+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    11 Feb 2016
    Mieszka w
    Jaworzno

    Problem z "przepustnicą". Komunikat "Silnik Usterka"

    Witam,

    temat dotyczy Mondeo MKIV 2.0 TDCi (2008 r.).
    Od pewnego czasu borykam się z problemem, który ostatnio mocno się nasilił.

    Ostatniej zimy kilkukrotnie zdarzyło się, że pod odpaleniu na zimnym silniku (cała noc na parkingu pod blokiem) samochód był dość ociężały aż do okolic 2000 obrotów (zakładam, że wskakiwała turbina). Zachowywał się tak przez kilka minut jazdy po mieśce (bez większych korków). Potem problem znikał.
    Nie było tak codziennie, aura była kieprawa - zwaliłem na zimę i wilgoć.

    Początkiem wiosny problem prawie w ogóle przestał się tak zachowywać.
    Aż do dnia, kiedy chwilę po odpaleniu na ekranie (Convers+) pokazał się komunikat "Silnik usterka".
    Silnik zimny, ale temperatura na zewnątrz wysoka (okolice 20 st. C). Komunikat nie pojawił się tuż po odpaleniu, ale kilkanaście metrów po ruszeniu z miejska parkingowego.
    Nie zapalił się "Check Engine". Autu brakowało mocy.

    Powrót na miejsce. Zgaszenie silnika. Ten sam komunikat. Druga próba odpalenia na nowo - czysto. Auto bez problemów, moc jest.
    Założyłem, że marudzi. Objechał małą trasę z kilkoma odpaleniami. Zero problemów.

    Problem wrócił wieczorem. Rozwiązany tak samo. Zacząłem podejrzewać, że sprężarka klimatyzacji robi problemy (była wymieniana rok wcześniej, a auto stało w słońcu).

    Następnego dnia auto odpala bez problemów. Trasa drogą ekspresową. Zero problemów.

    Dla pewności przy okazji zmiany opon i czyszczenia klimy poprosiłem mechanika o odczytanie błędów.
    Wniosek - błąd "przepustnicy". Skasowany, nie wrócił. Zakładamy "wybryk" po zimie póki co, bez paniki.

    Dwa-trzy tygodnie spokoju.
    Potem poranek. Podobna sytuacja, ale jest jeszcze chłodno. Auto tym razem pokazuje też "check engine".
    Po odpaleniu i zgaszeniu (x3) komunikat z Converse+ znika, check świeci. Auto jedzie bez problemów. Na upartego mała trasa. Gasimy, odpalamy - check gaśnie.

    Kolejna wizyta u mechanika umówiona. Ustalamy, że spróbujemy najpierw przeczyścić "przepustnicę". Żeby nie wymieniać bez sensu.

    Auto u mnie jeszcze kilka dni, zanim trafi na warsztat. Raz mu się zdarza wyrzucić błąd, bez check-engine. To samo. Poza tym OK.

    Auto trafia do mechanika. Czyszczenie "przepustnicy" i (podobno) EGRu przy okazji, bez widocznych problemów. Wniosek w stylu "zwracamy wyczyszczone, gdyby temat wrócił - auto do elektryka, żeby się upewnić, że to przepustnica". Na następny dzień do odbioru.

    I tutaj zaczyna się finalny problem.
    Auto po wyczyszczeniu świeci cały czas błędem "Silnik Usterka". Bez "check engine". Tym razem błąd pojawia się od razu, na zapłonie, bez odpalonego silnika. Pozwala się skasować, ale od razu wraca. Innych objawów brak - auto jeździ, czasem na zimnym silniku nie jest super zrywne, ale zaraz się dogrzewa i jest OK.

    Mechanik "na 90%" podejrzewa uszkodzoną "przepustnicę". Ale sugeruje podjechać do elektryka zweryfikować, bo sam nie jest pewien, a nie chce na ślepo wymieniać drogiej części.

    Problem z elektrykami w okolicy - albo urlop, albo zajęci na dłuższy czas. Auto potrzebne na ten piątek - kilkudniowy urlop.
    Na szybko udało mi się umówić na jutro u innego mechanika, który podobno może zdiagnozwać całość. Okaże się.

    Ale w międzyczasie chciałbym dopytać o rzeczy, które są dla mnie obce.

    "Przepustnica" w 2.0 TDCi. Poczytałem trochę, wiem tyle, że funkcjonuje jako klapa gasząca. Tylko tyle? Ma jeszcze jakieś funkcje?
    Jeżeli "tylko" zamyka się przy gaszeniu silnika - po co dokładnie?
    Jeżeli zacięła się w jakiejś pozycji (zamknięta/otwarta), to czy pasuje to do objawów? Auto delikatnie trzęsie przy gaszeniu - ale nie jest to ani jakoś uciążliwe a i chyba ma tak od zawsze (może być tak, że teraz dopiero zwróciłem na to uwagę).
    Jakie mogą być dalsze efekty - gdybym był zmuszony pojechać autem w trasę przed finalną naprawą, to czy z problematyczną przepustnicą samochód może całkowicie odmówić współpracy?

    Z góry dzięki za wszelkie komentarze!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCI 175 KM
    Opis
    Mondeo mkIII i MKIV 2.2
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Lubaczów
    jak problem został rozwiązany?

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez beowulf Zobacz posta
    Jeżeli "tylko" zamyka się przy gaszeniu silnika - po co dokładnie?
    Etis:
    Przepustnica odcinająca powietrze dolotowe znajduje się po stronie powietrza dolotowego kolektora ssącego.

    Przepustnica odcinająca powietrze dolotowe sterowana jest elektronicznie przez PCM i przeznaczona do sterowania charakterystyką pojazdu przy wyłączonym silniku. Zapobiega to też stałemu doprowadzaniu do silnika oleju silnikowego po przekręceniu kluczyka zapłonu w położenie 0. Osiąga się to przez zmniejszenie powietrza dolotowego doprowadzanego przez kolektor ssący.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-07-2018 o 21:45

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Komunikat "usterka silnika" po wymianie akumulatora
    By bastek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 00:22
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  3. [TDCi MKIV] komunikat "Usterka silnika" - żółta ikona silnika
    By milluk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 01:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów