+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    zawieszające się obroty

    Witam.
    Czasami "ni stego ni z owego" auto wchodzi w tryb "zawieszania obrotów" . Czyli dodaję gazu żeby zmienić bieg, naciskam sprzęgło a obroty nie spadają tylko zawieszają się w miejscu w którym nacisnąłem sprzęgło np.2 lub 3 tyś/min .... po czym jakieś 4-6 sekund wiszą i baaaaaaaaaardzo powoli zaczynają spadać - jak spadną to nie do swoich 800 ale ok. 1200-1500. Jeżeli natomiast przy tych objawach lekko przyhamowuję nie wciskając sprzęgła (np. przy dojeżdżaniu do świateł) to obroty spadają (np. do 1000) ale jak w tym momencie nacisnę sprzęgło to rosną do tych swoich "podwyższonych jałowych" czyli jak napisałem np.1200-1500 ale czasem może to być jeszcze więcej tj.2000 a nawet 3000. Napisałem, że dzieje się tak niekiedy ale jak już autu "odbije" to tak ma przez jakiś czas - najczęściej do wyłączenia silnika na jakiś czas (powiedzmy na kilka sekund ale czasem trzeba odczekać kilka lub kilkanaście minut).
    Co zauważyłem to, że dzieje się tak na rozgrzanym silniku - jak uruchomię zimny to jest ok. - wchodzi lekko na obroty na ssaniu ale w miarę rozgrzewania schodzi do swoich 800 (jak się odpowiednio nagrzeje). Te opisane wyżej sytuacje dzieją się jak auto mocno się nagrzeje. Problem nie jest zawsze - czasami jest ok. a czasami "świruje".

    Czytałem na kilku innych forach (inne marki) o podobnych problemach ale nie znalazłem tam jakiś konkretnych przyczyn (po rozwiązaniu tego problemu). Wydaje mi się, że problem leży po stronie "powietrza" (czyli gdzieś go w pewnym momencie za dużo dostaje). Tylko gdzie i dlaczego ?
    Moje własne rozmyślania to :
    1.krokowy - może to być ... co prawda czyściłem go 2 lata temu ale może jest "walnięty"
    2. przepływomierz - wyczyszczony ostatnio, że aż świeciły druciki jak psu ...ca. Za nim jest jeszce jeden czujnik (w rurze dolotu) i ten też wyczyszczony
    3.filtr pow. - nówka czyściutka
    4. przepustnica - może i nie można z niej lizać ale nie jest żle (brud)
    5. linka i sprężyna przepustnicy - chyba nie bo jak przygazuję w sytuacji "zawieszenia" to dalej kicha ... a przecież po kilku ruchach jakby się gdzieś coś blokowało to na pewno by się odblokowało (dotyczy to również pkt.4)
    6.odpowietrzenie skrzyni korbowej ok. - nówka PCV + wyczyszczony separator oleju (zresztą po tych zabiegach nie leci już "budyń" przez odmę do filtra pow.)
    7. czujnik położenia przepustnicy ....hmmmmmm ... może ? ... ale jak to sprawdzić ?
    8. gdzieś czytałem o wyrabiających się dziurkach przez które przechodzi tulejka tależyka przepustnicy - co o tym sądzicie ?
    9. nieszczelność w dolocie lub jakiś przewodach podciśnieniowych ? - tu raczej było by to cały czas a nie "ni z gruszki ni z pitruszki"
    10. może i naciągana teoria ale przypomniałem sobie, że rezonator nachodzi na przepustnicę dość lekko ... a tam (w dziurze rezonatora) jest taki oring uszczelniający i wg mnie jest jakby "przechodzony" (twardy -brak miękkości i zdajsie powierzchnia przylegania do obudowy przepustnicy jest lekko podtarta)

    Czy ktoś z Was walczył z czymś takim ?
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 08-06-2018 o 21:37

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    7. czujnik położenia przepustnicy ....hmmmmmm ... może ? ... ale jak to sprawdzić ?
    pod kompem mozna sprawdzic

    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    9. nieszczelność w dolocie lub jakiś przewodach podciśnieniowych ? - tu raczej było by to cały czas a nie "ni z gruszki ni z pitruszki"
    ja bym się właśnie do tej teorii skłaniał
    albo
    czujnik polożenia pedału sprzęgła
    jest takie coś nawet jak nie masz tempomatu - jak odpiąłem go całkiem w moim mk2 to obroty zachowywały się dokładnie tak jak opisujesz

    ---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    10. może i naciągana teoria ale przypomniałem sobie, że rezonator nachodzi na przepustnicę dość lekko ... a tam (w dziurze rezonatora) jest taki oring uszczelniający i wg mnie jest jakby "przechodzony" (twardy -brak miękkości i zdajsie powierzchnia przylegania do obudowy przepustnicy jest lekko podtarta)
    u mnie tylko jedna śruba już trzyma (mocowanie w kolektorze i obudowie przepustnicy uszkodzone) i obroty działają idealnie - książkowo 900 na klimie 1000
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    czujnik polożenia pedału sprzęgła
    jest takie coś nawet jak nie masz tempomatu - jak odpiąłem go całkiem w moim mk2 to obroty zachowywały się dokładnie tak jak opisujesz
    gdzie to jest ? ... i po co odpinałeś ? czy zachowanie opisane przeze mnie (co było u Ciebie) miało miejsce tylko w czasie jazdy czy również na postoju ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    gdzie to jest ? ... i po co odpinałeś ?
    jak włożysz głowę tam gdzie pedały to znajdziesz przy pedale sprzęgła
    a odpinałem dla jakiś testów na forum - musiałbyś moje posty przekopać (a trochę tego było)

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    czy zachowanie opisane przeze mnie (co było u Ciebie) miało miejsce tylko w czasie jazdy czy również na postoju ?
    pamiętam tylko że podczas jazdy po odpięciu tego czujnika obroty z 3tys to spadały chyba pół minuty do jałowych... w każdym razie bardzo wolno.
    na postoju było lepiej (spadały szybciej) ale juz dokladnie nie pamietam. odpialem to na 5-10min i podpialem spowrotem bo lipnie sie tak jeździło

    tak samo mi świrowaly obroty w mk1 ale moja wiedza była bardzo mała, a na forum każdy kazał wymieniać krokowego który kosztowal 600zl...
    gdzies jak o tym czytalem, to ktos tez w mk1 mial taki problem ze obroty rosly nawet do 3-4tys samoistnie,wymienil wszystko co sie dalo, i okazalo sie ze po odpieciu takiej wielkiej wtyczki na wiele pinów co jest między lewym kielichem a filtrem powietrza, przeczyszczeniu stykow, i ponownym zlozeniu zaczelo dzialac poprawnie. ale nie testowalem juz tego - w mk1 padl mi chyba czujnik walu korbowego (chyba, bo tak jak pisalem moja wiedza byla maluteńka - w kazdym razie rzucil palenie) i mialem go dosyc - pojechalo na szrot
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeszcze dorzucę żeby w momencie jak te obroty lecą do góry sprawdzić czy przepustnica się domyka (może po rozgrzaniu przycina się, albo linka ) i jak będą te podniesione obroty odpiąć wtyczkę z bocznikowego i zobaczyć czy silnik zgaśnie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    benzyna 2000
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    katowice
    Co w sytuacji gdy po wymianie silniczka krokowego obroty zawieszają się na ok. 2,5 - 3,0 tyś obrotów, ale tylko na zimnym silniku? Po rozgrzaniu już jest dobrze. Trzeba wyregulować przepustnicę?

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    sprawdzić czy przepustnica się domyka (może po rozgrzaniu przycina się, albo linka )
    Jak niby mam to sprawdzić skoro na przepustnicy jest rezonator ? - czyli na zapalonym silniku (nawet w sytuacji jak auto wejdzie w tryb "zawieszenia") nie mogę go zdjąć .... zresztą powietrze jest dostarczane w odpowiedniej dawce (przepływka) i temperaturze (czujnik na dolocie) ...a jak zdejmę rezonator to chyba auto "zgłupieje"
    Po za tym napisałem wcześniej :

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    5. linka i sprężyna przepustnicy - chyba nie bo jak przygazuję w sytuacji "zawieszenia" to dalej kicha ... a przecież po kilku ruchach jakby się gdzieś coś blokowało to na pewno by się odblokowało (dotyczy to również pkt.4)
    - pkt.4 to chodziło o przepustnicę (talerzyk)


    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    jak będą te podniesione obroty odpiąć wtyczkę z bocznikowego i zobaczyć czy silnik zgaśnie.
    co miało by to dać ?

    hmmmmm ..... tak się zastanowiłem .... krokowy działa w oparciu o różne dane (min. ilości dostarczanego pow.) ale czy też nie w oparciu o prędkość obr. wału (czujnik wału) ? ... bo z tym czujnikiem miałem pod koniec zeszłego roku problemy (min. szarpanie autem w czasie jazdy - jakby gaśnięcie i ponowne zapalanie) - były przy samym czujniku ściągnięte izolacje (być może druciki się czasami stykały) i dodatkowo zasyfione. wyczyściłem je i zaizolowałem i problem szarpania zniknął ........ale może to jego wina ? .... co Wy o tym ?
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 10-06-2018 o 10:30

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez Netoper
    jak będą te podniesione obroty odpiąć wtyczkę z bocznikowego i zobaczyć czy silnik zgaśnie.
    co miało by to dać ?
    bocznikowy w domyśle jest zamknięty - wtedy powietrze trafia do silnika tylko przez przepustnice (bocznikowy bierze powietrze przed przepustnicą)
    jak auto stoi na wolnych obrotach to jest otwarty
    jak mu zdejmiesz wtyczke na wolnych obrotach powinien się zamknąć, co spowoduje odcięcie dopływu powietrza i silnik zgaśnie (przecież przepustnica jest zamknięta, prawda?)
    a jak po zdjeciu wtyczki na pracujacym silniku NIE zgaśnie, to:
    albo masz podsys lewego powietrza na kolektorze ssącym,
    albo przepustnica nie jest domknięta,
    albo bocznikowy zatrzymał się w pozycji otwartej (zaciął się).

    ---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Zamieszczone przez Netoper
    sprawdzić czy przepustnica się domyka (może po rozgrzaniu przycina się, albo linka )
    Jak niby mam to sprawdzić skoro na przepustnicy jest rezonator ? - czyli na zapalonym silniku (nawet w sytuacji jak auto wejdzie w tryb "zawieszenia") nie mogę go zdjąć .... zresztą powietrze jest dostarczane w odpowiedniej dawce (przepływka) i temperaturze (czujnik na dolocie) ...a jak zdejmę rezonator to chyba auto "zgłupieje"
    komputer jest w stanie sobie poradzić z brakiem odczytów z przepływomierza i czujnika temperatury zasysanego powietrza - ale może to prowadzić do innych niepożądanych zjawisk - nie polecam tej metody
    jeśli już miałbym wykorzystać tę metodę to nie odpinając wtyczek z przepływki i czujnika, po prostu zluzuj rezonator i uchyl go do góry i patrz czy przepustnica się nie zacięła
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    bocznikowy w domyśle jest zamknięty - wtedy powietrze trafia do silnika tylko przez przepustnice (bocznikowy bierze powietrze przed przepustnicą)
    jak auto stoi na wolnych obrotach to jest otwarty
    jak mu zdejmiesz wtyczke na wolnych obrotach powinien się zamknąć, co spowoduje odcięcie dopływu powietrza i silnik zgaśnie (przecież przepustnica jest zamknięta, prawda?)
    a jak po zdjeciu wtyczki na pracujacym silniku NIE zgaśnie, to:
    albo masz podsys lewego powietrza na kolektorze ssącym,
    albo przepustnica nie jest domknięta,
    albo bocznikowy zatrzymał się w pozycji otwartej (zaciął się).
    dzięki - to sprawdzę

Podobne wątki

  1. [ST220] Zawieszające się obroty
    By wilu117 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 11:04
  2. [Duratec] Zawieszające się obroty.
    By Kamil1986 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 08:22
  3. [TD MkII] Zawieszające się obroty
    By Robsajson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 21:20
  4. [Zetec]Zawieszające się obroty
    By Kaszub in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 22:21
  5. [TD MkI] zawieszające się obroty
    By Karol101 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów