+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imię
    Rafał
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wrocław Krzyki

    Świerszcze po wymianie kolum mcphersona tył hbk

    Tytuł trochę lakoniczny ale już tłumacze. W zeszłym roku z powodu pęknięcia jednej sprężyny i uszkodzenia poduszki, za radą mechanika wymieniłem lewą i prawą kompletną kolumnę pcphersona. Kosztowało to niemało, ale robiłem "dla siebie". W skład zestawu weszły amortyzatory KYB, sprężyny D&D, poduchy Febi, odboje i osłony OEM. Od samego początku auto stało wysoko ok 6-7cm nad oponą, co akurat mi nie przeszkadzało, wręcz ułatwiło parkowanie pojawiał się też odgłos świerszcza, rodzaj pisku jaki wydaje guma trąca o metal. W cieplejsze dni jest głośniejsze, w zimie było praktycznie niesłyszalne i powróciło znów gdy zrobiło się ciepło. Co to może być? Uginając tył auta dźwięk dochodzi jakby z górnej części kolumn, wyczytałem na forum, że pomaga wtryśnięcie smaru pod odbojnik amortyzatora, niestety u mnie to nie pomaga. Czy spotkaliście się juz z podobnym problemem?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rafal75ww Zobacz posta
    Uginając tył auta dźwięk dochodzi jakby z górnej części kolumn, wyczytałem na forum, że pomaga wtryśnięcie smaru pod odbojnik amortyzatora, niestety u mnie to nie pomaga.
    Przy lekkim uginaniu no to odbojnik nie pracuje, wiec to nie on, pozostaje poduszka pod amorkiem, może się źle ułożyła i wystarczy teraz poluzować, pobujać autem i dokręcić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar Rafal75ww
    Imię
    Rafał
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Nov 2016
    Mieszka w
    Wrocław Krzyki
    Akurat nieprzyjemny dźwięk wydobywa się w przypadku mocnego ugięcia auta, szczególnie na hopkach, dziurach itp. Piszesz żeby poluzować, mówisz o tych dwóch śrubach które trzymają od góry kolumnę?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rafal75ww Zobacz posta
    Akurat nieprzyjemny dźwięk wydobywa się w przypadku mocnego ugięcia auta, szczególnie na hopkach, dziurach itp
    Cytat Zamieszczone przez Rafal75ww Zobacz posta
    Uginając tył auta dźwięk dochodzi jakby z górnej części kolumn,
    To końcu kiedy piszczy, bo uginając no to by wychodziło że ręcznie naciskasz tył i piszczy,
    A jeśli teraz piszesz że to na dziurach, to czy te dziury są na tyle duże że powodują że wahacz wali w odbój?
    Jeśli nie wali w odbój, no to może Ci piszczeć każdy jeden gumowy element w zawieszeniu, poduszka amorka, tuleje wahaczy, sam amortyzator, sprężyny też potrafią trzeszczeć, łączniki stabilizatora, czy nawet guma na samym stabilizatorze potrafi piszczeć a dźwięk się przenosi i w nadkolu niby go słychać.
    I dlatego trza wyczuć w którym momencie się pojawia te trzeszczenie, czy już przy uginaniu, czy tylko przy głębszych uskokach.


    Cytat Zamieszczone przez Rafal75ww Zobacz posta
    poluzować, mówisz o tych dwóch śrubach które trzymają od góry kolumnę?
    i o nakrętce amorka, jak poluzujesz to wtedy sprawdzić (no właśnie czy to piszczy przy uginaniu jak na początku pisałeś czy dopiero po najechaniu na przeszkodę/dziurę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [All] Kolumna McPhersona
    By joshuaxd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 21:21
  2. Łożysko Mcphersona smarowanie
    By Grzesio in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 15:55
  3. [MkII] Luz w kolumnie Mcphersona
    By jedrek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 18:06
  4. [MkIII] MK III Jak wyjąc McPhersona???
    By Hadzi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 12:31
  5. [MkII] Łożyska McPhersona -wymiana/smarowanie
    By krysz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 11:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów