+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    18 Apr 2018
    Mieszka w
    Katowice

    Wybór najcichszego i najbardziej komfortowego

    Który z wersji będzie najbardziej cichy i komfortowy?

    Sedan
    Liftback
    Kombi

    Czy jest jakaś różnica i jest sens dopłacać do Vignale chodzi oczywiście o wyciszenie i komfort.
    Pod uwagę biorę diesel 180 kM
    Ostatnio edytowane przez Lukil ; 18-04-2018 o 20:23

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Myślę że najcichszy będzie sedan. Bo nie jedziesz w jednym pomieszczeniu z towarem.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Vignale jest lepiej wyciszony niż choćby Titek. Dodatkowo ma jakiś tam system aktywnej redukcji hałasu.
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    18 Apr 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Dostałem do testów Vignale diesel 180 KM, na kilka godzin. Musze przyznać, że jest niesamowicie cichy.
    Oczywiście zamówiłem w dosyć myślę bogatej specyfikacji.
    Oprócz standardowego wyposażenia domówiłem.

    Kolor: Nocciola (lakier metalizowany)
    Autoalarm Thatcham
    Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia
    Kolumna kierownicy z elektryczną regulacją
    Przednie fotele wielokonturowe
    Zawieszenie adaptacyjne
    Pakiet Winter
    Inteligentny tempomat
    Blind Spot Information (system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach)

    Zobaczymy jak się spisze nowa zabawka, odbiór w czerwcu prawdopodobnie. :-)

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Szybko dość. Mam nadzieję że po odbiorze podzielisz się wrażeniami. Jakie nadwozie?
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Adam
    Model
    2019 Vignale Hybrid
    Silnik
    2.0 hybrid 187KM
    Opis
    Czarny, ze wszystkimi dostepnymi opcjami.
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    Almere
    I jak wrazenia? Sam zamowilem Vignale w pelnej specyfikacji ale nie odbylem jazdy testowej tak wiec czekam i czytam... jeszcze 5 tygodni.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    gdybym ja zamawiał to pewnie nie wybrałbym opcji które zwyczajnie mi się nie przydają a tylko podnoszą koszt zakupu...takie rzeczy jak elektryczna regulacja kierownicy to zbędny gadzet,tak samo system który sam parkuje używałem raz i tyle w temacie,co by nie mówić nadal kierowca musi to kontrolować szybciej wybrałbym pakiet sony z kamerą z tyłu,fotele ze skórą tylko na bokach i alcantarą bądź materiałem w środku,grzane fotele przód i tył,fotel kierowcy obowiązkowo w pełnej elektryce i z pamiecią,led dynamic
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Adam
    Model
    2019 Vignale Hybrid
    Silnik
    2.0 hybrid 187KM
    Opis
    Czarny, ze wszystkimi dostepnymi opcjami.
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    Almere
    Generalnie biorac wersje Vignale (na holenderskim rynku) nie ma juz za duzo opcji wyboru. Sa 3 pakiety i po ich wybraniu mamy prawdziwa pelna opcje. Nadal czekam na termin odbioru - z uwagi na fakt, ze jest to nowa wersja po faceliftingu - salony nie dostaly jeszcze konkretow. Podobno info ma byc w tym tygodniu a samochod za miesiac...

  10. #9
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    18 Apr 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Szybko dość. Mam nadzieję że po odbiorze podzielisz się wrażeniami. Jakie nadwozie?
    Dziś mogę z pełną stanowczością odpowiedzieć już sobie sam.
    Nie ma sensu dopłacać do Vignale.
    Baaaa, trzeba być niespełna rozumu by to zrobić.
    Jestem po prostu zszokowany podejściem wszelkiej maści partactwa, wciskania kitu, braku jakichkolwiek standardów których oczekiwałby klient kupując jeździdło Forda reklamowane jako PREMIUM.
    Samochód odebrany z salonu Chorzów pod koniec 2018r. w tym samym czasie reklamowana była powłoka lakiernicza.

    1. Zgłoszenie reklamacyjne powłoki lakierniczej, zamalowane okruchy piachu, niesamowicie widoczna mora na całym samochodzie. Reklamacja bez odzewu.
    2. Uszkodzone masaże i regulacje fotela kierowcy – Reklamacja bez odzewu.
    3. Metaliczne dźwięki w silniku – Reklamacja bez odzewu.
    4. Nie odpala za każdym razem – Reklamacja bez odzewu.
    5. 12 głośników + subwoofer trzeba słuchać bez basów ponieważ coś brzęczy w drzwiach i środkowych słupkach kierowcy i pasażera.
    6. Nierówno złożone elementy karoserii
    7. Uszkodzona opona – reklamacja to kpina już totalna. (zawsze robię test drogowy kół i optymalizację gdy mam nadmierne bicia. Tu były nie do przeskoczenia. InterVulkanisier i Bosh Service są tego samego zdania - opona wadliwa.)

    To, że samochód nadaje się do totalnej polerki lub ponownego malowania to już wiadomo. Tak stwierdził serwisant, który miał zająć się ściągnięciem fabryki na oględziny ale zlał temat.
    To, że masaż wariuje to też nieważne. Sam odkryłem, że jak się pięścią walnie w oparcie fotela raz na jakiś czas to funkcje masażu i regulacji powracają. Wystarczy walnąć i działa 
    To, że silnik brzęczy to mało ważne przecież jeździ. To też było zgłaszane.No a pan musiał wlać chrzczone paliwo i wtryski coś teges!!!???
    To, że kilka razy mi nie odpalił, tez nieważne. Po wciśnięciu guziczka odpal rozrusznik kręcił, kręcił i tak w kółko. Trzeba wcisnąć jeszcze raz i za drugim albo trzecim razem zaskoczył. Zdarzyło się tak kilka razy. To też nieważne chociaż zgłaszane.

    Najbardziej rozwaliło mnie podejście do bijącego koła które uzmysłowiło mi, że cała ta banda zrobi wszystko by klient się odp. jak zapłacił.
    Na samym wstępie pozwoliłem sobie zadzwonić jak zawsze do obsługi działu Vignale.
    No w końcu tak się reklamowali, iż zawsze są do mojej dyspozycji. Bym był zadowolony, odbierają samochód do serwisu z pod drzwi domu, dają zastępcze, wycieczkę w kosmos, wilala z basenem na czas naprawy no cuda panie cuda. 
    Na wstępie przez TELEFON usłyszałem, że gwarancja nie zostanie uznana bo samochód ma aż 10000 km przejechane. Tak, pomyślałem sobie. To na waszą markę naprawdę wiele nie mówiąc o oponach. Przekazałem jednak konsultantowi Vignale, że właśnie założyłem te koła na których samochód wyjechał z salonu. Przecież odebrałem go w okresie zimowym od was i fabryczne koła poszły na półkę w moim własnym garażu. Konsultant w takim razie niezwłocznie wyznaczył termin w serwisie na 7:30 następnego dnia. Wstałem dużo wcześniej w radosnym nastroju, że dostanę nową oponę. Po zajechaniu na miejsce pani w obsłudze serwisu prosiła o dowód rejestracyjny. No cóż, nie mam odparłem. Jak to nie ma. No tak to. Macie wszystkie moje dane, vin z szyby sprawdźcie i tyle. Pani odparła, że bez dowodu się nie da! bo może zostało cofnięte badanie techniczne. Ręce mi opadły. Ludzie kogo wy zatrudniacie? Skoro nie muszę wozić dowodu ze sobą to po co wam? Na trasie nawali mondeo to nikt mi nie naprawi bo może cofnięte ma badanie. Przecież to wy robicie badanie, macie stację diagnostyczną i podbijacie te dowody więc jesteście w stanie stwierdzić gołym okiem czy w 3 miesięcznym samochodzie mogło zostać cofnięte badanie techniczne. A jeżeli zostało cofnięte to wy się powinniście wstydzić tego. Przecież nikt po wypadku z cofniętym dowodem rejestracyjnym nie przyjedzie żądać naprawy gwarancyjnej koła. Kobieto proszę Cię zwolnij się stamtąd bo wstyd przynosisz firmie.
    No ale…..
    Jakoś udało się sprawdzić moje dane po numerze rejestracyjnym, wyskoczyły wszystkie!!! Da się? Można?
    Wjechałem na stanowisko, nie był to nawet podnośnik a zwykła hala z jednym biurkiem. Podszedł serwisant zaznaczając na wstępie, że gwarancja nie zostanie uznana ponieważ to nie jest nowa opona. Na pewno jest to też wina felgi bo musiałem w coś uderzyć. Tak! koło leżało na półce. Felga na pewno dobra, robiłem przecież testy drogowe. Po co te głupie gadki? Mają na celu wystraszyć klient?
    Dobrze, ale nie mamy takiej opony wiec zabieramy tą i odsyłamy do ekspertyzy. Pozostaje kwestia zmagazynowania samochodu. Znowu ręce mi podły. Nie wydałem zgody na zmagazynowanie samochodu, chcę oponę. Niestety one są już nie dostępne, odpowiedział.
    Porobił kila zdjęć całego pojazdu pomijając opony, spisał stan licznika i wręczył mi wydrukowane procedury reklamacyjne Continental zaznaczając, że nie są producentem opon dziękuję i dowiedzenia.
    Wstałem wcześnie zajechałem na 7:30, żeby dostać adres do Continental z drukiem reklamacyjnym do wypełnienia. BRAWOOOOOOOOOOO.
    Zakupiłem oponę na https://www.oponeo.pl/dane-opony/con...l-fr#244165734 nie mając innego wyjścia. Continental przeprosił za zaistniałą sytuację i skierował do Bosh Service jako autoryzowanego serwisu i tam też zostanie zgłoszona reklamacja.

    Fordzie!!! nie tak obiecywałeś przed zakupem. Nie tak miała wyglądać obsługa posprzedażna za którą zapłaciłem. Obiecujecie złote góry a w rzeczywistości nie mając zielonego pojęcia co się stało na wstępie przez telefon informujecie klienta, że gwarancja nie zostanie uznana bo ma 10000km. letnia opona. Fordzie do twojej informacji śniegi były więc jak opona mogła przejechać 10000km?

    Ciekawy jestem jak rozwiąże się problem pozostałych dolegliwości tego wynalazku. Pewnie lakier pofałdowany bo za szybko jechałem i wiatr go zwinął a i piach pod niego podszedł.
    Brak słów, szkoda kasy itp. itd.
    Dla bardziej dociekliwych mogę udostępnić nagrania z rozmów telefonicznych jak i nagranie z wyzyty w serwisie.
    Pozdro…… to tyle z wrażeń :-)
    Ostatnio edytowane przez Lukil ; 19-02-2019 o 20:07

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    @Lukil szkoda mi Cię, że tak Cię potraktowano ale.....odbierając samochód nie widziałeś tych felerów (chodzi o lakier i źle spasowane elementy), nie sprawdzałeś samochodu przed odbiorem, nie ustawiałeś fotela kierowcy? Wsiadłeś i odjechałeś?

  12. #11
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    18 Apr 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Fotel kierowcy czasem nawala czasem nie.
    Elementy no cóż człowiek podjarany. W końcu nówka, premium
    Lakier w dobrym oświetleniu, słońcu wygląda idealnie a strasznie jak cień pada na niego. Odbierałem w świetle jupiterów.

    W zasadzie to tyle.....

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    w sumie nic mnie nie zdziwi sam niedawno odebrałem moją bryczkę po małej naprawie w autoryzowanym salonie i gdybyscie zobaczyli spasowanie drzwi a błotnika przedniego to uznalibyscie że auto miało chyba dzwona po małej kolizji wymieniono przednie drzwi na nowe,jednak ich spasowanie oraz to że zamykają się dużo ciężej niż te fabryczne woła o pomstę do nieba nawet listwa ozdobna małego trójkąta i drzwi nie jest w jednej linii płacisz jak za autoryzowany serwis a robią jak u Janusza w stodole co do twojego przypadku,wyjątkowy pech i radziłbym ci nawet zrobić filmik na YT tak jak zrobił gość z Renault Talizman o ile Ford ma jakiekolwiek cochones to może zła prasa szybko rozwiąze problem
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Adam
    Model
    2019 Vignale Hybrid
    Silnik
    2.0 hybrid 187KM
    Opis
    Czarny, ze wszystkimi dostepnymi opcjami.
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    Almere
    I pomyslec, ze postanowilem zamowic Vignale glownie z powodu swojego niezadowolenia z serwisu jaki mialem w Audi... moze sie okazac, ze z deszczu pod rynne, oby nie
    Jaki kolor lakieru masz Lukil?

    Z opinii na forach to tylko chyba Porsche zostalo jedyna firma oferujaca dobry serwis...

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    I weź tu kup teraz auto z salonu wszędzie uważają że człowiek to debil bez rozumu. Masakra. Nagraj to wszystko i spróbuj zgłosić do TVN turbo albo auto centrum czy zachara oni lubią takie tematy

    Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Opis
    Vignale
    Od
    25 Dec 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Fakt jest taki, że Vignale ma lepsze wygłuszenie ( pomijam fakt w Dieslach systemu aktywnej regulacji hałasu ). Ja mam sedan jest cicho ale czy tak cicho jak to obiecywali ? Kto to wie Czy system redukcji hałasu działa ? Kto to wie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Najbardziej rozbudowany i funkcjonalny program pod ELM'a
    By wadim90 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 18:04
  2. [MkII] To nie żart - mrowi, a najbardziej pod siedzeniem
    By brainuser in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 00:24
  3. jakie obroty najbardziej ekonomiczne?
    By dyniol in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 16:07
  4. EGR - najbardziej liczę na LongJohna
    By lesio1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2005, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów