+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin

    Wycieki oleju mondeo mk4 2.5 t HUBA

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jestem tu nowy i to jest mój pierwszy temat. Mam nadzieję że nie zostanie usunięty tylko mi panowie pomożecie.
    Sprawa wygląda następującą :
    Nabyłem mondeo mk4 2.5t combi tytanium s st i wszystko było pięknie ładnie 2 dni od zakupu potem nastały same problemy.
    Pierwsza sprawa lało z uszczelniaczy wałków i wału zalany był cały rozrząd wymienilismy cały nowy rozrząd wszystkie uszczelniacze było pięknie przez pierwsze 100km silnik jakby nabrał mocy był zywszy. Niestety po 100 km i przegonieniu auta autostrada z duża prędkością na korku wlewu oleju pojawił się olej co dziwne pojawił się na nim w tych zaglebieniach było tam oleju po sama krawędź. Mechanik wymienił mi ta uszczeleke która się na nim znajduje i teraz jest tam sucho. Ale niestety olej pokazał się znowu. Teraz leje na uszczelniaczu wału który był wymieniony na nowy. Z moich obserwacji wynika że silnik jak by na siłę próbuje znaleźć sobie ujście oleju co rusz w nowym miejscu. Pytanie dlaczego?
    Sprawa nr 2
    Po odpaleniu silnika na zimnym dziwnie piszczy nie wiem do czego porównać ten dźwięk gdy silnik się rozgrzeje piszczenie ustępuje. Tak jakby turbina chodziła na sucho czy nie wiem. Nie znam się proszę o wasza pomoc.
    Sprawa nr 3
    Gdy jadę wolno 30-40km/h i dodam gaz do dechy (2 bieg) silnik łapie jakąś zmułe a czasem strasznie szarpie jak by przegrywał. Można to szarpie porównać do ruszania niektórych aut nauki jazdy. Jak ktoś się dopiero uczy jeździć..

    Proszę pomóżcie mi bo wywaliłem kupę kasy na to auto a stwarza mi same problemy a chciał bym się nim wkoncu cieszyć. Narazie niestety nie mam z czego.
    Liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar doncziczio76
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2008 Titanium X
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    rumia
    Witaj kolego. Z piszczeniem to bedzie odma,ja mialem to samo tylko na cieplym silniku piszczalo,w czasie pracy silnika odkrec korek wlewu oleju i zobaczysz czy pomoze.

    Mi tez lekko cieknie z wału,uszczelniacz ma wyrobiony rowek na wale a wał jest jakby troche skorodowany i nic z tym nie zrobimy. Mechanik sprawdzal,sprzeglo jest suche i powiedzial zeby kontrolowacolej i jezdzic.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Jeśli chodzi o piszczenie to po odkreceniu korka nadal piszczy. To piszczenie dochodzi gdzieś z tyłu silnika. Od strony ściany grodziowej bardziej po lewej. A jeśli chodzi o wyciek oleju to kolego u mnie leje się od strony rozrządu ie od strony skrzyni.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Podpinałeś pod komputer czy jakichś błędów nie złapał? Ciśnienie oleju marzyłeś? Swoją drogą, jak czytam takie pozakupowe tematy to mnie krew zalewa. Próbowałeś się kontaktować ze sprzedającym?
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Jeśli to odma piszczy to najlepiej słychać po wyłączeniu silnika,wtedy przez kilkanaście sekund schodzi ciśnienie z układu zapchany układ odpowietrzenia skutkuje tym że wywali najsłabsze ogniwo,uszczelnienia lub pod deklem(deklami)
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Na kompie nie wywala żadnych błędów. Sprzedający niby o niczym nie wiedzial. Po powtórnych negocjacjach Odesłał mi 1600zl od ceny zakupu. Ale i tak to pewnie koszt naprawy nie pokryje. Ciśnienia oleju nie miezylem. Jak to zrobić i ile powinno być? A co z tym przerywaniem i zmulaniem silnika ktoś się z tym spotkał kiedyś? Jeśli chodzi o odme to czy po odkreceniu korka wlewu oleju na uruchomionym silniku nie powinno ssać gdyby odma była uszkodzona? U mnie ani nie ssie ani nie dmucha.

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Od handlarza czy prywatnie?

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Prywatnie

  10. #9
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Kolego tutaj masz filmik jak teoretycznie piszczy uszkodzona odma może to Ciebie naprowadzi czy dźwięk jest taki sam:

    https://www.youtube.com/watch?v=UvabXCjT7zA

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Podobanie słychać tylko przy dodaniu gazu dźwięk się zmienia wraz z obrotami.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    jeśli chodzi o dziwny dźwięk przy zapalaniu i przy obciążaniu silnika to może być uszczelka kolektora wydechowego (25zł). Ja u siebie w akcie desperacji wymieniłem wkład turbo bo wydawało mi się że dźwięk pochodzi z niego, po czym się okazało że nic się nie zmieniło. Wymiana uszczelki rozwiązała sprawę. Warto też wymienić szpilki kolektora - mi się urwała ostatnia przy dokręcaniu . Czas na tę robótkę to około 8h dla jednej osoby. Zwykle puszcza na 1 cylindrze.
    mk4.jpg

    czy to ten dźwięk?
    https://www.youtube.com/watch?v=I5poidXad8c

    co do ciśnienia oleju to u mnie jest:
    na zimno 18oC na biegu jałowym 4,5bar,
    przy temperaturze ok. 95oC na biegu jałowym 1,4bar,
    przy temperaturze ok. 90oC przy 3000rpm - 4,7bar
    Ostatnio edytowane przez przemekc ; 12-05-2018 o 22:28

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Kolego ten dźwięk jest bardzo podobny. Powiem mojemu mechanikowi żeby to wymienil. Co do szarpania przy przyspieszaniu to podobno będzie zawór sterowania turbina. Zamówilem już na Alle.. Urzywke jak będzie poprawa to dopiero kupię nowy. Bo przyczyną mogą być jeszcze świece i czujnik ciśnienia paliwa. Zawór był tani 70zl więc zacząłem od tego.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Zanim wymieni niech sprawdzi czy nie jest okopcone w pobliżu bo części niby nie są drogie ale za robocizne napewno cie zgoli bo nie jest zbyt przyjemna. Co do swiec to moje były w bardzo kiepskim stanie - mocno zużyte a po wymianie praktycznie żadnej różnicy. Może to kolo zmiennych faz lub zawór nim sterujący, zobacz przy takich obrotach szarpie
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez przemekc ; 13-05-2018 o 11:14

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Mechanik to mój najlepszy kumpel. Nie skasuje mnie dużo. Szarpie i zmula silnik przy przyspieszaniu np z 3 biegu od 2-2.5tys obrotów. Wtedy są mocne szarpania. Potem takie zmulanie i przyspieszanie na przemian. Dopiero od około 4.5tys obrotów idzie jak rakieta do przodu.

    Jeśli chodzi o koła to jak sprawdzić czy są zużyte. Będziemy zmieniac poraz drugi uszczelniacz wału więc rozrząd będzie rozebrany to może odrazu coś przy kołach faz rozrządu zrobimy tylko co?
    Ostatnio edytowane przez Daniell ; 13-05-2018 o 13:07

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Niestety nie wiem jak sprawdzić te koła..pewnie mozna zobaczyć luz, wycieki. Może sie da podmienić elektrozawory sterujące miejscami i zobaczyć czy jest zmiana. Na szczęście jeszcze tego nie przerabiałem u siebie. Chociaz raczej jak by sie nieodpowiednio zmienialy kąty na walkach to byś miał błędy.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Byłem dziś u innego mechanika niż zwykle. Połączył kompa przejecalismy się i wywnioskowal że silnikowi brakuje powietrza że jest "niedoladowany" mówił żeby szukać gdzieś nieszczelności w układzie. Podobno silnik zalewa paliwem a brak mu powietrza i przez to go zmula i szarpie. Co wy na taką diagnozę?

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Moze pekla rura od turbo ta ktora idzie pod spodem sa kawalki gumowe i plastykowe oraz intercooler ktory tez mógł pęknąć. Moze byc też przedmuch na kolektorze ssącym. Woda z mydłem , psikasz i patrzysz czy sie nie pieni chociaż przy tak dużych wyciekach powietrza powinieneś to bez problemu wysłuchać. Mógł się zawiesić też dumpvalve lub wastegate w turbo.
    Warto by się było też przyjżeć przepływomierzowi - jakie podaje wartości.
    Ostatnio edytowane przez przemekc ; 18-05-2018 o 11:22

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Według mechanika przepływka jest ok. Kazał gdzieś szukać nieszczelności.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2.5t combi ST
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    szczucin
    Separator w drodze z serwisu volvo. Koszt 1009zl mam nadzieję że to załatwi wszystkie problemy naraz

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Jaki separator? Układ odmy?

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Wycieki oleju-problem z turbiną?
    By Ryszard73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 13:24
  2. [Duratec] Wycieki oleju i dalsza jazda
    By Golec22 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 19:01
  3. [TDCi MKIII] wycieki oleju, uszczelka pod miską
    By Wąski in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 20:24
  4. [Zetec] Wycieki oleju ale stan jest?
    By Mateusz_Skuza in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 14:19
  5. [MkI] Wycieki oleju przy turbo
    By slon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów