+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    Skoro wrzucając na luz wycie ustaje, tylko na biegu wyje
    bo silnik jest wtedy obciążony. A jak wkręcasz silnik na obroty na luzie to obciążenie jest (strzelam) 8? 15?%
    A żeby znaleźć usterkę to się zaczyna od podstawowych spraw, i trza mieć pewność co do sprawdzanych rzeczy a nie "wydaje mi się"

    Skrzynia to by hurgotała nie tylko pod obciążeniem, przy mocnym hamowaniu silnikiem też by się odzywała, mechanizm różnicowy jakby się sypał to nie tylko podczas przyśpieszania/hamowania by dawał dźwięki ale też i przy skrętach kiedy dużo musi pracować/korygować.

    Weź jeszcze wyjmij filtr powietrza i posłuchaj czy coś się w dźwięku zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-06-2018 o 13:54
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Chciałem tylko dowiedzieć się dlaczego tak sądzisz. I dzięki za odpowiedź
    Co do tej rurki eski obadalem ją ręką od góry ale przez utrudniony dostęp nie zrobiłem tego dokładnie, muszę podjechać na jakoś kanał odkręcić pokrywę od dołu i sprawdzić dokładnie.
    A co do filtra powietrza wymieniałem go z 2 miesiące temu, a jeżeli mógłbyś mi wytłumaczyć co miałoby by dać wyjęcie go ? Tzn co tym sposobem sprawdze.
    Jestem laikiem jeżeli chodzi o moje mondeo, jeżdżę nim nie całe 2 lata nic prawie przy nim nie musiałem robić, a że wcześniej jeździłem zupełnie innymi markami to nie bardzo znam się na typowych dla tego modelu mankamentow

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    A co do filtra powietrza wymieniałem go z 2 miesiące temu, a jeżeli mógłbyś mi wytłumaczyć co miałoby by dać wyjęcie go ?
    Nie mam konkretnego pomysłu telepie mi się że może coś związanego z transportem powietrza hałasuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #24
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Czytałem że objawem walnietej rurki od intercoolera jest duże kopcenie no i to też by się zgadzalo. A czy lekka utrata mocy też może być tego powodem?
    Może to nie to trochę słabiej się zbiera niż powiedzmy rok czy pół temu. Nawet zauważyłem jedną zależność, z pół roku temu przy prędkości 200km/h miałem ok 3000-3100 obrotów na 6 biegu, ciągle robię ta sama trasę a teraz jest to już na poziomie nawet 3500-3600 ta sama prędkość

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  6. #25
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    12 Feb 2012
    Mieszka w
    Rzeszow
    Kolego ale Ty uparty jestes....do tej s-ki masz dostep z gory ciezko ale da sie zrobic,wymontuj ja i oblukaj a przekonasz sie,i pomysl ze jak doladowanie ucieka przez nieszczelnosc to logiczne ze mocy mniej.

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Turbo Traktor
    Od
    26 Oct 2016
    Mieszka w
    Narew
    Moze sprzęgło sie slizga skoro obroty masz wyższe przy danej prędkości. Przy przyspieszaniu obroty silnika idą równo ze wzrostem prędkości?
    Ostatnio edytowane przez Piotrek353 ; 17-06-2018 o 00:13

  8. #27
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Idą równo.
    Byłem u mechanika podobno dobrze znającego się na fordach i pqwoiedzial że jest w 100% jest to skrzynia, w miarę sensownie o mi to wytłumaczył ale poradzę się jeszcze jednego

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 14:31
  2. [Duratec] dziwne wycie przy dodawaniu gazu....
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2016, 10:19
  3. [TDCi MKIII] Dym przy dodawaniu gazu
    By emcore in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:26
  4. [ST220] wycie, buczenie przy dodawaniu gazu ST220
    By tomekka in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 01:01
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów