+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    MK1 TD 1,8 ; MK3 2.0 teraz MK4 TDCI 2.0
    Od
    25 Aug 2010
    Mieszka w
    Zabrze

    Nic nie działa tylko szybko miga kontrolka poduszki i kierunkowskazy.

    Nic się nie działo żadnych oznak, zapalał za każdym razem normalnie. Samochód postawiłem na parkingu w poniedziałek. Dzisiaj rano tzn w środę nie chciał się otworzyć z pilota. Jak naciskałem w pilocie otwieranie to widziałem przez szybę, że kontrolka poduszki miga razem z przyciskiem na pilocie. Otworzyłem kluczykiem, przekręciłem stacyjkę i nic, wszystko ciemne tylko szybko migająca kontrolka poduszki i kierunkowskazów. Wyjąłem akumulator i ładuję ale według mnie nie był aż tak rozładowany. Mój alternator ma nie oryginalny sterownik i ładuje trochę za małym prądem ale dotąd podładowałem przed mrozami i śmigało. Czy ktoś ma jakiś pomysł bo nie mam nawet jak do mechanika podjechać.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jasza Zobacz posta
    Czy ktoś ma jakiś pomysł bo nie mam nawet jak do mechanika podjechać.
    Ale już naładowałeś do pełna akumulator i dalej to samo?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    MK1 TD 1,8 ; MK3 2.0 teraz MK4 TDCI 2.0
    Od
    25 Aug 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Nie no ładuje dopiero niedawno z roboty wróciłem (na piechotkę ) i podłączyłem. Pytam na zapas bo może ktoś tak miał. Boję się, że to nie akumulator i co wtedy. Ale rozumiem, że należy sprawdzić po pierwsze akumulator.
    Ostatnio edytowane przez Jasza ; 02-05-2018 o 18:49

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najlepiej to by było od kogoś pożyczyć na chwilę akumulator i na nim zobaczyć czy będzie OK, bo może w Twoim oberwała się cela i miernik będzie pokazywał prawidłowe napięcie, ale w akumulatorze nie będzie tyle prądu żeby zasilić choćby samego kompa.

    Bo objaw masz braku prądu, a po za akumulatorem zostają bezpieczniki, niekontakt na zasilaniu, a w najgorszym przypadku uwalony komp.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Opis
    MK1 TD 1,8 ; MK3 2.0 teraz MK4 TDCI 2.0
    Od
    25 Aug 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Spróbuję naładować i podłączyć. Jeśli padł akumulator jak piszesz to pół biedy. Bezpieczniki posprawdzam. Ale dalej to już by było źle. Zobaczę co będzie i napiszę.

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    MK1 TD 1,8 ; MK3 2.0 teraz MK4 TDCI 2.0
    Od
    25 Aug 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    No nic akumulator ładowałem całą noc i kawałek. Włożyłem i działa. Teraz zobaczę rano czy odpali i w wolnej chwili do specjalisty pomierzyć i werdykt. Pewnie trzeba kupić nowy. Tylko tak czytam jaki do mojego mondzia i wychodzi, że fabrycznie ładowali 60AH ludzie zalecają 72AH u mnie był 80AH 850A. Myślę, że mam za dużo AH i mój alternator nie daje rady i akumulatorek stracił żywotność szczególnie po spieprzonej regeneracji alternatora, który daje troszkę za mały prąd ładowania szczególnie przy za dużym akumulatorze względem fabrycznego. Namierzyłem blisko używany alternator i chyba zacznę od założenia starego, ale dobrego i oryginalnego bo drugi raz robiłem regenerację czegoś i drugi raz się sparzyłem. Generalnie wiem co mam robić i kamień spadł mi z serca bo się wczoraj strasznie wystraszyłem, że to nie będzie wiadomo co się zepsuło.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jasza Zobacz posta
    u mnie był 80AH
    Trochu za duży, przy tym silniku 65 spokojnie wystarcza, jak robisz raz na 10 dni trasę to można 71, ale jak większość po mieście i krótkie przebiegi, korki to 65 żeby alternator miał szansę dobrze ładować.
    W dieslu ważnym parametrem jest prąd rozruchu, żeby rozrusznik miał siłę dobrze obracać silnikiem,
    bo podczas jazdy to diesel ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż benzyniaki.

    Cytat Zamieszczone przez Jasza Zobacz posta
    Generalnie wiem co mam robić
    Kup miernik koszt 10-15 zł i sprawdzisz sobie napięcie ładowania, a co do akumulatora to podjechać do elektryka czy do punktu sprzedaży akumulatorów i niech przyrządem sprawdzą jaką ma sprawność akumulator.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] kontrolka poduszki miga
    By Baterin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 23:52
  2. [MkIII] kod 16 miga kontrolka poduszki jak mróz
    By mihor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:54
  3. [MkIII] miga kontrolka poduszki, wychodzi kod 42, tak sie wydaje
    By chopinek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 23:17
  4. [MkIII] Na 2gim komplecie kluczy miga kontrolka poduszki...
    By Messjah in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 20:04
  5. [MkII] Kontrolka Poduszki powietrza miga??? :/
    By zielu135 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2006, 03:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów