+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    21 Dec 2016
    Mieszka w
    Poznań

    2 Mondki = 2 problemy

    Posiadam 2 monde-a 2001 i 2004 TDCI i mam 3 nie 2 problemy z tymi autami.

    Zacznijmy od

    1. 2001 -sedan: Problemy z odpalaniem rano (zawsze) muszę go przytrzymać z 10 sekund na rozruszniku, aby odpalił po czym puści dymek (to akurat oczywiste) i przez 5 sekund będzie chodził nierówno. Ok po ruszeniu przy 1,25-1,5 tyś obrotów w górę mam odcięcie mocy odzyskuje ją dopiero po zmianie biegu na wyższy i znowu 1,5 obrotów i odcięcie itd. Trwa to ok 1 -2 km i później wszystko jest ok. Po 8 godzinach pracy jak przychodzę to odpalam od razu ale znowu mam tą opcję z obrotami przez ten krótki odcinek. Totalnie nie wiem co to może być .

    2. Ten sam - wskaźnik paliwa zatrzymuje mi się na połowie i dalej nie chce iść w dół - problem z masa ?

    3. 2004 -kombi: 3 dni temu zostały zamontowane wtryski po regeneracji, bak przepłukany, pompa również płukanka (liqui moly diesel spulung - filter, wtryski i pompa). Po wymianie wszystkiego pojechałem wykasować błędy i było wszystko ok. Po odpaleniu rano kopci jak lokomotywa i szarpie na niskich obrotach, po kilku minutach jest już ok. Auto jeździ ładnie itd. tylko problemy również z tym ,, pierwszym'' odpalaniem. Zastanawiam się czy to nie jest związane z podawaniem niewłaściwej ilości paliwa. Zawór EGR był również czyszczony kilka dni temu ale to zapewne nie ma z tym nic wspólnego...

    Błędy jeśli będą to sprawdzę dopiero w poniedziałek ale może ktoś już to przerabiał ?
    Ostatnio edytowane przez Vincent van God ; 28-04-2018 o 21:17

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Pompę się regeneruje a nie płuka. Zrobiłeś wtryski wyczysciles zbiornik a nie zrobiłeś pompy?? Bez sensu robota na marne.
    tel. 515430877

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    21 Dec 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Pompę się regeneruje a nie płuka. Zrobiłeś wtryski wyczysciles zbiornik a nie zrobiłeś pompy?? Bez sensu robota na marne.
    Jest w planach - póki co płukanie ale to nie jest moim głównym problemem teraz.

Podobne wątki

  1. Dwa Mondki do oceny
    By gagatek in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:12
  2. [All] Mam dwa mondki tylko że...?
    By pawelMK1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 10:04
  3. Powitanie i dwa mondki do oceny
    By pluca in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 22:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów