+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice

    Question Ustawienie rozrządu 2.3 SEBA 160KM 2007r

    Witajcie moi drodzy jestem tu nowy. Mój problem polega na tym że po naprawie głowicy i regulacji zaworów ustawiliśmy rozrząd wg schematu i za pomocą blokad na wałkach i wału. Silnik odpalił od strzała i chodził jak zegareczek, jednak po godzinnej jeździe wyskoczył CHECK i w silniku dało się słyszeć lekko zawory. Błąd to SYNCHRONIZACJA WAŁKA SSĄCEGO POZA ZAKRESEM myślę że wziął się stąd że nie wiem jak ustawić ruchome koło zmiennych faz rozrządu zanim zablokuje się wałki, czy jest na nim jakaś blokada lub blokuje się je samo w sobie jak na przykład RENAULT 1.6 16V? Koło zmieniło położenie pod wpływem ciśnienia oleju podanym przez fazator i dlatego dzwonią zawory i błąd chyba że się mylę. Robimy taki silnik pierwszy raz.
    POMOŻE KTOŚ?? Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 25-05-2018 o 13:26 Powód: Wydzielenie, zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez MA-CAR Zobacz posta
    myślę że wziął się stąd że nie wiem jak ustawić ruchome koło zmiennych faz rozrządu zanim zablokuje się wałki,
    o jakim aucie piszesz?
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Mondeo 2007 2.3 160KM kod silnika SEBA, z boku od rozrządu wygląda jak 2.0 ta sama średnica tłoka nawet uszczelka głowicy taka sama jak w 2.0
    Ostatnio edytowane przez MA-CAR ; 25-05-2018 o 07:37

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co widze w Etis, to nic nie jest opisane na temat ewentualnej blokady czy regulacji koła zmiennych faz rozrządu. Jest jedynie blokada samych wałków i koła pasowego.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Ręce mi opadły dziś bo po kontroli zaworów w firmie która je robiła stwierdzono nie do końca naprężony łańcuch, wymieniony został dziś razem z napinaczem i po całym dniu pracy dalej to samo. Łańcuch nosił ślady zużycia w postaci naciągnięcia ale nie znacznie a napinacz jak napinacz wyglądał dobrze. Co teraz??????

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Chyba bym oddał to auto do warsztatu specjalizującego się w fordach. 2.3 to taki ni pies ni wydra i mało kto wie jak to poprawnie ogarnąć. Ewentualnie wykupić dostęp do etisa i tam szukać.
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Kolega RadkoR w poście poniżej pisał że w Etisie nic więcej nie ma o ustawieniu koła faz poza tym że ustawia się wałki względem siebie i blokada wału. Specjalnie do tego kupiliśmy blokady nowe bo wiecznie pożyczałem trochę już zmęczone, ale jak grało tak gra.

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Nieśmiało zasugeruję - poszukaj na forum Mazdy. Może ktoś się z tym spotkał, a to bliźniacze silniki.
    wypisuję się z tego kraju...

  10. #9
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Mądre słowa szukałem i faktycznie fazator jest z Mazdy. Jednak nie wiem jak mam sobie poradzić z tym po jeśli chodzi o diagnostykę komputerową to musi być komputer pod Forda bo program jest fordowski. Ręce mi opadają nowy rozrząd nowa głowica a jak grało tak gra w niej i nie ma mądrego co by posłuchał i powiedział TAK STARY TO KOŁO FAZ WYMIENIAJ I MUSI DZIAŁAĆ albo coś innego.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Zamykam temat. Winna była źle dobrana uszczelka głowicy wg katalogu hurtowni pod Forda 2.3 ale jednak pasująca do fordowskiego silnika nie mazdowskiego czyli do silnika bez zmiennych faz rozrządu. Zwracajcie baczną uwagę na uszczelki bo różnią się tylko jednym otworkiem średnicy ok 3-4mm przy tylnej lewej śrubie głowicy obok której jest kanał olejowy zasilający koło zmiennych faz. Dlatego auto chodziło dobrze do momentu kiedy przekroczono 4tyś obrotów, koło opróżniło się z oleju i zaczęło wszystko grać.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 May 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Teraz pytanie z innej beczki ale nie otwieram nowego wątku bo chodzi o ten sam silnik. Mianowicie teraz chodzi super ale po odpaleniu wskakuje na 2500 obrotów i spada na 1100 czasem 1000 po włączeniu D spada do 900. Czy jest jakiś sposób na adaptację przepustnicy czy jakąś inną regulację bo obroty są za wysokie. Dodam jeszcze że przepustnica była masakrycznie czarna i została umyta delikatnie.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Odłącz akumulator na pół godziny, potem odpal silnik niech chodzi ze 3 minuty na wolnych obrotach i przejechać z 5-8 kilosów w zmiennych warunkach.
    Może to wystarczy.

    Jest jeszcze możliwość że gdzieś lewego powietrza podsysa i przez to podniesione obroty.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Ustawienie rozrządu 2.0 ZETEC
    By STraits in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 22:05
  2. [TDCi MKIV] Siła dokręcenia rozrządu 2.0 tdci 130KM 2007r.
    By maniuki in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 11:40
  3. [ST220] Ustawienie rozrządu...
    By _NeroN_ in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 18:20
  4. [TDCi MKIII] Ustawienie rozrządu
    By kgorka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 15:51
  5. [MkI] Ustawienie rozrządu
    By LeoComp in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów