+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    24 Aug 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Diagnostyka zawieszenia - jak sprawdzić i gdzie?

    Witam,
    kilka dni temu miałem nieprzyjemność przejechać się drogą z przejścia granicznego w Olszynie do Legnicy - "patatajką".
    Czyli ponad 60 km jazdy przez betonowe płyty, które w miejscu łączenia są bardzo nierówne. Niestety po wjechaniu na tą drogę zawrócić nie można, chyba, że jadąc pod prąd...
    Starałem się jechać maks 60km/h, a chwilami nawet 30km/h.

    Zawieszenie miałem w stanie bardzo dobry, niedawno robione, a także prawie nowy układ kierowniczy (kilkanaście tys. km).
    Po przejażdżce tą drogą czuć każdą nierówność na drodze i telepie samochodem jak w moim starym MK2. Pojechałem do diagnosty, sprawdził zawieszenie, ale nie dopatrzył się niczego złego.
    Amortyzatory też na wykresie niby w porządku. Diagnosta raczej dokładnie sprawdzał, bo powiedziałem w czym rzecz - na pewno dokładniej niż kiedykolwiek ktoś sprawdzał mi zawieszenie podczas przeglądu.


    Jak jeszcze można sprawdzić zawieszenie? Na pewno nie sprawuje się tak, jak przed przejażdżką tą niby drogą. Chciałbym, żeby zawieszenie znowu dobrze pracowało, ale nawet nie wiem, co byłoby do wymiany.

    Czy jest może ktoś z Krakowa, kto ma MK4 Kombi i miałby czas się spotkać, żeby porównać pracę zawieszenia? Oczywiście jakoś się rozliczymy za to.


    Nie przypuszczałem, że taka droga może być w ogóle dostępna dla kierowców. Powinna zostać w [ciach] zamknięta do wyremontowania, lub chociaż tablice informacyjne powinny ostrzegać, że jest to droga wyjątkowo niebezpieczna i odradza się korzystania z niej. Zdecydowanie lepszy objazd 300km niż jazda takim tworem.
    @Michal_ Proszę o stosowanie sie do regulaminu forum (pkt 28) gdyż nastepny taki post naruszający regulamin zostanie nagrodzony.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 20-04-2018 o 13:01

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkII] Gdzie sprawdzić i naprawić ECU?
    By wrrum in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 18:41
  2. [MkII] kolymny zawieszenia tył mk1 a mk2 i jak sprawdzić elem
    By pilot14 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 09:25
  3. [MkII] Jak sprawdzić elementy zawieszenia
    By vMZe in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-04-2007, 15:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów