+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Stawiam na elektronikę w sterowniku. By poprawnie zdiagnozować zdejmij sztangę. Jeżeli chodzi luźno i bez zacięć to elektronika lub mechanika (przekładnia ślimakowa) sterownika. Jeżeli sztanga chodzi ciężko lub ma zacięcia to stawiam na brudną turbinę

    Miałem podobne objawy do twoich dlatego też dwa tygodnie temu przechodziłem przez pełną regenerację turbo oraz sterownika. 800 zł za turbo (czyszczenie, wymiana i wyważanie wirnika) i 400 zł za sterownik (wymiana mechaniki i elektroniki)
    Ostatnio edytowane przez Thorumbus ; 04-07-2018 o 12:49
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 2006r
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    kłodzko
    ale to miałeś tak że np zapalasz i miga kontrola świec i za drugim lub trzecim odpaleniem działa już ok?
    bo u mnie np przez tydzień będzie wszystko ok aż nagle zapalam i odcina turbo i miga kontrolka?

  4. #23
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    ale to miałeś tak że np zapalasz i miga kontrola świec i za drugim lub trzecim odpaleniem działa już ok?
    bo u mnie np przez tydzień będzie wszystko ok aż nagle zapalam i odcina turbo i miga kontrolka?
    Tak. Tak właśnie objawia się uszkodzona elektronika w sterowniku. Częstą przypadłością tego elementu są zimne luty. Może się tak zdarzyć, że sterownik będzie działał ok a wskoczysz w jakąś dziurkę i odcina ci turbo a sam silnik przechodzi w tryb awaryjny. Kompletny brak mocy. Podczas podglądu parametrów silnika podczas jazdy można zauważyć, że % wychyłu łopatek w turbinie spada na 0%. To typowy objaw braku łączności ze sterownikiem.
    Tak jak napisałem wcześniej już kilka razy. Zacznij od odpięcia sztangi i sprawdź jak ona chodzi. Jeżeli porusza się swobodnie uwagę skieruj na sterownik. Regeneracja sterownika i powinno śmigać.
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  5. #24
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 2006r
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    kłodzko
    dzięki wielkie za radę. Sprawdzę to co napisałeś i dam znać. A jeżeli zimne luty sie robią tylko to można w sumie samemu spróbować zgrzać jeszcze czy lepiej do jakiegoś elektronika dać?
    a jeżeli turbina jest zabrudzona można spróbować wyczyścić ją jakimś preparatem do czyszczenia turbin?

  6. #25
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Raczej słabo z lutowaniem tego, bynajmniej klasyczną cyną itp nie polutujesz. Są firmy które tylko i wyłącznie zajmują się naprawą takich sterowników lub sterowników i turbosprężarek.

  7. #26
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    dzięki wielkie za radę. Sprawdzę to co napisałeś i dam znać. A jeżeli zimne luty sie robią tylko to można w sumie samemu spróbować zgrzać jeszcze czy lepiej do jakiegoś elektronika dać?
    a jeżeli turbina jest zabrudzona można spróbować wyczyścić ją jakimś preparatem do czyszczenia turbin?
    Ja proponowałbym profesjonalną regenerację.
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  8. #27
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 2006r
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    kłodzko
    mam jeszcze jedno pytanie. Jak można sprawdzić czujnik pedału sprzęgła? czy jeżeli wciskam sprzęgło a obroty na luzie spadają np do 2-tys to oznacza ze czujnik padł? bo na komputerze jest tylko ten jeden błąd

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    Jak można sprawdzić czujnik pedału sprzęgła?
    Odpiąć z niego wtyczkę i sprawdzić miernikiem czy zamyka/otwiera obwód.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    No to się dałeś naciąć.
    Łopatki sterujące turbo, te od cięgła, czy sztangi jak wolisz czyści się samemu. 6 śrub fi6 i zdejmujesz całą turbinę a łopatki zostają .
    Potem delikatnie wyciągasz (3 śruby torx bodaj4 ) kupujesz środek do mycia silników firmy Moje Auto za 12 zeta, myjesz , składasz i jeździsz.

  11. #30
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 2006r
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    kłodzko
    jeszcze nic z tym nie robiłem bo nie mam czasu ale błąd wskazuje na sterownik wiec jeszcze zobacze

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dołączę się do tematu.
    Swego czasu rozebrałem turbo w celu wyczyszczenia zmiennej geometrii, ponieważ wywalało mi konkretny błąd.
    Niestety nie oznaczyłem sobie położenia części zimnej do części gorącej (obróciłem na obwodzie), w efekcie po złożeniu silnik nie wkręca się na obroty. Po zdjęciu prowadnicy od sterownika i ręcznym przesuwaniu sztangi od zmiennej geometrii silnik wkręca się.
    Pytanie brzmi, czy istnieje możliwość adaptacji sterownika pod nowe ułożenie części zimnej(bezpośredni związek z umocowanym sterownikiem), a częścią gorąca gdzie znajdują sie łopatki geometrii.
    Nie mogłem pomylić się o zbyt wiele (obrócić po obwodzie), bo nie ma tam takiej możliwości manewru, lecz samochód dalej nie hula

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    raczej nie wystepuje taka adaptacja, a zaklady od turbin glosza, ze trzeba wyjac turbine i w ten sposob ustawiac kierownice... masz na podcisnienie czy elektronicznie sterowanie??

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Zmienna geometria jest sterowana elektronicznie. Obawiam się, że to wlasnie sterownik mógł paść

  15. #34
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    to moze podlacz go na krotko i sprawdz czy jest jakies zycie... bledow tego nie ma??

  16. #35
    Kursant
    Model
    mondeo mk3 2006r
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Aug 2014
    Mieszka w
    kłodzko
    ostatnio poszedłem do auta wziąłem wd40, wyciągnąłem wtyczkę i psiknąłem na wtyczkę gniazdo i na cięgno i powiem wam ze o dziwo pomogło. ostatnio bardzo często podczas odpalania auta wyskakiwał błąd a po tej operacji tylko 2 razy wystąpił ten błąd tylko w jeden dzień a juz od tygodni jest dużo lepiej

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    ostatnio poszedłem do auta wziąłem wd40, wyciągnąłem wtyczkę i psiknąłem na wtyczkę gniazdo i na cięgno i powiem wam ze o dziwo pomogło. ostatnio bardzo często podczas odpalania auta wyskakiwał błąd a po tej operacji tylko 2 razy wystąpił ten błąd tylko w jeden dzień a juz od tygodni jest dużo lepiej
    wd40 to nie jest srodek do czyszczenia polaczen elektrycznych.

  18. #37
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez bimek Zobacz posta
    raczej nie wystepuje taka adaptacja, a zaklady od turbin glosza, ze trzeba wyjac turbine i w ten sposob ustawiac kierownice... masz na podcisnienie czy elektronicznie sterowanie??
    Czyli przy zmianie elementu "kierownicy" zmiennej geometrii w turbie, należałoby dać do fachowca który ustawi to jak nalezy?
    Dodam, że posiadam sterownik elektroniczny.
    Ostatnio edytowane przez Marko03 ; 07-09-2018 o 12:57

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    jesli zlozysz tak jak bylo to nie, ale jak cos pomieszasz, to musisz wtedy widziec, jak sie kierownice zachowuja do polozenia sztangi/dzwigni silownika...

  20. #39
    Pieszy
    Model
    2005
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    03 Aug 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    ostatnio poszedłem do auta wziąłem wd40, wyciągnąłem wtyczkę i psiknąłem na wtyczkę gniazdo i na cięgno i powiem wam ze o dziwo pomogło. ostatnio bardzo często podczas odpalania auta wyskakiwał błąd a po tej operacji tylko 2 razy wystąpił ten błąd tylko w jeden dzień a juz od tygodni jest dużo lepiej
    wd40 to nie jest srodek do czyszczenia polaczen elektrycznych.

    WD40 to tylko firma, mają preparaty do styków. NP : 1675158911400.jpg

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków

    Question

    Szanowni, nie znalazłem lepszego wątku więc pytanie zadaję tutaj. Uzbrajam swojego TDCI 2.2 w osprzęt po wymianie pompy wody, świec żarowych, czyszczeniu dolotu, wymianie EGR i innych elementów i natknąłem się na ciekawostkę. Odpalam, elegancko zapalił, cichutko, równiutko sobie pracuje i nagle po ok 5 sekundach zaczęła migać sprężynka, silnik się zaczął dusić i mocno kopcić. Ponieważ nie było żadnych objawów przed rozbiórką więc na 99% gdzieś dałem ciała. Szukam i BINGO - nie wpiąłem jednej kostki (jak na foto, oznaczona na żółto, foto zapożyczone z forum, z innego przypadku). Co to za czujnik ? za co odpowiada ?
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Mosior ; 24-02-2023 o 13:36
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych
    By Ghal in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 10:27
  2. [TDDi MKIII] Kontrolka świeć żarowych - miga - nie wkręca się na ob
    By sosen79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 11:09
  3. [TDCi MKIII] KOntrolka świec miga
    By ogi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 21:01
  4. [MkIII] miga kontrolka od świec żarowych
    By czapek20 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 10:43
  5. [MkIII] TDCI - miga kontrolka świec żarowych
    By kichotdon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-10-2006, 09:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów