+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Witajcie Panowie, winna okazała się masa na cewce - gdzieś znika i dlatego auto nie odpali. Czy wiecie może skąd idzie ta masa? U mnie pod cewkę wpięli się też gazownicy. Ogólnie był już progres ale po czasie też eksperymentów przestał kręcić też rozrusznik i wydaje mi się że to przez immobiliser bo nie gaśnie dioda i pytanie czy kluczyk się jakoś programuje? Pod ECU nie udało mi się połączyć przez ELM 327 a próbowałem różnych programów ale udało się to przez profesjonalny przyrząd i nie było błędów.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Masa to masa czy podasz ją z akumulatora czy z karoserii bez znaczenia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Ale masą w tym przypadku nie steruje sterownik? Bo tak mi do głowy przyszło gdyż to było dziwne że tak nagle znikła sobie po prostu. Ogólnie w tym moim Mondeo to elektryka ostro mi dała w tyłek a z reguły te auta słyną raczej z dobrej elektryki.

    Tzn. masa jest dla ścisłości ale bardzo mała jakoś 8v dochodzi i cewka nie ruszy dlatego.
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 17-05-2018 o 20:54

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czekaj, Tobie chodzi o masę pod śrubkę mocowania cewki czy o masę we wtyczce?

    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    masa jest dla ścisłości ale bardzo mała jakoś 8v dochodzi i cewka nie ruszy dlatego.
    Znaczy się za niskie napięcie plusa, no bo masa nie daje potencjału napięcia.
    Weź odepnij wtyczkę od PCM-a i oczyść może tam jakiś niekontakt.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Postępy są takie że zapłon odciął bezpiecznik i teraz rozrusznik kręci. Co do cewki - gazownicy namieszali. Podpięli się pod cewkę i minus trzymał się na połowie przewodu. Po skręceniu porządnie (nie mam możliwości zlutować obecnie) dochodzi ładne napięcie do cewki ALE po włączeniu zapłonu gubi się masa. Z cewki wychodzi tak jakby tylko plus i nie pali. Wcześniej było inaczej bo po dołożeniu masy pod przewód odpalał silnik ale coś się namieszało teraz po dołożeniu nawet masy osobno wywala bezpiecznik bo się robi spięcie i nie wiem co jest grane. A już tak blisko było...

    Ps. Dodam że ze starą cewką robi się dokładnie to samo.
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 18-05-2018 o 14:17

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    Co do cewki - gazownicy namieszali. Podpięli się pod cewkę i minus trzymał się na połowie przewodu.
    Wpięcie sterownika kuchenki w cewkę jest w przewód sygnałowy/impulsowy, to jest sterownikowi LPG potrzebne żeby wiedzieć że jest zapłon włączony i żeby odczytywać obroty. to nie jest stały sygnał, on się pojawia i znika w zależności od obrotów pracującego silnika.

    Może gazowniki coś namieszali z wpięciem i przez to kłopoty(a może sterownik kuchenki uwalony) , weź całkiem odłącz ten przewód i zobacz czy pomogło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Właśnie odłączałem i to samo - Coś namieszałem bo dokładałem z akumulatora plus i minus do tej cewki i coś się narobiło bo teraz po zapłonie nie ma minusa... Kurde no gdybym od razu ogarnął to lipne połączenie gazowników to by pewnie wszystko śmigało a tak teraz bez zapłonu pięknie plus i minus ponad 12V idzie na cewkę a jak przekręcę zapłon to minus magicznie sobie znika.

    Zanim nie kombinowałem z dokładaniem kabli do tej wtyczki to masa była nawet jak samą masę dołożyłem to odpalał. Coś pokręciłem tam. Gdzieś po zapłonie ta masa musi uciekać w magiczny sposób nagle. Nawet już rozumiem czemu po sprawdzaniu kompresji silnik umarł - bo odpinałem tą wtyczkę z cewki i to lipne połączenie musiało się dodatkowo rozwalić i masa była już na tyle słaba że cewka nie dawała iskry i no sprawa banalna cholera... Wszystko by teraz działało ale czemu nagle tej masy po zapłonie nie ma - a była wcześniej tyle że słaba. Nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 18-05-2018 o 16:29

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    Coś namieszałem bo dokładałem z akumulatora plus i minus do tej cewki i coś się narobiło
    Mam obawy czy nie usmażyłeś PCM-a, bo jak podałeś napięcie tam gdzie nie powinno być, czy masę na obwód sterowany napięciem, to się mogło "cofnąć" do PCM-a i go usmażyć.
    Przydałoby się podpiąć ELM-a i luknąć czy jakieś błędy wywaliło, bo może PCM OK a cewka klękła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Właśnie też się tego obawiam mam ELM-a takiego z Allegro wiadomo taniego ale za nic nie mogę się pod Mondziaka połączyć a wiele już programów i na tel. i na PC próbowałem od Scan Mastera, po ForScana, ScanTool - Nic nie działa. Sam interfejs działa bo z Mitsubishi współdziała ładnie.

    ForScan komunikuje że interfejs jest niskiej jakości i nie połączy.
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 18-05-2018 o 17:26

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten ELM to na przewód czy bluetooth?
    Jak na blue to spróbuj jeszcze apkę Piston.
    Jak na kabel to ScanMaster nawet z klonem elma powinien sobie radzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Kupiłem taki na bluetooth. Próbowałem ze wszystkim nawet ze starszymi wersjami ForScana które podobno z Fordami fajnie działają. No ale nic, zgłębiłem temat to wychodzi że padł układ EDIS4 który jest bezpośrednio w PCM i daje impulsowo napięcia na 1 i 3 pinie a środkowy to stały plus i to tłumaczy dlaczego jedna strona cewki jest ciepła, a druga nie. Podając sztucznie masę odpalił ale nierówno chodził. Brak jest widocznie wysterowania masą na jednym pinie. Niestety. Widać PCM musiał się uszkodzić przy kręceniu rozrusznikiem przy sprawdzaniu kompresji. Oddam jeszcze do fachowca komputer lub cały samochód i potwierdzę. Widzę że trochę jest takich problemów z Mondeo.

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    Niestety. Widać PCM musiał się uszkodzić przy kręceniu rozrusznikiem przy sprawdzaniu kompresji. Oddam jeszcze do fachowca komputer lub cały samochód i potwierdzę. Widzę że trochę jest takich problemów z Mondeo.
    Bardziej bym stawiał że coś gazownicy pochromolili.
    Sam kilkanaście razy w mondkach mierzyłem kompresję i nigdy nie wywaliło sterownika,
    Forumowicze też mierzą komprechę i nie przypominam sobie żeby ktoś pisał że po tym padł mu sterownik, jeden przypadek mi się przypomina że komuś cewka padła po pomiarze, ale ciężko wywnioskować czy zbieg okoliczności czy związane z pomiarem.
    A o padzie PCM-a, to tyle co jestem na forum, ze 2 3? przypadki mi się przypominają, ostatni ze 2 lata temu albo i wcześniej u kogoś w ST-eku, padł bo padł, sam z siebie.
    Ogólnie ze sterownikami nie ma jakichś bolączek, tak jak np przypadłością potrafi być wypalanie się styków w tylnych lampach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #33
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Komputer mógł paść po tych kombinacjach czy coś. Zanim go jeszcze oddam do mechanika to zamówiłem jednak czujnik wału używany ale niby sprawny i podmienię - bo tego szczerze nie wiem jak sprawdzić niby impulsy na cewkę idą ale żeby to fachowo sprawdzić to trzeba mieć sprzęt typu oscyloskop itd. Jak to czujnik to bym się cieszył. Już mam wyeliminowane wszystko typu cewka, kable, masa, został czujnik i komputer. Ps. No a w razie czego czy znacie może namiary na kogoś kto ew. takie komputery naprawia? Wolałbym opcję naprawy niż podmiany.

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    Komputer mógł paść po tych kombinacjach czy coś.
    To się zgadza, tylko ja pisałem w kontekście że nie padł Ci od pomiaru komprechy, i że pad kompa sam z siebie to rzadkość.

    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    No a w razie czego czy znacie może namiary na kogoś kto ew. takie komputery naprawia?
    Musiałbyś w necie poszukać, albo w dziale regionalnym wrzuć zapytanie, może ktoś już w Twojego regionu korzystał z takich usług.
    Ale wydaje mi się że szybciej i taniej będzie jednak wymienić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jest coś generalnie takiego że na cewkę z komputera po kablach przy odpiętej wtyczce idzie + i - oraz sygnał z czujnika ale po wpięciu wtyczki w cewkę znika masa i są na dwóch pinach dwa plusy. Kupiłem jeszcze inną cewkę i to samo. Nie wiem czy to normalne w Mondeo i czy tak ma być, ale zdaje mi się to nielogiczne że nagle zanika masa.

    Myślałem że to wina cewki no ale trzecia kolejna cewka i jest tak samo. W dodatku wszystkie te cewki mają wspólne piny jeśli by je przedzwonić miernikiem i ja już naprawdę nie rozumiem zasady działania tych cewek i jak to naprawdę ma być.
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 23-05-2018 o 16:15

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    nie rozumiem zasady działania tych cewek i jak to naprawdę ma być.
    Cewka chodzi w parze tzn, jeden impuls z PCM-a odpala równocześnie dwa gniazda cewki, czyli na dwóch garach pojawia się jednocześnie iskra, nie pamiętam czy to jest np 1-2 czy 1-3, czy 1-4.

    No i żeby te impulsy się generowały potrzebny jest sygnał z czujnika wału korbowego , i zdrowy PCM.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Więc tak, dwie nowe cewki, nowy czujnik wału, kable, świece... Przejrzałem jeszcze alarm ale działa poprawnie i odcina tylko rozrusznik. W poniedziałek zaholuję go do elektryka na diagnozę. Jestem mega ciekaw co go boli bo i czy specjalista to odkryje tak łatwo.

  19. #38
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Witajcie Panowie, autko już jeździ. Okazało się, że spalił się sterownik silnika. Kupiłem drugi - Oddałem pseudo specjaliście z Wrocławia żeby sklonował mi ze starego komputera kluczyki. W rezultacie zepsuł dwa komputery i nic nie zrobił. W końcu kupiłem sterownik z kluczykami i stacyjką - podmieniłem wszystko i działa. Podejrzewam że przez dokładanie masy do cewki poszedł sterownik. Uwaga, nigdy nic nie dokładać do kabli sygnałowych cewki bo można zjarać sterownik tak jak to zrobiłem. Tam nie ma stałej masy. Do cewki idzie stały plus i dwa sygnały ze sterownika.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Falujące obroty, bierze olej, syczenie przy wkręcaniu na obroty.
    By DarkMK3 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 14:34
  2. [TDDi MKIII] Dymi na niebiesko!
    By Wilk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:35
  3. [TDCi MKIV] Mk4 1,8 TDCI- dymi na niebiesko
    By naidoo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 20:47
  4. [TD MkII] Po odpaleniu dymi na niebiesko
    By moro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 14:57
  5. [Zetec]Załamany!! dymi i bierze olej po remoncie
    By szoszonek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 00:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów