+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    brzydki d¼wiek na ja³owych obrotach - czy¿by napinacz ³añcucha rozrz±du?

    Witajcie,
    Pacjent to 15-letni ST220 z 190 tys km realnego przebiegu.
    Do tej pory ¿adnych problemów z silniczkiem nie by³o, niestety parê dni temu pojawi³ siê nieprzyjemny d¼wiêk na ja³owych obrotach https://youtu.be/MdH8iIrg6eE.
    Na nagraniu mo¿e nie s³ychaæ tego dok³adnie (pojawia siê oko³o 23 sekundy), ale jest to ostry metaliczny odg³os o do¶æ du¿ej czêstotliwo¶ci, co¶ a’la brzêczenie elektrycznego stycznika mocy.
    W pierwszej chwili, jeszcze przed podniesieniem maski my¶la³em, ¿e to jaki¶ paproch, fragment ta¶my izolacyjnej czy zab³±kana trytytka pl±cze siê w wentylatorach ch³odnicy, bo d¼wiêk pojawia³ siê jedynie przy pracuj±cych wentylatorach.
    Rzeczywisto¶æ jest bardziej skomplikowana, bo d¼wiêk dochodzi gdzie¶ z lewej strony silnika – od strony rozrz±du i raczej z górnej czê¶ci.
    Pojawia siê jedynie na ciep³ym silniku i tylko na ja³owych obrotach, a dok³adnie przy spadku ja³owych obrotów wywo³anym np. w³±czeniem wentylatorów. Nie jest to jednak kwestia elektryki (altka), bo lekkie przyduszenie sprzêg³em i spadek obrotów wydobywa z silnika identyczny d¼wiêk.

    Wygl±da mi to na niedomaganie napinacza ³añcucha – mo¿e to byæ?
    Silnik zalany od nowo¶ci fordowskim 5W-30, poziom na górnej kresce.
    Wymiana by³a dosyæ dawno, ale przejechane na oleju jest niewiele – mo¿e z 7 tys km.

    Pierwsz± rzecz± jak± planujê to wymiana oleju, mo¿e oprócz zalania nowym zmieniê rodzaj i dam mu jaki¶ 5W-40…
    No a jak to nie pomo¿e to czego szukaæ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Czo³em,
    Tak dla potomno¶ci jakby kto¶ mia³ podobny objaw - os³ucha³em silnik stetoskopem i okaza³o siê, ¿e to terkotanie jest najbardziej s³yszalne przy napinaczu ale paska wieloklinowego osprzêtu.
    Próba zrzucenia paska wykaza³a, ¿e napinacza ¿adn± si³± nie obróci - zatarty na amen.
    No to super - o ile ³atwiej wymieniæ napinacz ni¿ rozbieraæ pó³ silnika...
    Rzeczywisto¶æ okaza³a siê jednak nieco mniej radosna - ¶ruby mocuj±cej napinacz te¿ siê nie da³o ruszyæ.
    Czyli nie pozosta³o nic innego tylko gumówka, przecinak, m³otek i ekstrakcja napinacza po kawa³ku.
    Na ca³e szczê¶cie ¶ruba mocuj±ca zapiek³a w korpusie napinacza, czyli gwint pozosta³ nieuszkodzony.
    Po wyrwaniu chwasta dalsza naprawa to ju¿ by³a bu³ka z mas³em, a po wymianie upierdliwe terkotanie ust±pi³o.
    Pozdrawiam

Podobne w±tki

  1. [ST220] Olej, docieranie, napinacz ³añcucha rozrz±du
    By Mifumi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 12:59
  2. [TDCi MKIII] Stukanie na na obrotach ja³owych
    By Tomsob94 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:52
  3. Napinacz ³añcucha rozrz±du w V6
    By V6 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2005, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów