+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukaskupasz Zobacz posta
    1. Czy jest możliwość sprawdzenia luzu na półosi, czy nie będzie on zauważalny podczas ręcznego sprawdzania ?
    Jak najbardziej tak się sprawdza, tylko trza mieć jakąś tam wprawę żeby wiedzieć/czuć czy to normalny luz czy nadprogramowy.

    Cytat Zamieszczone przez lukaskupasz Zobacz posta
    2. Czy przekładka kół przód/tył może negatywnie wpłynąć na samochód, czy po ich wyważeniu można spokojnie tak jeździć ?
    No to standardowa procedura, że się cyklicznie przód z tyłem zamienia żeby opony w miarę równo się zużywały.

    Cytat Zamieszczone przez lukaskupasz Zobacz posta
    3. Jaka może być orientacyjna cena wymiany połosi ?
    50-150 zależy od warsztatu, najlepiej na miejscu w warsztatach popytać jak się cenią.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Dobra Panowie przyznaje Wam rację. Dziwne bo krzywi kierownicę w prawo jak hamuje ale przy niskiej prędkości tak samo krzywi kierownicę w lewo jak przyspieszam, czyli prawe gumy już powiedziały papa. Zamówię i wymienię. Półoś z kanałem można wymienić z piwem w ręku jakieś 40 min roboty, bardzo fajna lekka robota pod warunkiem, ze łatwo wyjdzie z wieloklina na zwrotnicy, mi wyszła bardzo lekko. Po wymianie półosi I poduszki skrzyni biegi wchodzą jak w masło tak samo nie ma kangura. Muszę tylko tarcze wymienić z przodu bo bije przy 120. Zrobiłem dziś test na autostradzie. Przy 210 dopiero bicie wszystko znika (bardzo dziwne)
    Dla potomnych chce zaznaczyć, ze gdy bierze się półoś w rękę gdy auto stoi na kołach i czuć luz lewo prawo i góra dół to pomimo tego, ze ten luz według warsztatu jest w NORMIE to tak na prawdę nie jest k trzeba wymienić. Ja już mam z tym spokój, no ale kolejny problem wyszedł z gumami.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    uz według warsztatu jest w NORMIE
    Co już wcześniej pisałem trza trafić do takiego warsztatu że mają doświadczenie.
    Już kilka razy pisałem jak u nas było ale przypomnę.
    Jak kupiliśmy mondka to od razu było czuć że coś z zawiechą nie OK, stuki, puki, jakieś takie niepewne prowadzenie, nie czuło się tej styczności na fajerce z kołami .
    Akurat przegląd wypadał, na stacji gościowi powiedziałem żeby ręcznie sprawdził zawiechę bo coś czuję że jest nie OK, macał macał i wymacał - gumka drążka stabilizacyjnego.
    Podjechałem do kumpla w warsztacie wlazłem z nim pod auto i jak wymacaliśmy to 1200zł pękło na części, w tym poduszka silnika. Po zrobieniu przestało wszystko pukać i czuło się że mondek słucha się kierownicy.
    W MKII niby zawieszenie jest proste, ale właśnie trza mieć doświadczenie, co i jak sprawdzać i mieć pojęcie które luzy/ugięcia są normą a które kwalifikują się do naprawy.

    Kupa jest tematów że diagnosta w SKP nie widzi nic niepokojącego, a auto nie prowadzi się tak jak powinno.
    A co do Twojego myszkowania, to jeszcze z tyłu dobrze przepatrzeć mocowania/tuleje wahaczy, w Wawie mieliśmy przypadek że chłopak przód praktycznie cały wymienił i auto myszkowało dalej, i się okazało że problemem był tył.
    Chociaż jak auto Ci myszkuje przy przyśpieszaniu to na 90% winne są zużyte albo zbyt miękkie tuleje wahaczy z przodu. Ale to też konkretnie zdiagnozować które i czy coś jeszcze dodatkowo nie będzie, żeby jednym zamachem zrobić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Dolne sworznie mam nowe. Mają może z 2 miesiące. Byłem teraz we Lwowie. Kto był to wie jakie tam drogi. Dobiłem przez to łączniki stabilizatora, stukaja na prostej na dolkach. Końcówki drążków kierowniczych nie mają luzów. Szukam kompletu tulejek metalowo-gumowych do tych wahaczy w rozsądnej cenie bo szkoda mi wywalac kasę na nowe wahacze skoro sworznie są nowe. Prowadzi się ogólnie dobrze tylko to przyspieszanie drażni bo trzeba kierownicę trzymać sztywno i ściąga w lewo jak mu się zechce.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Dolne sworznie mam nowe. Mają może z 2 miesiące
    Ale sprawdzić nie zaszkodzi, sam przerabiałem przypadek, Paolo zmieniał nam tuleje wahaczy, wprasował nowe jak należy, ale coś mu się nie podobało, wziął breszkę zaczął macać te tuleje i się okazało że nowa była z wadą. Sam jakbym wymieniał to pewnie bym nie zwrócił uwagi, bo człowiek już z wprawy wyszedł, złożyłbym wahacz i bym się ostro zastanawiał co jest nie OK z zawiechą skoro na nowych gratach złożone.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Znalazłem tuleje marki Corteco oraz Hans Pries/Topran. Opinie wskazują ze produkt DOBREJ jakości nie BARDZO DOBREJ. 1.5 roku ma wytrzymać później mondek raczej pójdzie na puszki albo zyletki. Sentyment powoli się kończy i nerwy też. Warsztat mam więc wymiana za bezcen. Byle kierownica prosto była

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Znalazłem tuleje marki Corteco oraz Hans Pries/Topran.
    To jak nie chcesz nerwa później mieć to poszukaj np TRW, ATE, Lemforder
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    ATE oraz Lemforder to wiadomo, ze już wysoka półka i tutaj jedna tuleja kosztuje tyle co komplet tamtych na jeden wahacz. Jak znajdę jakaś okazję to się nie będę zastanawiać.
    Jeszcze pytanie. Czy rzeczywiście krzywa tarcza możne powodować bardzo odczuwalne bicie koła? I to dopiero od 120 na godzinę? Wiadomo, Że im wyższa prędkość obrotowa tym działają większe siły ale, ze aż tak?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Wiadomo, Że im wyższa prędkość obrotowa tym działają większe siły ale, ze aż tak?
    Tutaj to trza by było już posiłkować się obliczeniami wzorami, żeby konkrety wyliczyć. Bo ogólnie to krzywa tarcza może powodować bicie, ja na sierce przerabiałem temat, tarcze hans piersy kupiłem (tańszych nie było ) no i kurna po 500 kilometrach już się pogięły że przy hamowaniu pulsowały na pedale, a od 90 Km/h zaczynało się mrowienie na fajerce, powyżej 120 było mocno nieciekawie.

    ---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

    A może to krafty były a nie has piersy, nie pamiętam.
    W każdym razie jak się zwichrowały to przeszkadzało przy wyższych prędkościach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Mam jeszcze pytanie co do tulei. Mam założone wahacze firmy Delphi. Z tego co czytam to były 2 rodzaje tulei, nie chodzi o to, ze przednia jest inna i tylna jest inna tylko chodzi o to, Że były nawet 2 takie same na wahacz. Czy to prawda? Druga sprawa to ta Marka Febi to jedni chwalą a drudzy nienawidzą. Splitu pisał, że zrobił 100kk na jednych wahaczach tej marki a inni mówili, że same tuleje to badziewie i się szybko sypia i były przypadki, że nie pasowały w gniazda bo miały za mała średnicę. I teraz zachodze w myśli czy jak kupię to będzie pasowało.


    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Z tego co czytam to były 2 rodzaje tulei, nie chodzi o to, ze przednia jest inna i tylna jest inna tylko chodzi o to, Że były nawet 2 takie same na wahacz.
    Tutaj to mi się zapomniało, coś mi świta że wahacze do fałek miały większe tuleje, ale wahacz nawet z tymi większymi normalnie pasował i do rzędówek.
    A czy były takie że przednia i tylna w tym samym rozmiarze to nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Druga sprawa to ta Marka Febi
    Na pewno jest bardzie renomowana niż hans czy topran, ale jak z trwałością to nie mam porównania.
    hans to jest tylko marką, zamawiają w różnych fabrykach i dają swoją nazwę, febi natomiast jest producentem.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-05-2018 o 15:22
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Gdzieś tu na forum były takie tematy ale jak większość wymarła śmiercią naturalną więc niczego się nie można dowiedzieć. Wiem tylko na 100% Że st200 ma inne całkiem konstrukcyjnie.
    Czyli te co pokazałem beda pasowały na 100%?
    Wahacze mają z 14 miesięcy nawet gdzieś jest mój temat z wymianą więc sądzę, że te Delphi mają normę i nie będzie niespodzianek. Na bank nie są też wybite gniazda jak to Splitu gdzieś pisał, że się zdarza.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Czyli te co pokazałem beda pasowały na 100%?
    Nie mam pojęcia, musiałbyś zmierzyć jakie konkretnie u Ciebie siedzą tuleje. Wtedy masz pewność 100% że właściwy rozmiar kupisz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Może się jeszcze ktoś wypowie tutaj, bo szczerze nie mam kiedy pomierzyc tego a nawet nie wiem jak chociaż dinyskam się, że pewnie trzeba wyciągać wahacz. A to się mija z celem bo robota 2x

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    że pewnie trzeba wyciągać wahacz.
    Raczej nie, bo chodzi o zewnętrzną średnicę tulei i to można suwmiarką pomierzyć od dołu wahacza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Splitu pisał, że zrobił 100kk na jednych wahaczach tej marki a inni mówili, że same tuleje to badziewie i się szybko sypia i były przypadki, że nie pasowały w gniazda bo miały za mała średnicę. I teraz zachodze w myśli czy jak kupię to będzie pasowało.
    serio, nie chciałoby mi się bawić za 130zł/szt wahacz w dokupowanie 2 tulei które DOBREJ firmy będą kosztować ~100zł/2tuleje na wahacz
    a z febi lipne są tuleje ale kupione OSOBNO a nie jako cały zestaw (tzn uzbrojony wahacz w sworznie i tuleje)
    osobno samych tulei po prostu bym nie kupił
    wymiana tulei ma sens gdy nowy wahacz jest nie do dostania albo jest mega drogi
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Gdzieś tu na forum były takie tematy ale jak większość wymarła śmiercią naturalną więc niczego się nie można dowiedzieć. Wiem tylko na 100% Że st200 ma inne całkiem konstrukcyjnie.
    tak są różne rozmiary jedna tuleja się różni średnicą, są 48mm i 46mm i to jest kolejny powód dla którego nie chciałoby mi się bawić w wymianę samych tulei
    bez pomiaru kupno tulei w ciemno po roczniku to 50/50 bo nie wiesz które siedza w Twoim aucie, a oba wahacze pasują idealnie zamiennie względem siebie (ale tuleje już nie)
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Wahacze mają z 14 miesięcy nawet gdzieś jest mój temat z wymianą więc sądzę, że te Delphi mają normę i nie będzie niespodzianek. Na bank nie są też wybite gniazda jak to Splitu gdzieś pisał, że się zdarza.
    pamiętaj tylko że stal też pracuje, i luźna tuleja przy kazdym przyśpieszaniu i hamowaniu mogła 'rozbić' gniazdo i nieco je poszerzyć co będzie skutkować tym że kupisz nowe tuleje i wejdą jak w masło
    w przypadku mk1 bawiłem się w wymianę tulei bo meches mówił że ori wahacz to ori wahacz i lepiej nie zmieniać i dokupic same tuleje.
    przestałem się bawić jak w ciągu roku zostały wymienione trzykrotnie, z czym ostatnim razem już były tuleje dospawywane do wahacza.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No ja wszystko rozumiem tylko tak jak pisałem dopiero co wymieniłem obydwa sworznie i dałem za sztukę prawie 60 zl i teraz mam kupować znowu wahacze i wymieniać komplet... A sworznie w kosz bo nie będę przekładać ani nie zostawię sobie "na potem". Dlatego kombinuje po kosztach tuleje bo to się mija z celem takie coś. W dodatku ja drukarni pieniędzy nie posiadam a dopiero co wpakowalem kasę w opony, półoś, zbieżność 2x, tarcze z klockami i łączniki stabilizatora. Chyba mnie rozumiecie? Wahacze były kupowane pod model z połowy 99 roku, ja mam chyba z sierpnia mondziaka.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    no jak dla mnie kupno 2 tulei po 45zł + KW to jakieś 110zł a jeden wahacz to 130zł - myślę że 20 ziko na jednej stronie to nie majątek a będziesz spał spokojnie.

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    dopiero co wpakowalem kasę w opony, półoś, zbieżność 2x, tarcze z klockami i łączniki stabilizatora.
    przecież to czysta eksloatacja, z takimi kosztami liczy się każdy posiadacz samochodu.
    dopiero byś płakał gdybyś miał jakieś audi albo bmw
    jak do mondeo części za drogie to kup sobie lanosa..
    pamiętaj że chytry dwa razy traci - oczywiście zrobisz jak uważasz ale pisałeś że chcesz DOBRE części
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    A sworznie w kosz bo nie będę przekładać ani nie zostawię sobie "na potem"
    a dlaczego nie? ja tak zrobiłem bo kupiłem dwa sworznie do przodu ze względu na błędy przy montażu (dwukrotnie uszkodzila się guma, za trzecim razem wymieniłem i było git) i wymieniłem po półtora roku sworznie znowu.
    i też zauważyłem prawidłowość że jak kupiłem osobno sworznie to szybciej poleciały i niedawno wymieniałem po raz kolejny... przy następnej wymianie pewnie wlecą nowe wahacze tak jak zrobiłem zaraz po kupnie - o ile mondeo do tego czasu nie pójdzie na żyletki
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Dobra. Przekonałeś mnie. Kupię nowe wahacze ale nie za cenę 130 za sztukę. Aż tak tego mondeo Kocham. Przynajmniej będą nowe A stare sworznie zostawię bo są idealne.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Problemów ciag dalszy. Wymienione wahacze wraz z łącznikami stabilizatora. Wymienione tarcze i klocki na nowe. Zregenerowany prawy zacisk. Bez tloczka same uszczelnienie. Tloczek przeszlifowany.
    Po rozgrzaniu się hamulców mam taki o to efekt...

    https://megawrzuta.pl/download/cb0a4...5ce9d1530.html

    Przy skręcie w prawo mniej.
    O co kaman? Przy 120 bardzo lekko ale nie zawsze drży kierownica, przy hamowaniu też ale już mocniej i tylko przy wyższej prędkości ...


    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 19-05-2018 o 19:27

Podobne wątki

  1. [MkI] Słaba prawa strona hamowania...
    By Awaken in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 00:09
  2. [MkII] Pęknięty róg szyby -prawa strona
    By krzychot in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 10:01
  3. [MkI] Kierunkowskazy - problem pilny
    By sleep in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-08-2006, 13:44
  4. [MkI] Osłona silnika -prawa strona 2,5 V6
    By gabson in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2006, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów