+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Tak wiem,pompa generowała problemy,a właściwie jej część. Pisząc wcześniej miałem na myśli ogólnie znany problem w tdci. Od kiedy ta pompa Bosh'a była montowana?
    Nie jestem fanem ropniaków,wręcz odwrotnie. Ale ostatnio chodzi mi po głowie takie autko spróbować,mało tego,w dodatku model o kiepskiej opinii..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    W mk3 TDCI od samego początku do samego końca produkcji były problemy z pompą bo nic nie zmienili. Nie jeden użytkownik to potwierdzi. Pompa, wtryski, wszystko się waliło. Dlatego odpuściłem zakup mk3 bo szkoda mi nerwów. Najmniej udany model. Kupić auto i zbierać na remont który jest nieunikniony to totalny bezsens.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #43
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Hm,a może mając budżet powiedzmy 12000,kupić auto za 7500-8000, za resztę doprowadzić do porządku i tłuc przez 4-5 lat. Jak już pisał ktoś wcześniej każde auto używane może być wtopą,to w pewnym sensie loteria. A mimo wszystko mk3 to fajny wózek,warunek kupić zdrowy,a takie się zdarzają.

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Nic nie przebije Zeteca 1.8 BlackTop w Mk2.
    Mam 292 tyś i widać, ze to połowa dopiero za nim.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #45

    Model
    jeszcze żaden
    Silnik
    jeszcze nie ma
    Od
    21 May 2018
    Mieszka w
    Wyszków
    Podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu, tym bardziej, że tematyka ta sama.

    Też się rozglądałem za mondeo z takim silnikiem (2.0 benzyna) ale sporo osób mi go odradziło, jako dość awaryjny. Może nie tyle same klapki bo to podobno się demontuje i jest spokój ale zużywanie oleju. Dużo ludzi narzeka na branie oleju, pierścienie itp. Generalnie po zakupie trzeba liczyć się z remontem silnika (tanie to nie jest) a to niekoniecznie musi pomóc bo czytałem opnie ludzi gdzie 10 tysięcy km po remoncie problem wracał... Jak to jest z tymi silnikami, faktycznie unikać?
    Podobno lepszym rozwiązaniem jest 2.5 litrowa jednostka, nie ma tu brania oleju jak w 1.8 i 2.0, jest hydrauliczna regulacja zaworów i osiągami do wielkości mondeo też lepiej pasuje ale czytałem, że problemem są panewki.
    Sam już nie wiem bo podobają mi się te mondeo, dość dobrze wyposażone ale jak mam kupić samochód za 10 tysięcy i zastanawiać się czy zaraz coś nie padnie to trochę mi się to nie uśmiecha...
    Zaraz, niektórzy napiszą, że czego oczekuję za taką kwotę ale dla mnie to nie jest mało. Ostatnio jeździłem 3 lata golfem 2 za 1200zł bez problemów (jako drugi w rodzinie) a w międzyczasie mieliśmy 8 lat astrę gdzie kompletnie nic się nie psuło. Teraz szukam czegoś nowszego, lepiej wyposażonego, ale żeby zaraz nie robić remontu silnika i wydawało mi się, że mondeo będzie dobrym wyborem ale im więcej czytam opinii różnych osób tym bardziej się waham. Silniki miały dobre opnie jak były nowe (do 200 tys podobno nic się nie dzieje), teraz samochody mają po 13-16 lat i nawet jak na liczniku jest 150 tysięcy km to wiadomo, że i tak około 300 tysięcy mają przejechane...
    Pchać się w mondeo czy szukać lepiej coś innego?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ja juz odpuściłem zakup mk3 w kazdym wariancie. Wariackie papiery. Jak komus służy to pozazdroscic.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #47

    Model
    jeszcze żaden
    Silnik
    jeszcze nie ma
    Od
    21 May 2018
    Mieszka w
    Wyszków
    Tak z ciekawości - za czym się rozglądasz w podobnym budżecie? Masz coś na celowniku? Wcześniej przy budżecie 2-3 tysiące po prostu wpisywałem w kryteria benzyna/lpg i cena i wybierałem co było w najlepszym stanie (samochody z lat 90 ogólnie jakoś lepiej były zrobione i więcej wytrzymywały) a teraz nie chcę kupić czegoś z przypadku...

  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Rozgladam sie za mk4 1.6 w gazie albo 2.0. Wszysfko w benzynie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #49
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Rozgladam sie za mk4 1.6 w gazie albo 2.0. Wszysfko w benzynie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    1.6 bezawaryjny, choć nie dla sportowców

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  11. #50
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Mondeo MK3 w 2.0 benzynie spokojnie wytrzymuje 500000 km bez remontu. Ale......
    Trzeba dbać o auto, a nie jak niektórzy użytkownicy uważają że jak rozrząd na łańcuchu to oleju też nie trzeba wymieniać bo jest.
    2.0 benzyna jak ma pierścienie OK to nie bierze oleju. Ale nie wszyscy wiedzą że bo długiej i intensywnej eksploatacji wraz z wymianą pierścieni trzeba też niekiedy wymienić tłoki; ponieważ nie trzymają geometrii, czyli robi się "jajo". Z blokiem nic się nie dzieje. Ale tłoki trzeba pomierzyć. Takie rzeczy czasem/często zdarzają się przy przegrzaniu głowicy, bo pompa wody padła; wąż od wody się rozszczelnił; itp.
    Ja chętnie kupię następne Mondeo MK3 właśnie 2.0 lub 3.0
    Chciałbym żeby miało przejechane z 300000; znaczy że ktoś go używał. Stan oblukam i będę się cieszył kolejne lata.
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  12. #51
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    W mk2 człowiek się nie martwił jaki olej wlał, byl jaki byl. Mam Castrola 10w40 co nawet nie ma specyfikacji forda. Mk3 to loteria bo jak każdy wie, silniki juz konstrukcyjnie byly źle zaprojektowane. A mk4 to mk4. Kazde auto posiada wady ale o mk3 czyta i słucha sie codziennie i to bylo powodem rezygnacji zakupu tego modely czy to w benzynie czy w dizlu. Zaznacze jezcze. Inne auta nawet jak przez pewien czas byly zle traktowane albo po prostu ktos zapomnial o wymianie oleju to nic im sie nie dzieję a z mk3 nir ma tak łatwo.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 07:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów