+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa

    Question na LO gorzej chłodzi niż np na 18 stopniach

    cześć
    jak w temacie
    jak chcę schłodzić mocno to często na LO klima chłodzi słabiej niż przy np ustawieniu na 18-19 stopni. macie jakiś pomysł dlaczego tak jest? ogólnie klima działa.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    To jest Twoje subiektywne odczucie, czy mierzyłeś termometrem, w kratce wentylacyjnej?
    Ja nigdy nie daję na LO, wystarczy przy 20-stu stopniach włączyć klimę i za chwilę jest chłodno.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez plusek Zobacz posta
    wystarczy przy 20-stu stopniach włączyć klimę i za chwilę jest chłodno.
    Chłodno czyli ile stopni?
    Przy 20-stu na zewnątrz czy przy ustawieniu klimy na 20 stopni - a jak temp. na zewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 01-06-2018 o 01:42

  5. #4
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Nie mierzyłem. Odczuwalne chłodno. Temperatura ustawiona na klimatroniku. Na zewnątrz, oczywiście wyższa. Przy niższej nie włączam klimy.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Ja wczoraj po południu (temp. na zewnątz nadal 30 stopni) wyjechałem z garażu podziemnego (temp. w garazu 20 stopni, temp. w środku samochodu 20 stopni) z klimą ustawioną na 20. Po 10 min. w samochodzie były 23 stopnie, jeszcze później 25.
    Obniżyłem klimę na 18. W środku temperatrua ustabilizowała się na 25.
    Po prawie godzinie obniżyłem klimę na 17 i po dłuższym czasie temp w środku spadła do 23 stopni i tak została przez kolejną godzinę.

    Temp. wewnątrz samochodu była mierzona termometrem pokojowym na siedzeniu pasażera. Słońce nie padało bezpośrednio na termometr.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Wrócę do mojego poprzedniego postu. Czy w klimie automatycznej ustawienie np. temp 20 stopni powinno skutkować taką temperaturą wewnątrz kabiny? Tak bym się spodziewał.
    A skoro tak u mnie nie jest to co szwankuje?
    Klima jest po serwisie. Wydaje się, że działa dobrze. Jak ustawię niższą temp. to chłodzi mocniej, ale problem w tym, że jest różnica kilka stopni (6-7stopni) między tym co ustawię, a tym co jest w rzeczywistości.
    Może jakiś czujnik temperatury wskazuje niższe wartości niż są w rzeczywistości?
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 20-06-2018 o 01:00

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    wyczyść czujnik temperatury wewnętrznej

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    A gdzie on jest?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    w wysokości prawego kolana kierowcy

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    A gdzie on jest?
    Na wysokości prawego kolana, za kratką wentylacyjną.
    Tu poradnik
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post2699666
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Fajny opis, dzięki. Szkoda, że nie ma już zdjęć. Ale chyba zlokalizowałem ten czujnik. Na prawo i lekko w dół od kierownicy jest taka mała kratka wentylacyjna 2x2.5cm.

    Z moich objawów wnioskuję, że czujnik musi zaniżać wskazania temp. Czy można jego watości odczytać elm'em?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Czy można jego watości odczytać elm'em?
    Nie mam pojęcia, może Forscan ma dojście do tego czujnika, nie miałem okazji/powodów aby sprawdzać czy jest możliwy odczyt.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Nie ma odczytu z tego czujnika.

    Szwankuje w momencie kiedy wentylatorek się w nim zaciera bo nie zaciąga powietrza z kabiny i zaklamuje

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mishaq Zobacz posta
    jak chcę schłodzić mocno to często na LO klima chłodzi słabiej niż przy np ustawieniu na 18-19 stopni.
    Bo przy LO wiatrak nawiewów chodzi pewnie na dużej prędkości a jak dasz na 18-19 stopni i AUTO to sam reguluje siłę nawiewu i ustawia średni nawiew. Ustaw nawiew tylko na kratki, temperaturę na LO a siłę nawiewu w połowie i zmierz temperaturę w kratkach środkowych. Jeśli nie przekracza 8 stopni to nie masz się czym, martwić a jeśli spadnie do 4 stopni to jest dobrze a jeśli spadnie do 2-3 stopni to jest wymienicie.

    I jeszcze jedno - kiedy zmieniałeś filtr kabinowy?

    A jeśli chodzi o odczyt na czujnikach to bardziej interesujące na początek są odczyty z czujnika temperatury parownika oraz czujnika ciśnienia wysokiego i niskiego w układzie klimy
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 25-06-2018 o 15:49

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Nie miałem jezcze czasu aby dobierać się do czujnika temp. kabiny ale elm'em odczytałem taki błąd

    Kod: B2308 - Usterka silnika regulacji temperatury powietrza doprowadzanego do wnętrza pojazdu

    Czy chodzi o ten wiatraczek przy czujniku temp. kabiny czy jakiś inny silnik?

    Jeszcze jedno pytanie: gdy włączę wszystkie 3 ustawienia nawiewu (nogi, twarz, szyba) to niezależnie od nastawy siły wentylatora, najmocniej dmucha na nogi a najsłabiej na twarz. Czy to jest normalne? Generalnie to nawiew na twarz jest taki dość słaby w porównaniu z moimi poprzednimi samochodami.

    Filtr kabinowy wymieniony niedawno razem z serwisem klimy. Nic w tym zakresie to nie zmieniło.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    B2308 To dokładnie ten błąd. I właśnie o wiatraczku przy nim mowa. Tym przy prawym kolanie kierowcy.

    Co do siły nawiewu mam tak samo.
    Ostatnio edytowane przez rajman ; 25-06-2018 o 19:03

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Generalnie to nawiew na twarz jest taki dość słaby w porównaniu z moimi poprzednimi samochodami.
    Bo nie musi mocno dmuchać żeby dobrze chłodzić, mocny nadmuch robi za duży hałas

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    mocny nadmuch robi za duży hałas
    Sęk w tym, że hałasuje, a nadmuch na twarz jest słaby. Za to prawa stopa w sandałach bez skarpetki marznie.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Skasowałem błąd B2308 kilka dni temu i silnik przedmuchałem powietrzem. Nie wiem czy to coś pomogło, ale błąd nie pojawił się a silniczek kręci się.

    Pobawiłem się trochę forscanem i odczytywałem prawie wszystkie parametry modułu EATC. Czujnik temp w kabinie pokazuje realne wartości, więc raczej nie jest uszkodzony.
    Zauważyłem, że temp. ustawiona na klimatroniku odpowida temp. nawiewu ze środkowej kratki ( na twarz ), a nie temp. w kabinie jaką chcielibyśmy osiągnąć. Temperatura nawiewu na nogi jest wyższa.

    Przy ustawieniu LO i AUTO czujnik temp nawiewu z kratki środkowej pokazywał 6stopni.

    Przy zmianie ustawień np. z trybu AUTO na ręczne sterowanie siłą nadmuchu lub podniesienie temperatury na panelu o 2 stopnie powoduje, że zaczyna dmuchachać ciepłym powietrzem (nawiew na nogi pokazał nawet 38stopni) i dopiero po dłuższej chwili zaczyna się ochładzanie.

    Na poniższym obrazku jest większość parametrów klimy w trybie przy ustawionej temp. 20 stopni. Wtedy temp w kabnie jest 24 stopnie. Różnica ok. 4 stopni była przy każdym nastawieniu temp. Temperatura na zewnątrz dzisiaj była ok. 23-24 stopnie.

    EATC-20stopni.JPG

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Panowie, czy u was regulacja temp. klimy automatycznej działa podobnie tzn. temp. ustawiona na wyświetlaczu jest temp. powietrza z nawiewu na twarz a nie temp. we wnętrzu kabiny?

    Ktoś wie co to jest za parametr:
    EAIR_TEMP - Wyświetlacz układu elektronicznej regulacji temperatury powietrza.
    i dlaczego jest w stanie Disabled? Może u mnie jest coś ustawione nie tak?

    W Forscanie mam możliwość zmiany konfiguracji tylko "AS BUILD" a tam same cyferki.

    Czy mógłby ktoś u siebie sprawdzić jak wyglądają parametry z obrazka w poście powyżej?
    Czy obroty silniczka czujnika temp. we wnętrzu na poziomie 155 są OK? Wcześniej miałem błąd od tego silniczka.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Bagażnik z konsoli otwiera sie tylko przy +15 stopniach
    By potwor0906 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2017, 15:22
  2. [MkIII] Klima wyłącza się przy 6-7 stopniach
    By kamilesp in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 22:51
  3. [Zetec] Czy wam w mondeo temperatura stoi na 90 stopniach ?
    By NoJz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 13:20
  4. [MkIII] Temperatura w stopniach Fahrenheita...
    By Pyotrech in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 16:29
  5. [MkI] Po serwisie gorzej.
    By Hilar in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów