+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    10 Oct 2013
    Mieszka w
    Szczecin

    Skrzynia biegów MTX 75

    Witam!
    Od ponad pięciu lat jestem szczęśliwy posiadaczem Mondeo MK3 (1.8, benzyna, 125 km, 2004 r.). Generalnie z samochodu jestem bardzo zadowolony, ale z tego co przeczuwam w najbliższym czasie szykuje mi się dość duży wydatek na naprawę auta. Ale zanim zacznę szukać uszkodzenia chciałbym poznać zdanie osób tutaj na forum, bo może ktoś miał podobny przypadek do mojego.
    Mój problem jest następujący: od prawie dwóch lat zauważyłem, że podczas jazdy samochodem jak dodaje i odejmuje gaz oraz jak załączam i odłączam sprzęgło coś charakterystycznie delikatnie stuka z okolic mojej skrzyni biegów. Nie są to stuki które są non stop: raz występują częściej, raz rzadziej, nie ma na to z góry ustalonego harmonogramu. Usterka występuje na różnych biegach skrzyni, jazda z różnymi prędkościami, z różnym obciążeniem, z rozgrzaną skrzynią czy nie. Wciskam pedał sprzęgła podczas jazdy - stuka, odpuszczam - puka. Tak samo z pedałem gazu podczas jazdy: daje gazu - stuka, odpuszczam - też stuka. Dźwięki są metaliczne, tak jakby coś się zazębiało i odpuszczało. Kierownicą nic nie trzęsie, nie mam żadnych wibracji na żaden zespół samochodu. Profilaktyczne rok temu wymieniłem wszystkie przeguby (zewnętrzne i wewnętrzne) oraz sprzęgło, wysprzęglik wraz z kołem zamachowym - dwumasa (zestaw SACHS). Wymieniłem także przy okazji olej w skrzyni. Na zewnątrz skrzyni nic podejrzanego nie zauważyłem. Usterka nie ustąpiła ale nie była ona aż tak męcząca aby rozebrać skrzynię do ostatniej śrubki.
    Dzisiaj natomiast jak wracałem do domu to z okolic skrzyni pojawiły się dwa wyraźne głośne chrobotania. Dźwięk był podobny do tego jakby coś się poluźniło, wpadło między tryby i zniszczyło (zmieliło) ową część. Myślałem, że mam dziurę w skrzyni jednak po zatrzymaniu się, obejrzeniu skrzyni nic nie zobaczyłem. Pojechałem dalej, spokojnie i delikatnie wróciłem do domu. Wszystkie biegi nadal wchodzą dobrze, precyzyjnie, nic nie wyskakuje, nic nie blokuje, ale ...... stuka dalej.
    Moje podejrzenia są następujące: myślę, że mam bardzo duże luzy na przekładni głównej skrzyni biegów. Nie wiem czy to koło talerzowe, wałek atakujący, mechanizm różnicowy (satelity, koła koronowe) ale wszystkie drogi prowadzą do tego, że coś jest nie tak na wyjściu mojej skrzyni. Czy ktoś miał podobny problem? Czy skrzynie MTX 75 są skrzyniami trwałymi? Mój przebieg auta to prawie 300 tyś km i może nadszedł już czas na moją skrzynię.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Adam SZCZECIN ; 03-06-2018 o 11:04

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    trzeba zdjąc skrzynie i spawdzić co jest nie tak

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać sprawdź najpierw stan poduszek zawieszenia zespołu napędowego-szczególnie tylną poduszkę skrzyni biegów i poduszkę silnika od strony rozrządu.
    300 tys to dla skrzyni MTX75 pikuś-jak sprzedawałem swoje Mk2 to stan licznika był 303 tys (nie licząc tego co w pamięci) i skrzynia chodziła wzorowo a nie miała lekko-jeździłem często holując przyczepę campingowa.
    Ale te dwie poduszki o których piszę musiałem wymienić.



  5. #4
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    10 Oct 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeżeli chodzi o dolną poduszkę skrzyni biegów (ta z dwoma okrągłymi tulejami metalowo-gumowymi) wymieniałem ją także rok temu, jak wymieniałem sprzęgło z dwumasą. Górna poduszka może nie jest w idealnym stanie ale według mnie to nie ona puka. Tym bardziej nie uważam aby to ona spowodowała wczorajsze mocne chwilowe grzechotanie i chrobotanie. Generalnie skrzynia biegów w porównaniu z silnikiem jest mocno brudna, zapocona, tak jakby co jakiś czas sączyło na górnych wodzikach. Podczas jazdy jak wbijam trzeci i czwarty bieg to praca zmiany biegów jest wyraźnie głośniejsza niż na pozostałych biegach. I jeszcze jedna rzecz zaobserwowana przeze mnie: od początku jak mam ten samochód to podczas jazdy zauważyłem, że podczas dodawania gazu czuć bardzo delikatnie mrowienie na pedale sprzęgła. Im większa prędkość obrotowa wału korbowego silnika tym mrowienie jest większe. To nie jest drganie ale typowe mrowienie. Tak było przed i po wymianie dwumasy.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A poziom oleju w skrzyni prawidłowy? był kiedykolwiek olej wymieniany w niej?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    10 Oct 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A poziom oleju w skrzyni prawidłowy? był kiedykolwiek olej wymieniany w niej?
    W moim pierwszym poście napisałem (cytat): Wymieniłem także przy okazji olej w skrzyni. Tak więc: olej świeży, wymieniony, stan prawidłowy.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No tak, tylko że to było rok temu a teraz jest

    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    Generalnie skrzynia biegów w porównaniu z silnikiem jest mocno brudna, zapocona, tak jakby co jakiś czas sączyło na górnych wodzikach.
    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    Dzisiaj natomiast jak wracałem do domu to z okolic skrzyni pojawiły się dwa wyraźne głośne chrobotania.
    Więc może sucho jej się zrobiło.
    Albo może w połączeniu z tym wcześniejszym pukaniem przy dodawaniu gazu, może być tak że pukało pukało i wypukało mechanizm w skrzyni.

    Teoria z luzami na różnicowym jak najbardziej ma ręce i nogi, wałek sprzęgłowy też pasuje do tych objawów.
    Ogólnie same skrzynie są trwałe jak się pilnuje oleju, ale jednak to jest mechanika.
    Było kilka tematów o remoncie skrzyni, ze 2-3 może były takie że faktycznie ktoś się wziął za remont i zrobił, tylko że to czasochłonne i kosztowne.
    bo tak to szybciej taniej wychodziło używki szukać z jakąś tam gwarancją rozruchową.

    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    I jeszcze jedna rzecz zaobserwowana przeze mnie: od początku jak mam ten samochód to podczas jazdy zauważyłem, że podczas dodawania gazu czuć bardzo delikatnie mrowienie na pedale sprzęgła. Im większa prędkość obrotowa wału korbowego silnika tym mrowienie jest większe.
    Pod to pasuje problem z poduszkami silnika, może za twarda któraś, może któraś klękła i nie tłumi wibracji, a może łożysko wałka sprzęgłowego luźne i wałek drży.

    Wykluczyłeś inne możliwości: półosie, przeguby, docisk/tarcza
    podpora półosi?
    to raczej pozostaje już sama skrzynia.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-06-2018 o 19:58
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    10 Oct 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No tak, tylko że to było rok temu a teraz jest

    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    Generalnie skrzynia biegów w porównaniu z silnikiem jest mocno brudna, zapocona, tak jakby co jakiś czas sączyło na górnych wodzikach.
    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    Dzisiaj natomiast jak wracałem do domu to z okolic skrzyni pojawiły się dwa wyraźne głośne chrobotania.
    Więc może sucho jej się zrobiło.
    Albo może w połączeniu z tym wcześniejszym pukaniem przy dodawaniu gazu, może być tak że pukało pukało i wypukało mechanizm w skrzyni.

    Teoria z luzami na różnicowym jak najbardziej ma ręce i nogi, wałek sprzęgłowy też pasuje do tych objawów.
    Ogólnie same skrzynie są trwałe jak się pilnuje oleju, ale jednak to jest mechanika.
    Było kilka tematów o remoncie skrzyni, ze 2-3 może były takie że faktycznie ktoś się wziął za remont i zrobił, tylko że to czasochłonne i kosztowne.
    bo tak to szybciej taniej wychodziło używki szukać z jakąś tam gwarancją rozruchową.

    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    I jeszcze jedna rzecz zaobserwowana przeze mnie: od początku jak mam ten samochód to podczas jazdy zauważyłem, że podczas dodawania gazu czuć bardzo delikatnie mrowienie na pedale sprzęgła. Im większa prędkość obrotowa wału korbowego silnika tym mrowienie jest większe.
    Pod to pasuje problem z poduszkami silnika, może za twarda któraś, może któraś klękła i nie tłumi wibracji, a może łożysko wałka sprzęgłowego luźne i wałek drży.

    Wykluczyłeś inne możliwości: półosie, przeguby, docisk/tarcza
    podpora półosi?
    to raczej pozostaje już sama skrzynia.
    Wydaje mi się, że wszystko to co jest na zewnątrz skrzyni zostało już dotknięte, sprawdzone, zweryfikowane i jeśli miałem jakieś podejrzenie do jakieś części - część została wymieniona na nową. W ten sposób mam nowe półosie z przegubami (zewnętrznymi i wewnętrznymi) i dolną poduszkę skrzyni. Nowa jest także dwumasa, sprzęgło i wysprzęglik. Górna poduszka została sprawdzona a olej w skrzyni wymieniony (olej był w dobrym stanie i był jego stan). Uszczelniacze półosi także zostały wymienione bo oba były już "zmęczone" i się pociły.
    Ja ten samochód kupiłem z autentycznym przebiegiem 220 tyś km, z ASO Szczecin, jako samochód który ktoś oddał na wymianę. Niby mam cały zestaw dokumentów i faktur ale czy w tych przeglądach były wykonywane wymiany oleju w skrzyni tego nie wiem. Mam tylko napisane w książce - data, stempel, przebieg, rodzaj przeglądu i tyle. Może nikt przede mną nie wymieniał oleju w skrzyni?!
    Rozmawiałem z kolegami którzy są na bieżąco z tymi skrzyniami i wszyscy mówią zgodnie - skrzynię są słabsze od silników Duratec HE. Czasami coś się z nimi dzieje, a najczęstsza usterka jaka bywa w tej skrzyni to połamane (pokruszone) zęby w mechanizmie różnicowym. Taka usterka występowała najczęściej czasami nawet już przy przebiegu 200 tyś km ale są też przypadki, że ludzie mają po 300 tyś km i nic się nie dzieje. Według nich (mechaników, handlowców używanymi częściami) ta skrzynia nie ma wad fabrycznych ale jeśli już występuje jakaś usterka to najczęściej w mechanizmie różnicowym. Obecnie poszukuje używanej takiej skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez Adam SZCZECIN ; 04-06-2018 o 20:53

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    10 Oct 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Sprawa się wyjaśniła. Skrzynia biegów zdemontowana, wizualnie sprawdzona. Rozwalony jest mechanizm różnicowy skrzyni. Mocowanie lewej (krótszej) półosi lata w skrzyni jak "żyd po pustym sklepie", natomiast prawa półoś (ta dłuższa) jest wyraźnie sztywna z wyczuwalnym małym luzem. To co mi pukało i zazgrzytało to zła praca mechanizmu różnicowego. Obecnie czekam na inną skrzynię, montuje ją i po temacie. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

  11. #10
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Adam SZCZECIN Zobacz posta
    Sprawa się wyjaśniła. Skrzynia biegów zdemontowana, wizualnie sprawdzona. Rozwalony jest mechanizm różnicowy skrzyni. Mocowanie lewej (krótszej) półosi lata w skrzyni jak "żyd po pustym sklepie", natomiast prawa półoś (ta dłuższa) jest wyraźnie sztywna z wyczuwalnym małym luzem. To co mi pukało i zazgrzytało to zła praca mechanizmu różnicowego. Obecnie czekam na inną skrzynię, montuje ją i po temacie. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. Pozdrawiam!
    hej, problem ustał po wymianie skrzyni?
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Piła
    Z moją skrzynią jest podobnie-pewnie będę szukał innej.Na zimno jest jeszcze w miarę cicha ale porozgrzaniu słychać ją szczególnie na wolnych obrotach i podczas hamowania silnikiem wyje.Biegi wchodzą wzorowo olej nowy i wycieków brak.Wiem że mechanizm różnicowy ma spore luzy no i pewnie łożyska też już marne.A no i chciałem dodać że na takiej skrzyni zrobiłem już 100tkm brzęczy po rozgrzaniu jak brzęczała stuki na różnicowym dalej są i tylko czekać aż się rozkraczy.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Skrzynia biegów 6 mk3 2.5 V6
    By Sitter in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:46
  2. [MkII] Skrzynia Biegów 6 biegów do mkII
    By wienzien1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 17:40
  3. [TD MkI] Skrzynia biegów MK1
    By piotr_alex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 14:33
  4. [MkII] skrzynia biegów
    By grzegorzwalczak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 16:11
  5. [MkIII] skrzynia biegów
    By giendi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2006, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów