+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa

    Po naprawie gazowników aku rozładowany

    Cześć

    Jakaś magia się stała, bo mam 3 miesięczny akumulator za prawie 450zł bosha, wszystko zawsze działało (ładowanie 14.4), odpalał bez zająknięcia po dłuższym postoju. Dałem auto gazownikom i auto nie pali. Napięcie na aku poniżej 12v znacznie.

    Gazownicy mówią że "magicznym trafem" padło mi akurat nowe aku jak u nich auto stało. Aku zawieziony do mechanika co go tam kupiłem- podładowany, zaliczył wszystkie testy- sprawny. A w międzyczasie w mondzinie zrobiłem taki test że włożyłem aku z innego auta- przed włożeniem napięcie aku mierzone 13.1 a zaraz po włożeniu spada np do 12.6 przy wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach. Gazownicy coś robili z masami, ale zaklinają się że nie ma to nic wspólnego, są pewni, że nie zostawili auta z otwartymi drzwiami czy na światłach. Po odpaleniu ładowanie jest ok 14.4

    Dziś odbieram auto, bo widzę że u gazowników już nic nie wskóram, czy ktoś ma jakiś pomysł co i jak sprawdzić, bo coś czuję że dziś albo jutro auto już może nie odpalić.
    Mam miernik jak coś.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mishaq Zobacz posta
    a zaraz po włożeniu spada np do 12.6 przy wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach.
    No spada bo choćby PCM potrzebuje zasilania, i przez kilka minut ciągnie prąd, po tych kilku minutach 5(?) pobór prądu spada bo pcm przechodzi w stan uśpienia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    ok, zmierzylem po kilku minutach A czyli miernik ustawiony na 10A odpinam jedną klemę i zamykam nim obwód, najpierw pokazuje 4.50-4.60A a po kilku minutach spada i pokazuje 0.1A-0.02A taki przedział, czyli nic prądu nie kradnie?
    Ostatnio edytowane przez mishaq ; 21-05-2018 o 16:04

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mishaq Zobacz posta
    czyli nic prądu nie kradnie?
    W teorii powinno być w granicach 100mA, ale choćby z wieku elektryki pobór nawet 150mA można uznać za normę,
    200mA nie rozładuje akumulatora przez noc, no bo to jest raptem 2A na 10godzin, ale jest to już powód do szukania przyczyny.
    Trafia się że sterowniki kuchenki potrafią generować ten dodatkowy pobór bo jest uszkodzony sterownik.
    W MKIII dosyć częstą przyczyną rozładowywania akumulatora przez noc jest uszkodzenie alternatora/regulatora, że po kilku godzinach stania, dioda puszcza i wskakuje pobór na poziomie 4-6A.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    czyli te wskazanie 0,02 to źle? to ile powinno być?
    nigdy nie miałem problemów z ładowaniem i rozruchem nawet po długim postoju (2 tygodnie np)

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez mishaq Zobacz posta
    czyli te wskazanie 0,02 to źle? to ile powinno być?
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W teorii powinno być w granicach 100mA, ale choćby z wieku elektryki pobór nawet 150mA można uznać za normę,

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    https://www.jednostek-miary.info/prz...-elektrycznego
    słabo się znam na elektryce, ale według tej strony 100 mA to 0.1A ja mam nie jedną dziesiątą, lecz dwie setne. to chyba lepiej?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Masz ok, kwestia czy po godzinie dwóch, trzech , np właśnie altkowi coś nie odbija i nie ssie akumulatora.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mierzyłem u siebie to miałem 0,01 lub 0,02 i tak cały czas przez pół dnia. A zaraz po zamknięciu auta było 0,81.

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    @ Netoper
    czyli mogę to sprawdzić zostawiając auto z otwartą maską (mechaniory mówią że czujnik jest i też wpływa na prąd, prawda to?) na parę h i podchodząc z miernikiem? jeśli za każdym razem będzie ok 0,02 A i napięcie aku nie spadnie (właśnie- jakie powinno być w spoczynku na sprawnym akumulatorze?) to gitara?

    dziękuję wszystkim za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez mishaq ; 23-05-2018 o 10:32

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Daniel_82
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 1,6 Ecoboost
    Od
    02 Aug 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Miernik musisz mieć wpięty na stałe. Inaczej jak będziesz rozlączał klemę podłączając miernik za każdym razem będziesz wzbudzał GEM. Maskę zostaw otwarta wciskając tylko rygiel w zamku.
    Tanio - Szybko - Dobrze. Wybierz dwa z trzech. Było MDO II 1,6 16V Gołas;MDO II 1,8 16V GHIA. Jest MK IV 1,6 EcoBoost


  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    tak zrobię, dzięki!

Podobne wątki

  1. [MkIII] 1.8 LPG - różne opinie gazowników
    By xjaro in forum LPG
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 23:38
  2. [MkII] Rozładowany akumulator w 2h!!! TD
    By ryszinho in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:25
  3. [MkII] ROZŁADOWANY AKU
    By koni in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 00:29
  4. [MkI] Nękać gazowników czy BLOS?
    By szwagier in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 02:45
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów