+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa

    Odpalanie diesla pchaniem

    Witam wszystkich!
    Co sądzicie o odpalaniu diesla poprzez pchanie lub krótkie holowanie i start z biegu? Musiałem dziś tak zrobić, jednorazowo, bo wysiadł mi rozrusznik, a musiałem dojechać do elektryka. Taksówkarz pociągnął mnie kilkanaście metrów, ja miękko spuściłem sprzęgło i Mondek ładnie odpalił. Ale nasłuchałem się potem opowieści o zerwanych i przeskakujących paskach rozrządu i nie wiem, czy dla pewności zmienić zaraz pasek (ma ok.2 lata) na nowy, czy zostawić tak, jak jest...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    pasek nie mierzy się jedynie czasem ale również przebiegiem to nie tylko opowieści ale dużo prawdy,w większosci pasek zrywa się lub przeskakuje ze starości lub po napotkaniu zbyt dużych oporów potrzebnych do odpalenia osobiscie po jednej akcji bym go nie wymieniał
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez adamze27 Zobacz posta
    pasek nie mierzy się jedynie czasem ale również przebiegiem to nie tylko opowieści ale dużo prawdy,w większosci pasek zrywa się lub przeskakuje ze starości lub po napotkaniu zbyt dużych oporów potrzebnych do odpalenia osobiscie po jednej akcji bym go nie wymieniał
    Dzięki, adamze27. Poczekam jeszcze trochę, przejadę trochę km i pewnie w końcu go zmienię... Pasek+robocizna kosztują dużo mniej, niż drugi silnik ;-)

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Odpalanie z popychu nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla paska rozrządu gdyż niezależnie od sposobu zapalania przekazuje on siłę z wału korbowego na wałek rozrządu i dla paska jest bez róznicy jak ów wał korbowy jest napędzany-korbą,rozrusznikiem czy z popychu.To jedna z legend stworzonych przez domorosłych filozofów mających słabe pojęcie o pracy podzespołów w silniku.W czasie 15-letniej mojej przygody z 1,8 TD zdarzało mi się niejednokrotnie odpalać Mondka z popychu lub na holu i nigdy nic się nie stało.Pasek przeskoczy jak jest albo luźny albo stary i naciągnięty albo wałek rozrządu ma za wielkie opory ruchu (zatarte łożysko,zablokowany mechanicznie np. przez podparty zawór)



  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    To ja podam konkretny przykład. W zimę kuzyn nie mógł odpalić mazdy 6 z silnikiem 2,0 w dieslu. No to wujek podpiął to pod drugie auto i odpalali na hol. Z 5 biegu aby obciążenie było stosunkowo małe. Efekt? Kuzyn jest bez auta, Mazda stoi u mechanika z rozwalonym silnikiem. Z tego co wiem to po za pękniętym paskiem pękł też wałek. O dokładniejszą diagnozę musiałbym dopytać. Fakt że to pierwszy taki przypadek o jakim wiem z pewnego źródła, ale też za dużo osób co holują diesla nie znam.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  7. #6
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Odpalanie z popychu nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla paska rozrządu gdyż niezależnie od sposobu zapalania przekazuje on siłę z wału korbowego na wałek rozrządu i dla paska jest bez róznicy jak ów wał korbowy jest napędzany-korbą,rozrusznikiem czy z popychu
    Weź pod uwagę różnicę do jakiej prędkości w jednej chwili musi się układ napędowy (wał, pasek i wałki rozrządu) rozpędzić przy odpalaniu na pych, a do jakiej z rozrusznika. Pominę już fakt, że rozrusznik nie powoduje takiego szarpnięcia silnikiem na początki jak przy odpalaniu na pych.
    Osobiście zerwałem pasek w Toyocie Corolli z '88r przy takim odpalaniu. Z silnika nie było co zbierać. Pewnie jak by był nowy pasek to by się to nie stało (ten który się posypał był po przebiegu 70tyś).

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    na 5 biegu to było bardzo duże obciążenie i nic dziwnego że rozerwało silnik, do takiego odpalania używa się 2 biegu, 3 biegu ostatecznie

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    No właśnie wg mnie nie do końca. 5 bieg jest teoretycznie najsłabszym biegiem stawiającym najmniejszy opór.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    No to poobalam trochę mitów
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Odpalanie z popychu nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla paska rozrządu gdyż niezależnie od sposobu zapalania przekazuje on siłę z wału korbowego na wałek rozrządu i dla paska jest bez róznicy jak ów wał korbowy jest napędzany-korbą,rozrusznikiem czy z popychu.To jedna z legend stworzonych przez domorosłych filozofów mających słabe pojęcie o pracy podzespołów w silniku.
    Gdyby wyciąć fragment
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    niezależnie od sposobu zapalania
    to wszystko się zgadza.
    Wszystkie elementy przeniesienia napędu wału korbowego do układu rozrządu są policzone pod konkretne obciążenia + zapas od fabryki.
    Pamiętajmy że rozrusznik odpala nieobciążony silnik!!! a przy odpalaniu na pych obciązenie dla paska, rolek, wałków rozrządu oraz wału korbowego są wielokrotnie większe!
    Rozrzusznik w dieslu przy pojemności silnika ~2l powinien obracać wałem korbowym z prędkością ok 100-200obr/min i taka prędkość obrotowa jest potrzebna do jego odpalenia
    Jeśli mamy dobrodziejstwo w postaci auta które nas holuje, a auto generalnie nie sprawia problemów z odpalaniem i pracą na wolnych obrotach, należałoby:
    -przekręcić zapłon
    -jechać jakieś 20-30km/h
    -włożyć 5ty bieg,
    -raptownie puścić sprzęgło,
    -jeśli silnik już się obraca z prędkością powyżej 200obr/min należy ponownie wcisnąć sprzęgło.
    auto zadławi się ale powinno podbić obroty do jałowych.
    Jeszcze lepiej byłoby od razu włożyć 5ty bieg, i jeśli auto z przodu ma odpowiednią przyczepność i wystarczająco dużo pary, rozpędzić silnik do 200-300 obrotów i wcisnąć sprzęgło - i to jest w zasadzie najbardziej optymalny rozruch na popych.
    Jeśli ktoś mądry przy 40km/h wpina 2bieg to sam prosi się o zerwany pasek...
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    na 5 biegu to było bardzo duże obciążenie i nic dziwnego że rozerwało silnik, do takiego odpalania używa się 2 biegu, 3 biegu ostatecznie
    tak jak napisał iceman150, bieg 5ty stawia najmniejszy opór, bo kręci się najwolniej.
    żeby to lepiej zobrazować, porównaj sobie, na którym biegu hamowanie silnikiem jest bardziej efektywne? czy jak masz zapięty 5ty bieg, czy 2gi? bardziej będzie hamowało auto na niższym biegu...
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    W czasie 15-letniej mojej przygody z 1,8 TD zdarzało mi się niejednokrotnie odpalać Mondka z popychu lub na holu i nigdy nic się nie stało.Pasek przeskoczy jak jest albo luźny albo stary i naciągnięty albo wałek rozrządu ma za wielkie opory ruchu (zatarte łożysko,zablokowany mechanicznie np. przez podparty zawór)
    I tu przechodzimy do kolejnej kwestii, jaką jest TYP rozrządu.
    Totalną bzurą powielaną przez wszystkich - jak to określił ładnie Stasio - "domorosłych filozofów mających słabe pojęcie o pracy podzespołów w silniku" jest twierdzenie że łańcuch to można sobie szarpać/pchać i nic mu nie będzie bo to łańcuch.
    Nic bardziej mylnego!
    To nie łańcuch rowerowy!
    Jeśli jest hydrauliczny napinacz, to ciśnienie na zgaszonym silniku wynosi 0, przez co ślizgi nie są odpowiednio napięte - zgadnijcie co się stanie, jak w ułamku sekundy, z połączonym napędem, silnik ruszy do 2000obr/min... na 99,99% łańcuch przeskoczy, a z podobnym prawdopodobieństwem zawór spotka się z tłokiem.
    Jeśli chodzi o pasek, to jest wbrew pozorom jest mniejsze ryzyko kolizji, głównie ze względu na napinacz.
    Najlepiej jeśli jest mechaniczny - odpowiednio wyregulowany zniesie dużo więcej niż hydrauliczny.
    Ale w większości przypadków, napinacze są hydrauliczne (z siłownikiem wewnątrz), co skutkuje różnym naciągiem paska w zależności od obciążenia/obrotów.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Odpalenie , o którym tu rozmawiacie trzeba też umieć wykonać a pasek może się zerwać nawet gdy silnik odpalamy rozrusznikiem - miałem taki przypadek . Czy silnikiem obraca rozrusznik czy omawiane sposoby to uważam , że napinacz zaczyna pracować z podobnym opóźnieniem .

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    No tak, u mnie się na szczęście nie urwał, a nieświadomy zagrożenia ruszałem z 2 biegu, powoli puszczając sprzęgło... Ale zastanawiam się, czy wskutek szybkiego naprężenia pasek mógł się wtedy "zmęczyć" na tyle, że może teraz się urwać w dowolnym momencie? Czy jeśli "przeżył" to odpalanie, to już będzie dalej dobrze...?

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Powinno byc ok. W 90% nic się nie dzieje. Możesz ewentualnie zdjąć pokrywkę paska i obejrzeć go w jakim jest stanie.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    Powinno byc ok. W 90% nic się nie dzieje. Możesz ewentualnie zdjąć pokrywkę paska i obejrzeć go w jakim jest stanie.
    Dzięki, iceman150, tak zrobię. Lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć :-)

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Zwróć uwagę też na koła rozrządu , czy nie wytarte za bardzo .

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Zwróć uwagę też na koła rozrządu , czy nie wytarte za bardzo .
    Może rzeczywiście lepiej wymienić pasek z kołami i napinaczem i mieć już to z głowy na jakiś czas? Dzięki!

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Nie wydawaj kasy bez potrzeby , chyba że pieniądze gryzą się u ciebie w portfelu

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    He he. Jakoś niestety portfel cieniutki... Natomiast pojawiła się nowa sprawa, nie bezpośrednio po tym pchaniu, ale nie wiem, czy nie jest to jakoś powiązane. Otóż pojawił się jakiś dziwny dźwięk, typu chrobot, gdzieś od strony pasków, ale słychać go dopiero przy ok.2500 obr. Tak, jakby jakaś rolka napinająca się "kiwała" na boki albo coś w tym rodzaju. Podjechałem do mechanika, właśnie wróciłem - skasował 100zł za nową rolkę (nie wiem, od jakiego paska) i stwierdził, że nie wie, co to jest, może rozrząd? Bo nadal chrobot jest. I tyle. I teraz trochę boję się jeździć, żeby się coś nie rozsypało... Przyszło mi do głowy coś pewnie jeszcze gorszego - że może to np.turbo, które sie włącza własnie w okolicy 2500 obr. Mam nadzieję, że to nie to...

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Słaby mechanik co nie umie rozpoznać zużytej rolki , zwłaszcza po tym jak ją zdemontował . Turbo możesz sam sprawdzić - zdejmujesz rurę filtr powietrza - turbo i palcami sprawdź czy ma luz wzdłużny i osiowy .

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    OK, dzięki, jutro sprawdzę. Ale się porobiło...

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez amax Zobacz posta
    OK, dzięki, jutro sprawdzę. Ale się porobiło...
    moze wczesniej nie zwracales na to uwagi, ale takie chrobotanie o jakim piszesz, mialem i w swoim td i u dwoch kolegow, tyle ze u nas to bylo przy 1,5k rpm. taki urok turbo tego auta, w kazdy mprzypadku byl to dzwiek jakby harczenie podczas przyspieszania.

Podobne wątki

  1. Odpalanie diesla przy dużych mrozach
    By miszelos in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 01:17
  2. [TD MkI] Mineralny do diesla
    By rustin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 20:45
  3. Odpalnie diesla
    By kuzyng in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 06:09
  4. Odpalanie Diesla na zimnym
    By ropusz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-03-2006, 21:29
  5. [MkII] Odpalanie diesla 1,8 TD
    By Lucas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24-01-2006, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów