+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko

    Mondeo mk3 2.0 do 13 tyś

    Witam. Nie mam na razie upatrzonego konkretnego egzemplarza bo szczerze to wartych uwagi nie ma zbyt wiele. Ale co sądzicie o zakupie tego modelu to 13 tyś? Są już spokojnie do znalezienia z rocznika 2004 w górę. Szukać z rocznika 2005-2006 I żeby minimum Klima była, alufelgi, grzane tyłki, i wiadomo cała reszta np czujniki parkowania elektryczne wszystkie szyby.
    No i będę to gazować jak moje mk2 terazniejsze. Już trochę przejrzałem ten model, jego mocne i słabe strony i coraz bardziej zaczynam się obawiać tego silnika. Z tego co wynika to ogólnie i benzynowe 1.8 125km jak i 2.0 147km mają wady tak samo 2.0 TDCI jak i 2.2 TDCI w dizlu nawet nie szukam bo nie mam zamiaru otwierać skarbonki. A benzyniaki jak źle trafię to w sumie również wejdę w maliny. Powiedzcie mi czy warto czy nie za tą cenę szukać i czy w tej kwiecie egzemplarze powinny być już zadbane.


    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Do 15 tys kupisz model z końca produkcji, dobrze wyposażonego.

    Ale o jakich to wadach wyczytałeś jeśli chodzi o benzyniaki? Dobre (ale nie bardzo dobre) silniki. Według mnie najbardziej trzeba uważać na to, jaki olej był lany i jak silnik był traktowany przez właściciela (tego nigdy się nie dowiesz w 100%, ale po osobowości osoby sprzedającej możesz się czasami domyśleć). Te silniki nie lubią oleju innego jak 5W30 z normami forda, więc jak ktoś lał jakieś wynalazki typu 10W40 to albo ma jakieś problemy z silnikiem (i chciał zalać "gęstszy", żeby go "uszczelnić") albo nie ma pojęcie jaki olej powinien lać.

    Do gazu też się dobrze nadają, jedynie co ok. 30 tys należy sprawdzać i ew. skorygować luzy zaworowe

    Ceny modków mk3 (jak i innych samochodów?) spadają straszzznie wolno - ja 5 lat temu kupiłem swojego, rocznik 2004 z przebiegiem 100 tys za 15 tys zł... po 5 latach, za 15 tys zł ciągle mogę kupić to samo auto (no ok, 2 lata młodszego)
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 06-06-2018 o 09:11

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Trochę się zmieniła koncepcja i próbuje wyszukać Mk4 do 20 tyś z gazem. Coś czuję że się porywam z motyką na słońce. Ale płacić za Mk3 13 tyś i odkładać gaz, wyjdzie prawie 16 tyś, prawie każdy egzemplarz potrzebuje trochę serca ale to norma. Trochę się obawiam tego Mk4 bo ceny tychb samochód dalej są zabójcze z wyższych roczników.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Za 20-22 tys powinieneś kupić mk4 2.0 145, ale z roczników 2007-2008, nie więcej.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Na co zwracać uwagę przy tym modelu? Olej? Klapki? Rdza? Jakieś błędy?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Silnik ten sam, więc to co napisałem wyżej jak najbardziej aktualne Klapki w mk4 podobno nie są tak uciążliwe, ale zawsze można skontrolować. Rdza w mk4 już raczej nie występuje, choć czasem zdarzają się ciekawe sytuacje, np. pękające tylne szyby w kombi w przedliftach (podobno woda gdzieś tam się zbiera). Parę razy widziałem, że ludzie narzekali na lekko korodujący któryś element (chyba pod listwami chromowymi na progi? nie pamiętam), ale to margines. W duratekach w mk4 wadliwa jest też pompa paliwa, umieszczona w baku, więc ewentualnie można się spytać sprzedającego, czy aby nie szwankuje i czy była naprawiana / wymieniana
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 06-06-2018 o 10:31

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ehh. Czy ja kiedyś kupię normalnego forda w którym nie bede sie musiał martwić o te szczegóły co w mk3. Przecież to jakaś patologia. Mam miłość do marki i do modelu, dotychczas to moje mk2 mimo, że rude badziewie już zagościło na dobre i jest sporo innych mankamentów to leje paliwo i gaz, wsiadam i się nie martwię, olej 10w40 Castrola na 15 tyś ani ubytku. Jak się coś zepsuje to młotek i śrubokręt i po temacie.
    Boję się pchać w mk3 a teraz i mk4 przez te nieszczęsne klapki, olej no i teraz jak mówisz to i przez pompę. Wykorzystuje się bo szczerze to na kredyt i jak coś walnie to będę mógł sobie pomnik przyrody zrobić pod blokiem.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Według mnie to i tak niewiele mankamentów. Ja zrobiłem bezawaryjnie i bez większych problemów prawie 100 tys mondeo mk3, podczas gdy inni w rodzinie mają audi a4 (2002-2003) golfy V, passata B6 i mają większe problemy, m.in. z rdzą, gdzie na moim prawie nic nie ma a każdy VW w rodzinie ma aż nadto.

    Każdy samochód ma jakieś wady, nie ma samochodu bezawaryjnego A mondeo mk4 na pewno nie zalicza się do awaryjnego. Trzeba tylko nie kupić złoma.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Mało jest mk4 do 20 tyś. A zależy mi też na gazie. Boję się, ze ta dolna granica ceny może mnie drogo kosztować w przyszłości, skoro mondziaki dalej stoją po 40k+

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    40+ to ceny poliftowe, 2011-2014 r., przeważnie z jakimś niedużym przebiegiem. Jeśli bardzo Cie nie ciśnie to spokojnie szukaj... bo co nagle to.. wiadomo, kupić można złoma

    Ale jeśli jednak do 20 tys to jednak lepiej kupić mk3 za 14-15 + ok. 2,5 gaz i zostanie jeszcze na ubezpieczenie i ewentualne poprawki... szukaj serwisowanego, z pewnym przebiegiem i będzie dobrze
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 06-06-2018 o 11:01

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No właśnie trochę mnie czas goni. Swojego mk2 mam na sprzedaż bo już nie mam sił do niego dokładać. Jak ktoś kupi to będzie miał chociaż do pracy się powozic. A mk4 znalazłem jedno w Lublinie i raczej nie miało nic wspólnego z MKP, a szkoda.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    szczerze ? to za mało kasy na dobre mk4.. kup sobie octavie, spore auto a wielkim bagażnikiem albo vectre C, wielkie auto z silnikami do gazu
    Ostatnio edytowane przez Piotrek_77 ; 06-06-2018 o 12:24

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Opele i Skody omijam szerokim łukiem. Opla miałem ostatniego z 1993 roku sedana astre . Na skodę się już napatrzylem na parkingach. Plastik is fantastik, była też w rodzinie. Nigdy w życiu. Opel mi się nie podoba w środku czy Astra czy Vectra czy inne to stylizacja ta sama i nic tylko pawia puścić na deskę.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    No wbrew pozorom z Mondeo jest problem i z kupnem i ze sprzedażą - sam muszę wystawić moje MK3 2.0 benzynkę i pomimo tego, że stan techniczny auta jest perfekcyjny to może dostane za niego z 10k PLN, gdzie bez mała 6k PLN pochłonęło doprowadzenie go do stanu, jaki chciałem mieć....
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    No wbrew pozorom z Mondeo jest problem i z kupnem i ze sprzedażą - sam muszę wystawić moje MK3 2.0 benzynkę i pomimo tego, że stan techniczny auta jest perfekcyjny to może dostane za niego z 10k PLN, gdzie bez mała 6k PLN pochłonęło doprowadzenie go do stanu, jaki chciałem mieć....
    O to to, to jest paradoks Chcesz kupić fajnego forda? No nie ma... chcesz sprzedać zadbanego forda? Też ciężko - zwykły kowalski nie kupi przecież forda...

    Czyli masz taki samochód jak kolega szuka, więc się dogadajcie

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ma kombiaka. A mi mk3 w kombi przypomina tylko i wyłącznie Zakład pogrzebowy "Mondeo"

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    http://allegro.pl/mondeo-1-8-16v-sko...382384104.html

    Panowie. Jakieś opinie? Warto, nie warto? Uciekać?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    http://allegro.pl/mondeo-1-8-16v-sko...382384104.html

    Panowie. Jakieś opinie? Warto, nie warto? Uciekać?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Płock i od handlarza.. Hmm wzmożona czujność

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No ale powiedzcie coś na temat tej akcji. Co sami możecie wydedukować? Auto wygląda na solidne. Handlarz czy nie. 75% mondeo są sprowadzone i gotowe do rejestracji. Krajowe modele to jakaś patologia, ludzie z 2005 roku wołają po 15 tyś gdzie w aucie z tylu jest korpotronik i ani welur ani półskóra tylko szmaciane fotele. W dodatku bez alusow i bez opon zimowych. Nie mają też dobrego radia ani grzanych foteli, czujników również brak. Co do tej aukcji to przebieg raczej oryginalny bo kto by cofal licznik powyżej 200k? Raczej są kręcone poniżej 200 nawet 190k i mniej

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    nie widac jakiegoś dużego zuzycia wewnątrz poza fotelem kierowcy-oparciem ale to może być od jazdy na krótkich odcinkach

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 07:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów