oleju i po prostu jeździć..unikając koniecznych kosztów zrzucania zawieszenia przy tej całej operacji itd.
    2) I drugie pytanie gdzie się go dolewa w V6 i czy samemu dam radę ? Dodam że żadnych niepokojących odgłosów skrzyni nie słyszę, a biegi wchodzą OK. Jedynie jak były zimniejsze dni (teraz już nie) słyszałem przy dociskaniu sprzęgła niekiedy te pstryknięcia, co mogłoby oznaczać docisk. Ale teraz już cisza..
    Dzięki z góry za sugestie
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 13-04-2018 o 10:36 Powód: Przeniesienie, prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    zy przy w sumie tak delikatnym wycieku nie uzupełniać co jakiś czas oleju i po prostu jeździć.
    Tylko trza ustalić czy to wyciek z silnika, ze skrzyni,a może wysprzęglik puszcza.

    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    gdzie się go dolewa w V6 i czy samemu dam radę ?
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...leju-w-skrzyni
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Silnikowy olej to to na 100% nie jest. To lekko czerwonawy wyciek i niezwiązany też z przekładnią. Pozostaje uszczelnienie skrzyni albo jak mówisz wysprzęglik - żadnego nie wykluczam.
    A propo`s tego wysprzęglika - byłyby jakieś inne objawy/towarzyszące wyciekowi ? I jakby to był wysprzęglik to puszczałoby dokładnie na styku silnika i skrzyni ? W jaki sposób wysprzęglik powoduje wyciek oleju i czy tymi zaznaczonymi miejscami to możliwie ? Dzięki serdeczne za sugestie

    p.s. Ale w sumie wyprzęgnik pracuje jak teraz poczytałem "w ramach płynu hamulcowego" który czerwony na pewno nie jest.. więc dedukuje, że to chyba nie on puszcza

    ---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

    Ale w sumie wyprzęgnik pracuje jak poczytałem "w ramach płynu hamulcowego" który czerwony na pewno nie jest.. więc dedukuje, że to chyba nie on puszcza
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 13-04-2018 o 12:20

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    jakby to był wysprzęglik to puszczałoby dokładnie na styku silnika i skrzyni ?
    Bez znaczenia czy z wysprzęglika cieknie, czy ze skrzyni czy z silnika, to jest najniższy element więc siłą rzeczy z tego miejsca będzie ciekło.
    A jak na czerwono to faktycznie raczej ze skrzyni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    To wobec tego wyciek ze skrzyni samej. Tyle że w serwisie twierdzą że tam nie ma żadnej uszczelki (pomiędzy blokiem silnika a skrzynią - zgodnie z tym co na zdjęciu pokazałem), więc skąd może ciec na czerwono - z uszczelnienia wału - na czerwono ?
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 13-04-2018 o 14:31

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    Tyle że w serwisie twierdzą że tam nie ma żadnej uszczelki
    No bo nie ma jakby tam było szczelnie to wszelkie wycieki zbierały by się w obudowie koła zamachowego niszcząc przy tym tarczę sprzęgła, tam wręcz jest otwór zrobiony żeby miał gdzie wyciek uciekać.

    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    więc skąd może ciec na czerwono - z uszczelnienia wału - na czerwono ?
    Jeśli nie masz czerwonego oleju silnikowego, ani płynu hamulcowego, i jeśli to nie są jakieś zabrudzenia od układu wspomagania, to wycieka ze skrzyni przez uszczelniacz wałka sprzęgłowego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Aktualizując temat. Sprawa dalej niewyjaśniona. Wczoraj sprawdzałem stan oleju w skrzyni. Jest "pod sam korek" ale co ważne - olej w skrzyni (Motul 75w90) ma barwę szaro-brązową i nie jest to zdecydowanie ten kolor którego krople zbierają się obok tej szpary na łączeniu skrzyni z silnikiem (czerwone). Także ręce rozkładam, bo wygląda na to że skrzynia nie puszcza i jej ściąganie zdaje się być kosztowo bez sensu. Jedynym czerwonym płynem który mam w układach o oleistej wyraźnie konsystencji to ten ATF w maglownicy - a ta jest suchutka jak pieprz wraz ze wszystkimi przewodami co baaardzo dokładnie sprawdzaliśmy (jak pisałem zakuwałem nawet podejrzany odcinek). Zresztą maglownica w stosunku do miejsca w którym się zbiera ten czerwony wyciek jest cofnięta o zdecydowanie o kilkanaście cm wiec nie ma mowy żeby "niosło" wraz z pędem powietrza (no chyba żebym jeździł ciągle na wstecznym A "podszczywa" codziennie, a i poziom płynu wspomagania ciągle ciut powyżej max.. Cuda.. (może za dużo ?
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 20-04-2018 o 13:44

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    A to z pompy wspomagania nie cieknie, czy w v6 jest gdzie indziej niż np w dieslu?

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Pompa sucha. Nie wiem jak jest w dieslu ale w V-ce siedzi po lewej stronie zdecydowanie (pasażera) także nie odpowiada miejscu wycieku

Podobne wątki

  1. [MkIII] ST220 skrzynia MMT6, wyciek, brak odpowietrznika?
    By adrian1692 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 21:48
  2. [MkII] Skrzynia Biegów 6 biegów do mkII
    By wienzien1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 17:40
  3. [MkI] skrzynia biegów wyciek oleju
    By Greddy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 08:56
  4. [MK1]wyciek oleju...skrzynia?:(
    By zales00 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 08:50
  5. [MkI] skrzynia biegów- wyciek?
    By atom777 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów