+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock

    Dziwna praca silnika 2.0 Tdci 2006. Czy to wtryski?

    Dziś pojawił się problem, po lekturze forum nie jestem wcale mądrzejszy. Proszę o podpowiedź.

    1. Samochód stracił moc. Na 4 biegu przy 90 na godzinę reakcja na gaz niemalże zerowa. Podobnie zresztą w innych zakresach prędkości i obrotów.

    2. Obroty muszę jednak trzymać powyżej 2,5k bo szarpie, przerywa, trzęsie. Nawet podczas jazdy na tempomacie poniżej 2,5k czuć jak się auto przydlawia.

    3. Zaczął kopcić jeszcze bardziej niż zwykle. Na postoju przy pedale w podłogę na czarno, podczas jazdy na czarno-siwo.

    4. Spalanie poszło do góry momentalnie. Z 6 litrów do 8.5 w tej chwili na trasie 400 km, którą pokonuje bardzo często.

    Mechanik mówi: jedź robić wtryski i pompę. Ja zastanawiam się, czy przyczyną może być coś innego (nieszczelności jakieś, czy czort wie co). Mondeo tdci 2.0 z 2006 roku, więc podobno pompa już się nie łuszczy. Podobno.

    Podpowiedzcie coś, proszę.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar luki0123
    Imię
    Łukasz
    Model
    Toyota
    Silnik
    1.8 pb
    Od
    23 Jan 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    Dziś pojawił się problem, po lekturze forum nie jestem wcale mądrzejszy. Proszę o podpowiedź.

    1. Samochód stracił moc. Na 4 biegu przy 90 na godzinę reakcja na gaz niemalże zerowa. Podobnie zresztą w innych zakresach prędkości i obrotów.

    2. Obroty muszę jednak trzymać powyżej 2,5k bo szarpie, przerywa, trzęsie. Nawet podczas jazdy na tempomacie poniżej 2,5k czuć jak się auto przydlawia.

    3. Zaczął kopcić jeszcze bardziej niż zwykle. Na postoju przy pedale w podłogę na czarno, podczas jazdy na czarno-siwo.

    4. Spalanie poszło do góry momentalnie. Z 6 litrów do 8.5 w tej chwili na trasie 400 km, którą pokonuje bardzo często.

    Mechanik mówi: jedź robić wtryski i pompę. Ja zastanawiam się, czy przyczyną może być coś innego (nieszczelności jakieś, czy czort wie co). Mondeo tdci 2.0 z 2006 roku, więc podobno pompa już się nie łuszczy. Podobno.

    Podpowiedzcie coś, proszę.
    co do łuszczenia pompy nie wierz w bajki... może zdarza się rzadziej ale temat jest znany. Ja mam z 2006 roku i przy 288 tysiach km układ powiedział, że ma dosyć... Pompa padła, załatwiła wtryski i przygoda z układem CR nie należała do przyjemnych...

  4. #3
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Zacznij od sprawdzenia rury dolotowej, tzw "s"ki, czesto peka, jest miedzy chlodnica powietrza a EGRem

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    co do łuszczenia pompy nie wierz w bajki... może zdarza się rzadziej ale temat jest znany. Ja mam z 2006 roku i przy 288 tysiach km układ powiedział, że ma dosyć... Pompa padła, załatwiła wtryski i przygoda z układem CR nie należała do przyjemnych...[/QUOTE]

    Przebieg ori ? Ja mam 340k mam go od kiedy miał 189k przebieg ori i pompa ok do tej pory.
    Ciekawe od czego to zależy...

  6. #5
    Kursant Awatar luki0123
    Imię
    Łukasz
    Model
    Toyota
    Silnik
    1.8 pb
    Od
    23 Jan 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Nuriel Zobacz posta
    Przebieg ori ? Ja mam 340k mam go od kiedy miał 189k przebieg ori i pompa ok do tej pory.
    Ciekawe od czego to zależy...
    Raczej tak, kupiłem 6 latka od Helmutów z przelotem 200 tysiów, to chyba nie był kręcony... Ja mam taką teorię, że układ CR delphi to jest zagadka co do jego żywotności. No i jeszcze jakość paliwa w PL robi swoje zapewne...
    Ostatnio edytowane przez luki0123 ; 21-04-2018 o 11:16

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Jan 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Jest dziura, dzięki!

    Mam nadzieję, że jutro rano uda mi się jakoś temat ogarnąć. Jestem w Łebie, musimy z rodziną wrócić do Warszawy. Chyba ASO w Trójmieście nas uratuje tylko, żeby od ręki temat ogarnąć.

  8. #7
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    No to super, to czesta przyczyna, pewnie kazdy warszat to w moment zrobi, samemu tez nie problem

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez luki0123 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez powazny Zobacz posta
    Dziś pojawił się problem, po lekturze forum nie jestem wcale mądrzejszy. Proszę o podpowiedź.

    1. Samochód stracił moc. Na 4 biegu przy 90 na godzinę reakcja na gaz niemalże zerowa. Podobnie zresztą w innych zakresach prędkości i obrotów.

    2. Obroty muszę jednak trzymać powyżej 2,5k bo szarpie, przerywa, trzęsie. Nawet podczas jazdy na tempomacie poniżej 2,5k czuć jak się auto przydlawia.

    3. Zaczął kopcić jeszcze bardziej niż zwykle. Na postoju przy pedale w podłogę na czarno, podczas jazdy na czarno-siwo.

    4. Spalanie poszło do góry momentalnie. Z 6 litrów do 8.5 w tej chwili na trasie 400 km, którą pokonuje bardzo często.

    Mechanik mówi: jedź robić wtryski i pompę. Ja zastanawiam się, czy przyczyną może być coś innego (nieszczelności jakieś, czy czort wie co). Mondeo tdci 2.0 z 2006 roku, więc podobno pompa już się nie łuszczy. Podobno.

    Podpowiedzcie coś, proszę.
    co do łuszczenia pompy nie wierz w bajki... może zdarza się rzadziej ale temat jest znany. Ja mam z 2006 roku i przy 288 tysiach km układ powiedział, że ma dosyć... Pompa padła, załatwiła wtryski i przygoda z układem CR nie należała do przyjemnych...
    A wiesz co się łuszczy ? Chociaż w zasadzie to wyciera - to łopatki pompy wstępnej a dlaczego inni mają po 300 000 km i pompa ok , bo była akcja serwisowa pomp , uszkodzeniu ulegało coś jeszcze ( wiem jak wygląda ale nie pamiętam jak się nazywa - razem z ośką tworzy jeden element ). Łopatki pompy już wyrzuciłem ale zużycie było bardzo widoczne , paznokieć zatrzymywał się bo był próg .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 24-04-2018 o 18:02

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika /szarpanie 2.0 TDCi 130 km 2006
    By SzakMaru in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 10:47
  2. [TDCi MKIII] Dziwna praca silnika
    By mopsik600 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 15:25
  3. Dziwna praca silnika
    By Usunięty in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 21:42
  4. Dziwna praca silnika
    By leszek4173 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:33
  5. dziwna praca silnika
    By Diabel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2005, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów