+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce

    Korek kontroli poziomu oleju JF 506 gdzie on jest ? Już wiem !

    Szukam już dość długo tego korka" , przypomina mi się zawsze gdy skrzynia szarpnie , olej , miejsce , narzędzia mam ale gdzie on jest . Nie mam zamiaru bawić się w wlewanie oleju od góry bo na pewno nie tak się to robi . Mam coś co wyglądem przypomina strzykawkę ( nie pamiętam jak to się nazywa ) i już olej za pomocą tego wymieniałem tyle , że w innym aucie . W manualu zniknęły zdjęcia a w necie wywala 506 A , E itd.

    Zaryzykowałem i postąpiłem jak w opisie kolegi , który od 2015 r. nas nie odwiedza . Korek jest pod metalową osłoną cięgna od drążka zmiany biegów - będąc pod autem , po prawej stronie obok ławy silnika .
    Korka do kontroli poziomu nie da się pomylić ( chociaż jest skierowany w dół ) bo jest tylko 1 na imbus 5 mm. , korek spustowy też nie do pomylenia 24 mm ( nie sprawdzałem bo interesowała mnie kontrola poziomu i ewentualna dolewka . Korek wlewu ( można od dołu ale trzeba mieć " rurkę z gwintem 9,86 mm a i to nie wiele da miejsca jest mało - nasadowy imbus przydał się tylko do odkręcenia - reszta palcami ) jest po lewej stronie akumulatora obok wiązki przewodów - czarny , wydawało się ,że da się go wyjąć nie odkręcając nic ale nie wiedziałem z czego jest więc zdemontowałem akumulator - jest z plastiku i wydaje się być delikatny ( nie wykręcać tylko wyciągać ) , następnym razem wyjmę go szczypcami . Średnica otworu wlewu oleju jest około 9 mm a nie jak pisał inny kolega mniej niż 8 mm , kupiłem wężyk 8,6 mm i miał luz . Dolałem 0,5 l a z kontrolnego wyszło może 0,1 l i nie oleju tylko piany olejowej , jako że brak info co do takiej sytuacji poczekałem aż pieniący olej zacznie kapać i wkręciłem korek . Czy pomogło na moją bolączkę dopiszę wieczorem bo jeszcze nie jeździłem , chociaż wiem ,że cofa i jedzie do przodu .

    Moją bolączką było szarpnięcie przy zmianie z 2 na 3 bieg i po przejechaniu tego samego odcinka , na którym występował ten objaw szarpnięcia nie ma ! Jutro jeszcze sprawdzę czy na zimnym oleju objaw ustąpił .

    Po nocy też brak szarpnięcia ! Jako ,że olej jest bardzo ciemny i ma ostry , kwaśny zapach to wkrótce wymiana/podmiana statyczna .

    Osłona cięgna drążka zmiany biegów , za którą jest korek kontroli poziomu oleju


    Korek kontroli poziomu oleju



    Piana olejowa


    Wlew oleju




    Korek wlewu oleju

    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-07-2018 o 12:04 Powód: Przylepienie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Jaki masz przebieg auta i rocznik? Był juz kiedyś wymieniany olej w skrzyni czy to oryginalny?

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Przebieg z licznika 225 000 , nie wiem czy był wymieniany .Olej , który upuściłem przy dolewce nie miał zapachu spalenizny ale był ostry . Dziś wiem , że trzeba było go zostawić mimo , że się pienił . Brakowało około 1L więc muszę poszukać nieszczelności ,chyba na ford forum ktoś znalazł nieszczelność przy chłodnicy oleju , może u mnie jest to samo . Olej podmienię statycznie jak tylko dowiem się , który ojej kupić po około 80-99 zł za 1 L czy około 150-160 zł za 4 L .

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Dlaczego napisałeś "dziś wiem ze trzeba bylo go zostawic" co to znaczy?

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Bo powinna lecieć stróżka a nie piana , to że leciała piana oznaczało , że oleju było za mało .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 16-08-2019 o 22:27

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Gdzie jest czujnik poziomu oleju?
    By Tomasz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 13:20
  2. [MkI] gdzie jest korek spustu oleju silnika
    By maciej93ja in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 20:09
  3. [MkI] Gdzie jest korek wlewu plynu przekladniowewgo?
    By lukasz-stargard in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 15:53
  4. Niech ktoś pomoże
    By stolar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2007, 22:36
  5. [MkII] Skrzynia biegów 1.8td gdzie jest korek wlewu oleju ?
    By Kvojt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów