+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 Duratec HE
    Opis
    Hatchback, 2006
    Od
    25 Jun 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Wyciek z lewej strony podwozia

    Witam, przed chwilą zauważyłem sporej ilości wyciek z lewej strony samochodu, bliżej środkowej jego części. Płyn ma konsystencje mocno rozrzedzonego oleju, jest lekko tłusty. Od kilku dni dodatkowo występuje słyszalny wewnątrz dziwny dźwięk dobiegający zza grodzi silnika przypominający lekko trące łożysko, nieregularny szum wody albo powietrza - nigdy na postoju ale zawsze po rozgrzaniu silnika. Od zewnątrz, od strony rozrządu słychać padającą rolkę bliżej alternatora lub napinacza. Ktoś może mi podpowiedzieć co i z czego może się lać? Do mechanika najwcześniej w poniedziałek się dostanę. Pacjent to Mondeo mk3 Duratec HE 2.0 145 pb


    Przepraszam za tylko takie nagranie - już robiło się ciemno i tylko tyle zdążyłem ogarnąć. Przeparkowałem samochód by mieć pewność, że to z mojego samochodu się sączy - pierwsza plama była spora, ta zdążyła się utworzyć po 10 sekundach

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A sprawdzałeś poziom płynów?
    Olej wspomagania
    olej silnikowy
    płyn chłodniczy?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    A to przypadkiem nie woda z parownika klimy? Ona właśnie na tej wysokości ma odpływ...

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Jeżeli innych płynów ci nie ubyło to właśnie z parownika klimatyzacji Jak pisze kolega Radkor, dodam że to naturalne, normalne.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    wspomaganie nie zaczyna wyc ?

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 Duratec HE
    Opis
    Hatchback, 2006
    Od
    25 Jun 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dziś odebrałem samochód ale niestety nie od mojego mechanika - nie znalazł miejsca z którego jest wyciek ale natrafił na ślad tego płynu w kilku miejscach podwozia. Stwierdził, że definitywnie coś oleistego ale nie ma czasu tego szukać wymienił jedynie napinacz, pasek i rolki.. Dopiero w sobotę Mondeo trafi w lepsze ręce.

    Wspomaganie lekko wyje i czasami, zwłaszcza w zimne dni, słychać moment przeskakiwania na maglownicy. Układ był czyszczony rok temu (po kilku dniach od czyszczenia płyn ponownie zmienił barwę na szarą - temat znany jako "do wymiany w przyszłości bo na razie działa").

    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - szum / hałas słyszalny jakby za zegarami, bliżej pedałów - teraz już nawet na postoju. Coś definitywnie się kończy w tym miejscu.. Przy prędkościach powyżej 60 km/h zamienia się jakby w bulgot / szum z nieszczelnego przewodu.. Co tam mogło paść? Jakieś spore wydatki się szykują..

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jun 2015
    Mieszka w
    Wąwolnica
    Cytat Zamieszczone przez sleepgd Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - szum / hałas słyszalny jakby za zegarami, bliżej pedałów - teraz już nawet na postoju. Coś definitywnie się kończy w tym miejscu.. Przy prędkościach powyżej 60 km/h zamienia się jakby w bulgot / szum z nieszczelnego przewodu.. Co tam mogło paść? Jakieś spore wydatki się szykują..
    Też to mam,słyszalne od prędkości ok 40km/h ,taki świerszcz za zegarami.Gdy zdejmę ręce z kierownicy jest cisza ale wystarczy tylko lekko imitować skręt,tak aby tylko wywołać delikatne naprężenie na kierownicy i słychać świerszcza
    Co ciekawsze raz zgasiłem silnik w czasie jazdy i przy kręceniu kierownicą też słychać świerszcza.
    Poza tym wspomaganie pracuje normalnie,płyn nie wiem kiedy wymieniany bo mam to auto niecały rok

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 Duratec HE
    Opis
    Hatchback, 2006
    Od
    25 Jun 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dokładnie, od około 40 km/h zaczyna się ten cały świst / tarcie / bulgot i to niezależnie czy dodaje gazu, jadę na luzie czy hamuje silnikiem. Nie ma wpływu czy mam włączoną klimatyzację czy jadę z całkowicie wyłączonym climatronic'iem. I w moim przypadku ruchy kierownicy nie mają z tym nic wspólnego. Czasem, rzadko bo rzadko ale komputer w zegarach wyłączy się na sekundę podczas jazdy i nie pokazuje absolutnie nic - nawet całkowitego przebiegu - tak jakby musiał się zresetować.

    Podjadę dziś do diagnosty, może on znajdzie jakiś trop z plamami i hałasem na postoju.

    Mały update:
    Dziś doszły stuki po wciśnięciu pedała sprzęgła i są do momentu kiedy ponownie kilka razy je wcisnę. Szuranie dalej występuje podczas jazdy i na postoju. Obroty w zależności od humoru albo szybko spadają przy wysprzęgleniu albo radośnie idą sobie do góry. Podczas jazdy wyłączył się kompresor klimatyzacji, przestał dmuchać zimnym powietrzem i climatronic nie reagował na zmianę temperatury. Po wyłączeniu i odczekaniu kilku minut klimatyzacja załapała ponownie (w czasie swej przerwy pięknie zaleciało płynem chłodniczym i to pewnie on jest moim wyciekiem. Co dziwne poziom w zbiorniczku jest w granicach normy, bliżej minimum..) Jutro mam podjechać na diagnozę

    Update #2
    Alternator i jego rolka padły, objaw: słabe napięcie na akumulatorze, trzaski od strony osprzętu i błędy na zegarach dtc 9318 d262 (prawdopodobnie wysiadł regulator napięcia który jest bezpośrednią przyczyną buczenia / szumu z zegarów i możliwe, że przez słabe ładowanie nie załącza się sprężarka klimatyzacji). Jutro alternator ma zostać zregenerowany

    Update #3
    Śladów wycieków brak, wszystkie przewody sprawdzone, wszystkie elementy z których mogło się sączyć również - przyjmujemy, że była to woda z parownika wymieszana ze świeżą konserwacją podwozia.
    Alternator został wyciągnięty i zawieziony do speców w celu jego regeneracji - rozleciało się całkowicie łożysko ze sprzęgiełkiem - wymiana na nowe. Klimatyzacja poleciała na serwis - działa, chłodzi, załącza się. Z nadprogramowych zadań - prawe tylne łożysko w kole wymienione na nowe - tłukło okropnie. 850 zł za całość ww rzeczy. Jak doliczyć 541 zł za wcześniejszą wymianę napinacza, rolek i paska - zamykamy się w kwocie ~1400 zł . Stuków i brzęczenia brak. Spokój zaznany.


    Update #4
    No dobra, nie ma spokoju - brak ładowania, aku słabiutki. W poniedziałek ponowne wyjęcie alternatora i zawiezienie na reklamację. I choć gość zapewniał, że wszystko z nim w porządku to mamy nadzieję, że wcale tak nie jest. W innym przypadku.. zakup nowego akumulatora

    Update #5
    Wymieniono alternator na inny regenerowany - dopiero 7 (słownie: siódmy) zadział prawidłowo - GEM jest dość wybredny jeżeli chodzi o ich obsługę bo albo nie daje wcale ładowania albo daje minimalną wartość i odcina urządzenia celem oszczędności poboru prądu. Po wymianie zniknęły szumy z deski rozdzielczej. Problem wreszcie rozwiązany.
    Ostatnio edytowane przez sleepgd ; 13-06-2018 o 16:48 Powód: Nowe newsy

Podobne wątki

  1. [MkIII] zimne leci z prawej strony nawiewów a ciepłe z lewej strony nawiewów?
    By GrekuPL in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 23:39
  2. [MkII] Stukanie(huczenie) z lewej strony
    By Jacob_ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 00:16
  3. [MkIII] stukanie i wyciek z lewej strony. prosze o pomoc w diagnozie
    By o0_yogi_0o in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 23:26
  4. [MkII] Stuki z lewej strony kierowcy!!
    By Colorado30 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 18:40
  5. [MkI] Brak swiateł z lewej strony
    By KarolRS in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów