+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Question Map sensor - zakresy napięć

    Hej!
    3 szybkie pytania:
    1. Czy ktoś się orientuje jaki powinien być zakres działania (odczytów, w V) map sensora w 2.5t w Mondeo/S-Maxie? Gdzieś wyczytałem, że pomiędzy (jeśli dobrze pamiętam) 1V - 5V. Oczywiście to wartości minimalne i maksymalne. A czy ktoś sprawdzał jakie w realnej jeździe przy pełnym obciążeniu maksymalnie map sensor wskazuje? U mnie to jeśli dobrze pamiętam 2.7V.
      Ewentualnie lepsze pytanie: czy da się w prosty sposób (bez wymiany) sprawdzić czy map sensor poprawnie działa?
    2. Czy ktoś ma dostęp do jakichś "service manuali" do Mondeo Mk4 2.5t?
    3. Czy są dostępne jakieś "data sheety" odnośnie reszty urządzeń z poprawnymi wartościami zakresów pracy (jak np wyżej wymieniony map sensor, IAT, przepływomierz, czujnik doładowania turbiny itp itd).
    Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    A czy ktoś sprawdzał jakie w realnej jeździe przy pełnym obciążeniu maksymalnie map sensor wskazuje?
    Nie tędy droga bo jeśli wskazuje konkretne napięcie to nie znaczy, że pokazuje dobre ciśnienie. Tzn. jeśli jest np. brudny to przy tym samym ciśnieniu pokaże inne napięcie niż czysty czujnik. Napięcie jest wykładnikiem ciśnienia doładowania dla komputera sterującego, dla nas wskazanie przekładane jest na ciśnienie i jeśli jest niepoprawne to napięcie też jest niepoprawne. Możesz jedynie porównać napięcie na nieuruchomionym silniku bo wiadomo, że wtedy jest takie jak atmosferyczne np. w przepływce. Można też dodać oddzielny czujnik ciśnienia na kolektorze i wtedy porównać z ciśnieniem i napięciem u innych osób albo z tym co ci odczytuje komputer
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-05-2018 o 15:23

  4. #3
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Celna uwaga.
    No ja jedyne co robiłem to robiłem odczyty na bardzo różnych obciążeniach silnika i sprawdzałem jakie napięcie daje. W tej sytuacji nie bardzo wiem jak go zweryfikować. Samochód jeździ zupełnie poprawnie. Problem jest tylko w momencie, jak się mu próbuje podnieść moc. Więc trochę szukania mnie czeka.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    jak np wyżej wymieniony map sensor, IAT, przepływomierz, czujnik doładowania turbiny itp itd
    Map sensor i czujnik doładowania turbiny to jest to samo. Map sensor często posiada w sobie IAT. Tak było np. w mondeo mk3 tdci

  6. #5
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co mi się kojarzy, to IAT (z map sensorem jak mówisz) jest gdzieś w okolicach IC zamontowany. Orientujesz się może czy da się go wymontować bez demontażu zderzaka?
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 09-05-2018 o 15:44

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie robiłem tego w mk4 więc nie podpowiem

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    jeśli chodzi o MAP to u mnie na jałowym jest 1,56v a przy ostrym pałowaniu doszedłem do 2,54V przy load=92% ale miałem nieszczelny kolektor wydechowy także pewnie da się wydmuchać więcej.

  9. #8
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    @przemekc: O, to już jakiś trop.
    Przejrzę swoje logi z Forscana i porównam z moimi wartościami maksymalnymi

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Dziś sprawdziłem u siebie i na jałowym było 1,62V , max przy ostrym butowaniu dobiłem do 2,36 przy obciążeniu ok 90%. Jednak wątpię czy te wartości są prawidłowe ponieważ mam problem z zanikami mocy. Auto tylko czasami jeździ tak jak powinno, przeważnie jest bardzo słabe. Sporadycznie podczas jazdy czuję nagle bardzo duży wzrost mocy, ale po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu ponownie jest strasznie zamulowe
    Gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik? Ma ktoś jakieś zdjęcia z lokalizacją? Dostęp od góry czy dół i zrzucanie osłony silnika?
    Ostatnio edytowane przez maniek_ ; 24-05-2018 o 21:53
    Mariusz , tel - 694-765-650

  11. #10
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja też nie wiem czy u mnie są prawidłowe... Jedno wiem, samochód mam po "chipie", który nie do końca się udał (przy serii 204KM / 306Nm zrobiony został na 244KM / 373Nm, ale się dławił przy dodawaniu gazu do samego końca). Tuner poprawił ten problem (problem ustał), ale poczułem duży spadek mocy, jak by samochód był z powrotem bez chipa. Pojechałem na hamownię i sprawdziłem aktualną moc: 222KM / 308Nm (tak więc moment pozostał seryjny, jedynie na wysokich obrotach dmucha mocniej, stąd wyższa moc...). I teraz szukam problemu, bo tuner się upiera, że samochód powinien mieć taką moc jak przed jego poprawką (ponoć miało zostać wyeliminowane jedynie szarpanie - to co ja widzę i czuję, to "wyeliminował się" także wyższy moment obrotowy).
    Tuner nie ma zielonego pojęcia co u mnie jest nie tak i uważa, że "coś" mam zepsute i jak to naprawię, to moc wskoczy na te obiecane 250KM+ i 400Nm...
    Tak więc szukam sobie problemu, bo auto chodzi bez najmniejszych problemów, oprócz tego, że jeździ jak jeździło 2tys. złotych temu...

    Wrzucam animowany wykres z Forscana podczas butowania (biegi 1-3, zmiana biegu przy około 6.4k obr/min.) - mam nadzieję, że będzie działać

    forscan.jpg
    Niestety nie działa... Tutaj wrzucam: https://giphy.com/gifs/KyGv8S9fuXM5Bs1qW4

    Wartości szczytowe na 3 biegu w formie tabelki:
    3.GIF

    @maniek_: Z tego co widziałem to jest wpięty w dolot powietrza do/z intercoolera. Wydaje mi się, że powinien być dostęp po odpięciu osłony z dołu silnika. Ale tego się dopiero przekonam w najbliższych dniach.
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 25-05-2018 o 14:27 Powód: Dodanie kilku informacji

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Sprawdziłem na autostradzie na 6 biegu jadąc ze stałą prędkością ok 150 km pokazywało 2V. Przy docisnieciu gazu wzrastalo do 2.5V
    Mariusz , tel - 694-765-650

Podobne wątki

  1. [MkI] MAP sensor w mk1?
    By Qrzyh in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:53
  2. [MkII] wartości napięć - aku
    By vivaldi2002 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:38
  3. [MkII] map sensor
    By bulan74 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 22:50
  4. [Zetec] sensor map
    By kiwi555 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:07
  5. [MkII] Sensor od Air Bag
    By przemekb in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów