+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    benzyna 2000
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    katowice

    Odma, separator oleju?

    Witam.

    Jakiś czas temu zaobserwowałem u siebie (mondeo mk3 benzyna 1.8 2000r) mocne znikanie oleju (ok. 1l/1000km). Dzwoniąc do mechanika przez telefon powiedział mi, że to będą pierścienie lub uszczelka pod głowicą (wiem, że pierścienie w mondeo nie są pierwszej jakości), postanowiłem nie przystawać na taką diagnozę telefoniczną. Po przeczytaniu kilku wątków zainteresowałem się czy zatkana odma lub jakieś problemy z separatorem nie są przyczyną znikania oleju. Występują charakterystyczne objawy takie jak; falowanie obrotów na ciepłym (czasami spadają do 500 potem skaczą na ok.1k, następnie już się stabilizują) oraz po wyjęciu korka do wlewu oleju na odpalonym silniku wywala olej dookoła, dość intensywnie, sam korek po położeniu podskakuje. Pytanie do forumowiczów, czy takie objawy mogą świadczyć o niedrożnościach w odmie lub separatorze (od przynajmniej kilku lat nie były czyszczone). Gdzie dokładnie znajduję się separator i jak się do niego dobrać? Dodam, że nie ma żadnych wycieków na zewnątrz.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    nie wiem jak w mk3 ale w mk2 separator jest pod kolektorem wydechowym ... przez niego idą opary do zaworu PCV i dalej już do kolektora ssącego. Typowym objawem niedrożności układu przewietrzania skrzyni korbowej jest maź (jakby budyń) wypływający przez odmę do obudowy filtra powietrza.... ale 1l/1000 to chyba zbyt dużo jak na to

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Jak odkrecasz korek do wlewu oleju na pracującym silniku i mówisz, że wywala olej i aż korek podskakuje, to jedyna rzeczą jaka mi przychodzi na myśl to "przedmuchy" taka stara szkoła. Odma też może być zapchana. Wyczyść ją i w tedy zobacz wyniki. Jeśli przestało tak dużo używać to masz odpowiedź. Jeśli na pomogło ni to niestety kapitalka Cię czeka.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Dajmono Zobacz posta
    oraz po wyjęciu korka do wlewu oleju na odpalonym silniku wywala olej dookoła, dość intensywnie, sam korek po położeniu podskakuje.
    prawidłowo, tak ma byc.

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Jak odkrecasz korek do wlewu oleju na pracującym silniku i mówisz, że wywala olej i aż korek podskakuje, to jedyna rzeczą jaka mi przychodzi na myśl to "przedmuchy" taka stara szkoła.
    nie wiem skąd ludzie biorą takie teorie, kompletna bzdura nie poparta niczym
    tam MUSI być ciśnienie, wałki rozrządu się kręcą, tłoki i zawory chodzą góra/dół, tak więc ciśnienie się tworzy i niedokręcony korek podskakuje a olej wywala. normalne. po to jest odma właśnie aby dać upust ciśnieniu tworzącemu się w skrzyni korbowej jednocześnie nie wywalając oleju dookoła silnika tylko podając go spowrotem do dolotu..

    nie wiem czy się śmiać czy płakać jak ktoś wydaje wyroki silnikowi odkręcając korek wlewu i patrząc czy chlapie olej czy nie...
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Informacje jakie posiadam nabywam od ludzi z długoletnim doświadczeniem,nie wyssane z palca. Możesz się śmiać I możesz płakać nikt Ci nie broni. Nie lubie takiej negacji. Ja w swoim zetecu mam przejechanie 292 tyś. Odkrecam korek oleju i dmucha gorącym powietrzem, a gdy założę korek to go odpycha i zaciąga. Oleju mi nie wywala więc? Na innych forach idzie doczytać, że to może być wina np peknietego pierścienia. Z resztą wcina mi 1l oleju. Czyli średnio licząc w ciągu roku 2x przeleje silnik nowym olejem i nie będzie musiał wymieniać mój silnik mimo swoich lat a nie powiem, lubie mu czasem przycisnąć przez 12-14, tyś nie zje nawet 200ml. Ja się cieszę, a problem tego użytkownika mam nadzieje, że nie będzie poważny i wystarczy zająć się odmą.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Informacje jakie posiadam nabywam od ludzi z długoletnim doświadczeniem,nie wyssane z palca. Możesz się śmiać I możesz płakać nikt Ci nie broni. Nie lubie takiej negacji.
    najwyraźniej te osoby nie mają zielonego pojęcia jak działa układ odpowietrzania skrzynki korbowej
    "stara szkoła" po prostu nie wiedziała dokładnie jak działa silnik spalinowy i zaczęła wymyślać dziwne teorie żeby wytłumaczyć zjawiska których jeszcze nie rozumieli.

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Odkrecam korek oleju i dmucha gorącym powietrzem, a gdy założę korek to go odpycha i zaciąga. Oleju mi nie wywala więc?
    to czy rzyga olejem przez korek czy nie, zależy od konstrukcji pokrywy zaworow i usytuowaniu korka wlewu a nie czy są "przedmuchy" czy też nie
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    prawidłowo, tak ma byc.
    Nie, to nie jest prawidłowy objaw, o ile jeszcze jakieś tam przedmuchy mogą się pojawiać bo np odma niezbyt drożna to rzyganie olejem po za wlew oleju nie jest prawidłową akcją.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    to czy rzyga olejem przez korek czy nie, zależy od konstrukcji pokrywy zaworow i usytuowaniu korka wlewu a nie czy są "przedmuchy" czy też nie
    No a my tu rozmawiamy o mondeo a nie o c-330

    Przy tym co kolega opisał to albo odma na amen zakitowana, albo niestety pierścieniami przedmuchy idą.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 09-06-2018 o 12:52
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Na jednym forum było opisane jak byk. Pęknięty pierścień. Oby nie...

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Nie, to nie jest prawidłowy objaw, o ile jeszcze jakieś tam przedmuchy mogą się pojawiać bo np odma niezbyt drożna to rzyganie olejem po za wlew oleju nie jest prawidłową akcją.
    ciśnienie szuka sobie ujścia najłatwiejszą drogą
    jak odkręcisz korek wlewu, który jest dużo szerszy niż średnica węża odmy, to rachunek jest prosty, i wiadomo którędy cisnienie będzie szukało wyjścia...
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No a my tu rozmawiamy o mondeo
    no to odkręć sobie korek w mondeo i zobacz jaka jest odległość od krzywki wałka rozrządu a od korka wlewu... 3cm? 5cm? i myślisz że jak będzie się obracać wałek z prędkością 450obr/min nie będzie chlapał na lewo i prawo i nie zacznie olej wylatywać?
    w moim mondeo poziom oleju na bagnecie nie zmieni się nawet o milimetr od wymiany do wymiany, a jak odkręce korek to sadzi olej do góry. i jest to jak najbardziej normalne.
    separator zbiera drobinki oleju zanim polecą do odmy, przed korkiem wlewu separatora nie ma - więc olej będzie leciał.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ciśnienie szuka sobie ujścia najłatwiejszą drogą
    jak odkręcisz korek wlewu, który jest dużo szerszy niż średnica węża odmy, to rachunek jest prosty,
    Odma tak jest dobrana żeby przy sprawnym silniku nie wywalało oleju na zewnątrz, a skoro wywala to albo odma zakitowana, albo zbyt duże przedmuchy ze skrzyni korbowej.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    no to odkręć sobie korek w mondeo
    Ostatni raz wczoraj odkręcałem u kolegi syna i na szczęście wyszła tylko zakitowana odma. Po odłączeniu odmy przestało wyrzucać olej.

    A w zeszły weekend robiliśmy w hondzie młodego silnik, bo po szaleństwach na torze zaczęło walić olejem z wlewu i niestety trza było pierścienie zmieniać, co prawda dorzuciliśmy wcześniej kompresor i to też się dołożyło, ale po zrobieniu pierścieni i głowicy, olej przestał wywalać przez wlew.

    Każdy jeden silnik ma przedmuchy ze skrzyni korbowej pod pokrywę oleju.
    Ale jak wywala olej po za wlew to nie jest to OK, jak połączone jest to z konsumpcją litra oleju na 1000km no to wywalanie oleju wręcz potwierdza że albo odma zakitowana, albo pierścienie puszczają.(ewentualnie też może być uszczelka głowicy)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Odma tak jest dobrana żeby przy sprawnym silniku nie wywalało oleju na zewnątrz
    oczywiście. przy założeniu że korek wlewu jest ZAMKNIĘTY, a reszta uszczelnień jest sprawna (nic nie cieknie).
    nikt nie projektował silnika w którym korek wlewu podczas pracy motoru ma być otwarty.
    jak korek jest otwarty to naturalnie że będzie nim sadzić ciśnienie wraz z olejem...

    może nie odnotowałeś że chodzi tutaj o diagnozę silnika poprzez wykręcenie korka wlewu i patrzenie czy olej z ciśnieniem ucieka czy nie
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Sorry ale musiałem.

    https://megawrzuta.pl/download/ceb82...500ae45a4d.htm

    Mam nadzieję, ze nie dostanę alertu bo w sumie w temacie

    Brudny bo po wymianie. Kiedy nie odkrece korka to ani KROPELKA nie wyleci. Założę korek nie zakręcając, zasysa go więc jak do wytłumaczysz? Może z moim jest coś nie tak?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    może nie odnotowałeś że chodzi tutaj o diagnozę silnika poprzez wykręcenie korka wlewu i patrzenie czy olej z ciśnieniem ucieka czy nie
    Ja się odnoszę do problemu autora, walenie olejem przez korek jest już niepokojące, a do tego konsumpcja takiej ilości oleju potwierdza że jest nie Ok.

    A jeśli chodzi o stricte diagnozę silnika przez odkręcenie korka oleju to jak najbardziej jest to jedna z czynność sprawdzających kondycję silnika, bo są silniki które faktycznie rozchlapują mocnawo olej pod deklem zaworów, np honda na Vtec-ku, ale do tego patrzy się właśnie i na "siłę"przedmuchów, i na zapach powietrza wylatującego z pod korka ("stara szkoła" potrafiła nosem wyczuć, dla nowej szkoły zrobili urządzenia do tego, których nowa szkoła nawet nie potrafi obsłużyć ), na to czy z pod wałków rozrządu olej wypływa czy wręcz sika.

    Więc to co się dzieje po odkręceniu korka oleju, co widać pod deklem, co czuć pod deklem, faktycznie daje trochę danych o kondycji silnika.
    Tylko jest potrzebny człek który ma w tym wprawę i ma pojęcie co w jakim silniku jest normą, a jaki objaw jest niepokojący.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A jeśli chodzi o stricte diagnozę silnika przez odkręcenie korka oleju to jak najbardziej jest to jedna z czynność sprawdzających kondycję silnika, bo są silniki które faktycznie rozchlapują mocnawo olej pod deklem zaworów, np honda na Vtec-ku, ale do tego patrzy się właśnie i na "siłę"przedmuchów, i na zapach powietrza wylatującego z pod korka ("stara szkoła" potrafiła nosem wyczuć, dla nowej szkoły zrobili urządzenia do tego, których nowa szkoła nawet nie potrafi obsłużyć ), na to czy z pod wałków rozrządu olej wypływa czy wręcz sika.

    Więc to co się dzieje po odkręceniu korka oleju, co widać pod deklem, co czuć pod deklem, faktycznie daje trochę danych o kondycji silnika.
    Tylko jest potrzebny człek który ma w tym wprawę i ma pojęcie co w jakim silniku jest normą, a jaki objaw jest niepokojący.
    sorry, ale na oko to chłop w szpitalu umarł to po pierwsze.
    po drugie, to każdy silnik będzie rozchlapywał olej krzywkami wałka rozrządu. jak nie rozchlapuje to ma go za mało. czy to japońska katana czy cokolwiek innego.
    informacje o stanie silnika daje pomiar kompresji, i do tego próba olejowa.
    dopiero potem mozna diagnozować dalej - w zależności od wynikow - i są do tego stosowne narzedzia i metody. ale na pewno nie mierzenie ciśnienia w skrzyni korbowej odkręcając korek na pracujacym silniku i mierząc wzrokiem/słuchem/dotykiem/szklaną kulą i mierzenie ile oleju leci przez otwarty wlew oleju.
    to jak wróżenie w fusów lub dzwonienie do wróżbity Macieja

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Mam nadzieję, ze nie dostanę alertu bo w sumie w temacie
    link nie działa, przynajmniej u mnie
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Kiedy nie odkrece korka to ani KROPELKA nie wyleci.
    no i tak ma byc
    w wątku jest mowa o sprawdzaniu ile leci oleju po ODKRECENIU korka.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ale na pewno nie mierzenie ciśnienia w skrzyni korbowej odkręcając korek na pracujacym silniku i mierząc wzrokiem/słuchem/dotykiem/szklaną kulą i mierzenie ile oleju leci przez otwarty wlew oleju.
    Są właśnie różne szkoły, jedni się czegoś nauczyli i potrafią wstępne oględziny wykonać bez "wspomagaczy" i później je ewentualnie wykorzystać, a inni obstawią się sprzętem którego nawet jak potrafią uruchomić, to nie potrafią ocenić co jest prawidłowym/nieprawidłowym objawem/wynikiem, jeśli komputer mu nie wywali błędu. Silnik chodzi jak traktor, komp błedów nie zwraca i... gość nie ma bladego pojęcia co dolega. I nie dziwota że auta tygodniami w warsztacie i koszta tylko rosną.

    Ty masz swoje jakieś zdanie na sposoby diagnozy inni mają inne, co nie zmienia faktu że można na 100% stwierdzić po samym opisie i bez jakichkolwiek urządzeń diagnostycznych, że autor tematu ma problem z odmą? pierścieniami? uszczelką głowicy? i wystarczy do tego opis wywalanego oleju przez korek wlewu i konsumpcja przez silnik tego olej?
    Skoro wystarczył opis, to sobie wyobraź ile więcej można by wywnioskować widzą to na własne oczy
    fakt że mnóstwa usterek się okiem i nosem nie zdiagnozuje przy dzisiejszych silnikach, (choćby sprawność lambdy) ale dla kogoś kto się czegoś nauczył o autach to same wrażenia słuchowe, oczne, nosowe już dużo mówią o jakiejś potencjalnej usterce i dają pole do zastosowania bardziej nowoczesnych środków diagnostycznych. To może być niepojęte dla osób które liczą tylko na to co komputer pokaże, o ile pokaże jakiś kod błędu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ja jestem nauczony wszystko manualnie i na słuch i wzrok. Na wech jeszcze nie ewidentnie jest lipa i właściciel auta musi na te rzeczy zwrócić uwagę na które go naprowadzilismy.

    Kończąc temat. Splitu. Nie można negować sposobu diagnozy innych ludzi tylko dlatego, ze ma się swoje inne sposoby. To na tyle.
    Dzięki Netoper za małe poparcie w dyskusji

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Ty masz swoje jakieś zdanie na sposoby diagnozy inni mają inne, co nie zmienia faktu że można na 100% stwierdzić po samym opisie i bez jakichkolwiek urządzeń diagnostycznych, że autor tematu ma problem z odmą? pierścieniami? uszczelką głowicy? i wystarczy do tego opis wywalanego oleju przez korek wlewu i konsumpcja przez silnik tego olej?
    z opisu NIE wynika że autor ma problemy z odmą!
    na podstawie opisu można tylko stwierdzić że autor ma problemy albo z
    pierścieniami na tłokach
    albo
    uszczelką pod głowicą
    tylko tyle wynika z opisu!
    choćbyś nie wiem jak był uszkodzony separator i odma to auto nie weźmie od tego litra oleju na 1kkm.
    po za tym przy uszkodzeniu odpowietrzania skrzyni korbowej lecą zewnętrzne uszczelnienia typu uszczelniacze wału uszczelka miski olejowej itp a w tym wypadku silnik jest suchy jak wskazał autor.

    są usterki do weryfikacji których nie potrzeba żadnego "wspomagacza" i sam czasem takie stosuje gdy nie posiadam akurat niezbędnych narzędzi (czasem nawet ich nie potrzeba) ale metoda z odkręconym korkiem oleju na pracującym silniku i mierzenie ile oleju chlapie albo jak duże jest ciśnienie wylatujące spod wlewu oleju jest niedorzeczne.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    benzyna 2000
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    katowice
    Po przeczytaniu całej konwersacji myślę, że sensownie będzie przeczyścić odmę (zwłaszcza, że nie było to robione od minimum kilku lat) oraz zainteresować się separatorem oleju, jeśli nie przyniesie to jakiegoś sensownego rezultatu to pozostają pierścienie. Tutaj pytanie czy separator też ma szanse się zatykać i nadaje się do czyszczenia czy do wymiany? Dodam, że olej będzie przy tym wszystkim wymieniany.

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    na podstawie opisu można tylko stwierdzić że autor ma problemy albo z
    pierścieniami na tłokach
    albo
    uszczelką pod głowicą
    tylko tyle wynika z opisu!
    I to właśnie jest to co pisałem, są różne szkoły i przez to różne sposoby wykorzystywania wiedzy, dla Ciebie są tylko dwie możliwości, a dla mnie co najmniej trzy, w tym też może być problem z odmą, a może być sytuacja że kilka przyczyn się nakłada.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    metoda z odkręconym korkiem oleju na pracującym silniku i mierzenie ile oleju chlapie albo jak duże jest ciśnienie wylatujące spod wlewu oleju jest niedorzeczne.
    No widzisz, dla jednych niedorzeczne a dla innych jest to procedura zawarta w instrukcjach serwisowych.
    Nikt Cię nie zmusza żebyś takie czy inne procedury przeprowadzał, a skoro nie uznajesz takich działań to nie pisz do innych, że to bzdura czy niedorzeczność, bo Ty osobiście ich nie uznajesz.

    Cytat Zamieszczone przez Dajmono Zobacz posta
    sensownie będzie przeczyścić odmę (zwłaszcza, że nie było to robione od minimum kilku lat) oraz zainteresować się separatorem oleju,
    Dokładnie, to są czynności które sam wykonasz bez wkładu finansowego, i drogą eliminacji będą się ograniczały potencjalne przyczyny.

    Cytat Zamieszczone przez Dajmono Zobacz posta
    Tutaj pytanie czy separator też ma szanse się zatykać i nadaje się do czyszczenia czy do wymiany?
    Powinien być zawór zwrotny i to on najczęściej jak stanie to kituje przepływ, najlepiej odłączyć całe ustrojstwo przy samym bloku i całość przepatrzeć/oczyścić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Dajmono Zobacz posta
    Tutaj pytanie czy separator też ma szanse się zatykać i nadaje się do czyszczenia czy do wymiany?
    separator raczej się nie zatyka (czyściłem swój w Mk2 i wiem jak jest w środku zbudowany - tu też odpowiedź, że można wyczyścić) ...ale jak napisał Netoper
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    zawór zwrotny i to on najczęściej jak stanie to kituje przepływ
    czyli PCV - faktycznie on najczęściej kuleje w układzie przewietrzania skrzyni korbowej (jego się raczej nie czyści tylko wymienia - pod warunkiem oczywiście że jest do d...y) ....tyle, że jak nie wyczyścisz separatora i zamontowałbyś nowy zawór PCV to może on Ci się szybko zapchać właśnie z syfu separatora oleju

Podobne wątki

  1. [Duratec] Separator oleju
    By Zimnytrup in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 12:29
  2. [Duratec] Separator oleju - odma olejowa - jak to wyjąć ???
    By ikceduh in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 11:25
  3. [Zetec] Separator oleju / zawór PCV
    By Marek44 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 10:52
  4. [Duratec] Mk III 1.8 spalanie oleju / separator
    By rrr1990 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 22:02
  5. [Duratec] Separator oleju - objawy ??
    By z3d in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 10:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów