+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Wcześniej było u innego ale tam tylko czyścili coś
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Znajomy mechanik przesmarował mi tłoczek i prowadnice w tym lewym tylnym zacisku. Okazało się, że nie były w ogóle ruszane... Niestety nie rozwiązało to problemu do końca.
    Ehh tak to jest z mechaniorami, niby było czyszczone a okazuje się że jednak nic nie ruszone i szuka się kolejnych przyczyn i koszta rosną.
    Wymień płyn, jeszcze raz czyszczenie smarowanie tłoczków (tylko nie po łebkach) wysunąć tłoczek do przodu ze 3-4mm oczyścić, nasmarować smarem do tłoczków i wkręcić, potem znowu je wysunąć i nasmarować, wkręcić, podrzucić jeszcze ciut smaru pod osłonę tłoczka i złożyć wszystko do kupy.
    No i oczywiście upewnić się że dźwignia ręcznego jest w pozycji spoczynkowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    STek miał kilka liftów, chyba dwa. Mój jest z pierwszego liftu - pierwsza rejestracja 04.08.2005. Ale czy ten lift, o którym mówisz to nie wiem.

    https://photos.app.goo.gl/DNyAtcVs4CqfGaJu8 - tak wygladają tylne zaciski. Może ktoś potrafi ze zdjęcia ocenić

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Niestety wymiana płynu hamulcowego/odpowietrzenie układu nie pomogła... Bujam się dalej z tym problemem...

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    przeczytałem cały temat i jeden wniosek zmień mechanika/warsztat problem jest z tyłu więc jak bym dał tarcze z tyłu do pomiaru czy proste są, dwa kazał zregenerować zaciski, napisz na regionalnym prośbe moze ktos Ci poleci z forumowiczów kogoś ogarniętego z krakowa okolic co weźmie sie za hamulce z tyłu od a do z,

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Niestety wymiana płynu hamulcowego/odpowietrzenie układu nie pomogła...
    A zrobiłeś dodatkowo te czyszczenie cylinderków ?
    Jeśli to nie pomoże to raczej pozostaje już tylko wymiana/regeneracja zacisków.
    Ręczny sprawdziłeś czy dźwignienka przy zacisku nie stanęła w pozycji załączonej?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Teraz byłem już u innego mechanika, bo tamten się już poddał. Tarcze i klocki są świeżo wymienione więc raczej nie są krzywe. Pisk jaki był tak jest nadal po wymianie, może nawet trochę głośniejszy...

    Ci co byłem u nich teraz tylko płyn wymienili i kazali 'pojeździć' bo nowe klocki i hamulce - w sensie, że nie ruszali cylinderków. Wkurza mnie to bo mówię im, że ten problem był nawet jak 2 razy wymieniłem klocki i tarcze też są nowe a oni swoje, że niech Pan zrobi 500km i przyjedzie raz jeszcze ... grr... będę pytał o jakiegoś ogarniętego mechanika w Krakowie na innym wątku...

    A co do ręcznego, to ruszałem go tylko 'z kabiny'. W sensie hamowałem ręcznym zamiast nogą podczas jazdy ale różnicy w pisku nie zauważyłem, ręczny hamował auto w miarę ok.
    Ostatnio edytowane przez sakul ; 18-06-2018 o 16:29

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Mi to wygląda na uszkodzoną uszczelkę tłoczka i nie piszę o tej przeciwpyłowej, którą widać jak się wkręca tłoczek tylko o tej, która jest dostępna dopiero po wyjęciu tłoczka. Jej zadaniem są dwie rzeczy czyli uszczelnienie tłoczka w zacisku a druga to odciągnięcie delikatne tłoczka od tarczy po puszczeniu hamulca. Jeśli całość się przegrzała to może nie spełniać już tego drugiego zadania i dlatego ciągle piszczy.

    Jeśli auto jest z 2005 roku to na 100%, jeśli nic nie było wymieniane przez poprzednich właścicieli, ma poprawione zaciski z tyłu bo zmiana zacisków była 08.2004
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 19-06-2018 o 13:04

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Chyba udało się w końcu pozbyć problemu. Wymieniona została piasta tylnego koła i problem zniknął. W końcu!

    Trafiłem na dobrego mechanika - polecam pana Norberta z AutoSpec w Krakowie. Bardzo szybko i trafnie zdiagnozował problem, wymienił piastę i problem rozwiązany!

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Wymieniona została piasta tylnego koła
    Czyli uwalone łożysko wyszło?
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W pierwszym opisie objaw miałeś typowy dla przegrzanych tarcz.
    Wykluczyć się nie da łożysk, może też się przegrzały, smar wysechł i piszczy, może łożysko luzu złapało i piasta przekrzywia się pod obciążeniem i przez to tarcza trze o klocki. (w takim przypadku jest to do wyczucia rękoma przez mechanika)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Tak @Netoper, wygrałeś

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardziej mi chodzi o to że czopek mechanior mając taki objaw nie sprawdził od razu łożyska, przeca to nawet bez takich objawów jak się grzebie przy hamulcach to automatem się sprawdza co z łożyskami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Obawiam się, że Ci 'mechanicy' do których chodziłem to tacy 'wymieniacze'. Nie potrafią zdiagnozować problemu. Nawet nie sugerowali łożyska/piasty tylko klocki/tarcze wszyscy by wymieniali... Teraz wydaje mi się, że trafiłem na mechanika z powołania. Mam tam jeszcze dwie rzeczy w moim STeku, które muszę zrobić (spadanie z obrotów/przygasanie i stuk przy puszczaniu sprzęgła) i właśnie auto u niego jest. Zobaczymy czy z tym sobie poradzi, bo tu też już paru 'wymieniaczy' poległo.

  14. #33
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Dnia 16.10.2018 Kupiłem moje pierwsze MK3
    Od
    16 Oct 2018
    Mieszka w
    Więcbork
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Obawiam się, że Ci 'mechanicy' do których chodziłem to tacy 'wymieniacze'. Nie potrafią zdiagnozować problemu. Nawet nie sugerowali łożyska/piasty tylko klocki/tarcze wszyscy by wymieniali... Teraz wydaje mi się, że trafiłem na mechanika z powołania. Mam tam jeszcze dwie rzeczy w moim STeku, które muszę zrobić (spadanie z obrotów/przygasanie i stuk przy puszczaniu sprzęgła) i właśnie auto u niego jest. Zobaczymy czy z tym sobie poradzi, bo tu też już paru 'wymieniaczy' poległo.
    Czekam czy udało sie znalezc przyczyne, bo mam ten sam problem.pozdrawiam

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Mindhunter Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Obawiam się, że Ci 'mechanicy' do których chodziłem to tacy 'wymieniacze'. Nie potrafią zdiagnozować problemu. Nawet nie sugerowali łożyska/piasty tylko klocki/tarcze wszyscy by wymieniali... Teraz wydaje mi się, że trafiłem na mechanika z powołania. Mam tam jeszcze dwie rzeczy w moim STeku, które muszę zrobić (spadanie z obrotów/przygasanie i stuk przy puszczaniu sprzęgła) i właśnie auto u niego jest. Zobaczymy czy z tym sobie poradzi, bo tu też już paru 'wymieniaczy' poległo.
    Czekam czy udało sie znalezc przyczyne, bo mam ten sam problem.pozdrawiam
    autor pisał, że piasta była problemem nie heble

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

Podobne wątki

  1. [MkIII] Piszczące hamulce
    By nikodem in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 00:04
  2. [MkIII] Piszczące hamulce
    By damyk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 22:32
  3. [MkII] Piszczące hamulce Mondeo 1.8 benzyna 16V
    By Janczar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:10
  4. [MkII] piszczące hamulce
    By qentin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 14:26
  5. [MkI] Sposób na piszczące hamulce tylne
    By Inter in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2007, 05:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów