+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków

    Piszczące hamulce

    Cześć

    Mam problem z tym, że hamulce piszczą mi niemiłosiernie podczas jazdy (pisk nie ustaje podczas hamowania). Poniżej filmik gdzie ruszam, hamuje przed progiem i znów przyśpieszam. Pisk słychać prawie cały czas. Pisk jest jednostajny i słychać go przy prędkościach 10-40/50kmh.

    https://photos.app.goo.gl/C8F6XeAEckUrPJCW9

    Radzę pogłośnić, wtedy dobrze słychać.

    Problem pojawił się po tym jak byłem na torze ostrzej pojeździć. Od tego czasu wymieniałem klocki już dwa razy (ani razu zmiana nie pomogła) i był też hamulce czyszczone i tarcze szlifowane. Problem pojawia się jak jest ciepło i po paru hamowaniach.

    Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo mnie to już do szewskiej pasji doprowadza...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    To samo co u mnie. Tarcza przegrzana. Na tarczy osadzil się cementyt. Nie do ruszenia nawet przez toczenie. Od razu wymiana.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mocno przegrzane tarcze i potem zbyt szybko się schłodziły.
    To samo przerabiałem na innym aucie, nawet pokusiłem się o nacięcie klocków i tarcz, i lipton, wymiana klocków na nowe też nie pomogła, dopiero po wymianie tarcz wszystko wróciło do normy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wymienię tarcze i dam znać dla potomnych czy pomogło.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Klocków nie wymieniaj. Weź papier ścierny drobny i przejedz klockami po równej powierzchni, żeby ściągnąć nalot ze starej tarczy.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Mechanik założył mi jakieś badziewne klocki, żeby sprawdzić czy to pomoże, wiec klocki i tak wole wymienić na lepsze.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No to zmieniaj i dawaj znać jak efekty

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Wymienione tarcze i klocki (na TRW) i dalej to samo... przejechałem pare km w korkach w Krakowie i jak się nagrzeją to nadal piszczą tak samo...

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ehh, a co Cię podkusiło TRW tarcze brać, skiepściły się jak diabli, też się na nich wpitoliłem, ale na szczęście przyjęli reklamację. Wrzuciłem tarcze zimermana (bo tańsze były niż ATE), klocki zostały ATE , te co założyłem na te piszczące tarcze jedynie delikatnie o beton je przetarłem, i już z rok nic nie piszczy.

    Nie ma bata, jak hamulce piszczą to na 100% wina złego materiału, no chyba że tłoczki się zacierają, ale jak klocki były zmieniane to tłoczki były oczyszczone nasmarowane?

    ---------- Post added at 10:07 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

    Są podkładki teflonowe pod klocki żeby zniwelować piski (między tłoczek a klocek) ludzie zachwalają, ale u mnie nie zdało egzaminu, niby coś tam wyciszyło, ale jak tarcza złapała temperatury to kurna dalej ze 100 metrów było słychać że hamuję.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Taki zestaw polecił mi mechanik. Niestety nie znam się na tym aż tak dobrze ani też nie mam możliwości (brak garażu) na to, żeby samemu coś podłubać.

    Problem jest o tyle dziwny, że to piszczy nie tylko podczas hamowania, ale porostu podczas jazdy... I jak jest gorąco na zewnątrz to piszczy bardziej. Coś tam ewidentnie trze, tylko cholera wie co. Po poprzedniej wymianie klocków mam wrażenie, że zaczęło to mocniej piszczeć. Zobaczę jak będzie teraz bo rano jak do pracy dojechałem to też już mocno piszczało...

    Klocki i tarcze są nowe, a pisk nie ustał wiec ja obstawiam, że to musi coś innego trzeć... Myślisz/myślicie, że ma sens bawienie się z zestawem naprawczym do tłoczków? Coś takiego np: https://ford.sklep.pl/product-pol-18...-os-tylna.html

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czyli mechanik miał auto na warsztacie i sam nie wie czy
    hamulce piszczą bo nie dobrane graty,
    zacisk trzyma,
    czy co innego np łożysko?
    Mówiłeś mu w jakich okolicznościach pojawiły się piski, że po przegrzaniu hamulców ?
    Wyczyścił tłoczki i prowadnice zacisków?
    Przepompował trochę płynu hamulcowego?
    Piszczą obie strony?
    Stare tarcze Ci oddał?
    Tarcze Ty kupowałeś czy on?

    ---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

    Bo jak rozumiem teraz jest jeszcze gorzej niż przed tym jak Ci wymienił tarcze?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-05-2018 o 12:46
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto było u niego już pare razy. Wcześniej było u innego ale tam tylko czyścili coś i wymieniali klocki - nie pomogło.
    Tutaj mam 'zaprzyjaźniony' warsztat. Oni dobrali graty, nie oddawali mi tych rzeczy pozostałych bo i ja nie chciałem - w sumie po co mi.

    Opowiadałem mu od kiedy to się pojawia itp. On już nie miał pomysłu, więc poprosiłem o wymianę kompletu (tarcze/klocki) za Waszymi sugestiami. Płynu raczej nie przepompowywał.

    Teraz piszczy tylko lewy tył. Przed zimą piszczała prawy tył...

    Gorzej zaczęły piszczeć po pierwszej wymianie klocków (półtorej tygodnia temu). Teraz jechałem tylko chwile do pracy i nadal piszczy i to mocno, ale raczej nie mocniej niż przed wymianą (rano). Ale mi się wydaje, że to zależy też od temperatury na zewnątrz.

    Najgorsze jest to, że ciężko to na podnośniku zaobserwować, bo zanim się podniesie itp to już się wystudzi i jest cisza...

    Myślisz, że to mogłoby być łożysko? Jeśli tak, to wymienia się całą oś, czy wystarczy wadliwe?
    Ostatnio edytowane przez sakul ; 29-05-2018 o 14:15

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sakul Zobacz posta
    Myślisz, że to mogłoby być łożysko?
    No mogłoby, tylko kurna dlaczego jedno umilkło (samo się nie naprawia) a drugie się odezwało.
    W pierwszym opisie objaw miałeś typowy dla przegrzanych tarcz.
    Wykluczyć się nie da łożysk, może też się przegrzały, smar wysechł i piszczy, może łożysko luzu złapało i piasta przekrzywia się pod obciążeniem i przez to tarcza trze o klocki. (w takim przypadku jest to do wyczucia rękoma przez mechanika)
    Może też być, że jakiś grubszy wiór jest w materiale klocka i piszczy przez to (w klockach delphi, i to w trzech kompletach w różnych latach, tak miałem że potrzebowały ~1000 km żeby się przetrzeć i popiskiwanie ustępowało, ale to było pojedyncze popiskiwanie)
    Może tłoczek w zacisku się nie cofa.
    Sprawdzane było czy ręczny nie trzyma?
    Na odległość no to ciężko jest wskazać co konkretnie u Ciebie jeszcze niedomaga, ale możliwości dużo nie ma i mechanior powinien to bez problemu zdiagnozować żeby na próżno nie wymieniać części.

    Zrób sam test, jak zacznie już mocno piszczeć to porównaj ciepłotę tarcz na osi, tylko uważaj bo mogą być fest rozgrzane.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Sprawdzane było czy ręczny nie trzyma?
    Też bym się temu przyjrzał.
    Felga się grzeje mocniej jak reszta ?

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    ręczny kolego potraktuj młoteczkiem, czyli tam gdzie idą linki do zacisku musisz trochę postukać żeby wróciło na swoje miejsce

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Ręcznego jeszcze nie sprawdzałem ale obie tarcze po normalnym jechaniu kawałek (i piszczeniu) są tak samo ciepłe (na obu byłem w stanie palec trzymać). Może nawet ta prawa (nie piszcząca) jest trochę cieplejsza.

    Wczoraj udało mi się podnieść na szybko tylne lewe koło po jeździe i jak rękami obracałem to był pisk. Poniżej filmik. Było też słychać szuranie jak obracałem wolniej (słychać to na filmiku jak wolniej kręcę). Jak rozpędziłem to pisk .

    Ruszalem kolo w innych płaszczyznach ale luzów nie wyczułem (sam początek filmiku).

    https://photos.app.goo.gl/PegdBZK1fij6af1m7

    I podczas jazdy:
    https://photos.app.goo.gl/c62TwC3QvbXUnqHe9

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Brzmi jakby klocki tarły o tarczę, a prowadnice klocków czyste ? Klocek czasem wtedy się źle ustawia i też piszczy.
    A osłony termiczne tarcz, taka blacha za tarcza, nie dotyka gdzieś czasem tarczy? Jak zdejmiesz koło dociśnij i obróć tarczę i zobacz czy gdzieś nie ociera i nie robi szumu.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Jeśli chodzi o grzanie się tarcz/felg to raczej równomiernie się grzeją. Sprawdzałem kila razy i różnicy raczej nie czuje. Blacha osłaniająca tarcze jest mocno odgięta więc to raczej nie to.

    Jak będę miał chwilę to pojeżdżę, zagrzeję tak hamulce żeby mocno piszczało i szybko ściągnę koło. Może uda się coś wtedy zobaczyć/zaważyć...

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Nowe wieści. Znajomy mechanik przesmarował mi tłoczek i prowadnice w tym lewym tylnym zacisku. Okazało się, że nie były w ogóle ruszane... Niestety nie rozwiązało to problemu do końca.

    Poniżej link do 4 filmików: najpierw prawe tylne koło, potem lewe tylne (to felerne najbardziej) a dwa ostatnie to lewe i prawe przednie dla porównania.
    https://photos.app.goo.gl/qBk7ZyjqVqdDnnHo8

    Było to nagrywane po 50km trasie, felgi tylne (obie) były tak gorące ze nie mogłem 5sek utrzymać reki. Przednie też były ciepłe ale dużo, dużo mniej. Jak widać przednie koła obracają się bez problemów, a tylne bardzo słabo.

    Znajomy mechanik (który niestety nie mieszka w okolicy) zasugerował, że może trzeba by układ odpowietrzyć (tył) a najlepiej wymienić płyn hamulcowy na nowy (ja nie wymieniałem a auto mam od 1.5 roku). Jeśli to nie pomoże to pewnie trzeba będzie regenerować zaciski. Oddaje auto do mechanika w piątek rano, więc dam znać co i jak.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Wymiana płynu hamulcowego to podstawa trzeba by to zrobić, co do zacisków masz poliftowe czy przedlift? bo tylne zaciski przedlift prawie każdy użytkownik mk3 przerabiał temat - zmiana na poliftowe zaciski pomaga

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

Podobne wątki

  1. [MkIII] Piszczące hamulce
    By nikodem in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 00:04
  2. [MkIII] Piszczące hamulce
    By damyk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 22:32
  3. [MkII] Piszczące hamulce Mondeo 1.8 benzyna 16V
    By Janczar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:10
  4. [MkII] piszczące hamulce
    By qentin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 14:26
  5. [MkI] Sposób na piszczące hamulce tylne
    By Inter in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2007, 05:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów