+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    KR

    Czy silniki 2.5 V6 170 km w MK3 sprzed liftingu by³y wadliwe i zaciera³y siê ?

    Witam wszystkich.
    Kupi³em w³a¶nie Mondeo Mk3 2.5 V6 170 km z 2001 roku z my¶l± o za³o¿eniu instalacji LPG firmy Stag, za któr± zap³acê w Krakowie ok. 3,200z³. - 3,500 z³. Kierowa³em siê tym, ¿e jest to jedyny silnik Forda, który posiada hydrauliczn± regulacjê luzów zaworowych, wiêc domniemywa³em, ¿e nie bêdzie z nim problemów, jako ¿e zale¿y mi na d³ugiej, intensywnej eksploatacji.

    Tymczasem trafi³em na artyku³ w portalu Interia, w którym Mondeo MK3 sprzed liftingu jest zdecydowanie odradzane.

    Cyt.: "Je¶li Mondeo z benzynowym V6, to tylko po liftingu - silnik zosta³ przekonstruowany, poniewa¿ w starszych samochodach zdarza³y siê przypadki zatarcia na skutek niedostatecznego smarowania (powiêkszono kana³y olejowe). Poprawiono te¿ awaryjny system zmiennej d³ugo¶ci kolektora IMRC, jednak jego usterek nie uda³o siê do koñca wyeliminowaæ. S³abym punktem pozosta³a pompa cieczy ch³odz±cej wyposa¿ona w wyj±tkowo nietrwa³y, plastikowy wirnik. Po zakupie najlepiej j± wymieniæ na element z wirnikiem metalowym. Przy okazji mo¿na skontrolowaæ stan ³añcucha rozrz±du, chocia¿ akurat ten element jest trwa³y. Silnik V6 niezbyt oszczêdnie obchodzi siê z paliwem, zdecydowanie nie toleruje przeróbek na LPG (uszkodzenia g³owic)."

    Czy to prawda, ¿e silniki 2.5 V6 sprzed liftingu by³y wadliwe i zaciera³y siê ?

    Zarówno Interia jak i portal Autokult zniechêcaj± te¿ do zak³adania LPG w V6, a tutaj na forum widzê, ¿e raczej je¿d¿±, wiêc zastanawiam siê jaki przebieg mo¿na zrobiæ na LPG, przy za³o¿eniu, ¿e silnik przed instalacj± by³ w bardzo dobrym stanie. Bo je¶li po przejechaniu 70 tys. km. (dla mnie jest to rok jazdy) silnik mia³by byæ do remontu lub wymiany, to rozmija siê to z celem.

    Samochód który kupi³em, jak na ten rocznik jest w stanie idealnym. Nie ma najmniejszego ogniska korozji gdziekolwiek. Silnik suchy, bez jakichkolwiek wycieków, pracuje równo.

    Tak wiêc podstawowe pytanie brzmi - czy warto pchaæ siê w 2.5 V6 sprzed liftingu i montowaæ LPG, czy lepiej go odsprzedaæ i szukaæ czego¶ innego ?
    Ostatnio edytowane przez Tomek491 ; 10-06-2018 o 01:23

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Tomek491 Zobacz posta
    Silnik V6 niezbyt oszczêdnie obchodzi siê z paliwem, zdecydowanie nie toleruje przeróbek na LPG (uszkodzenia g³owic)."
    bzdura totalna,sa ludzie co maj± czy w mk1 czy mk2 i jest ok,jak nie zak³ada tego janusz w stodole tylko ktos kto ma pojecie to jest wszystko dobrze

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imiê
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    By³o Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Mia³em mk2 2.5 v63 lata i montowa³em gaz. Przez ca³y okres u¿ytkowania ¿adnej ingerencji prócz filtrów i regulacji. Silnik mia³ siê ¶wietnie. IMRC mnie dopad³o ale je reanimowa³em bez wiêkszych problemów

    Wys³ane z mojego SM-J320FN przy u¿yciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubi³ przedni napêd, chodziliby¶my na rêkach"

    "Mo¿esz mieæ ka¿de auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  5. #4
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Je¶li silnik sprawny, a instalacja zostanie za³o¿ona poprawnie, nic siê nie stanie, bo i czemu.

    Portale generalnie okrutne bzdury czasami podaj±.
    @basil w przedlifcie swoim chyba ponad 300 000 km po zainstalowaniu LPG nalata³, nim UPG polecia³a - a mia³a siê ona nijak do gazu
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Ja równie¿ w mk2 v6 przelata³em na LPG 185kkm i nic siê nie dzia³o
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomek491 Zobacz posta
    Tymczasem trafi³em na artyku³ w portalu Interia,
    Jedyna prawda z tego artyku³u dotyczy pompki wody, z tym maj± racjê ¿e jak klêknie to szukaæ takiej z metalowym wirnikiem.
    Nasza fa³ka mia³a 180 ty¶ jak za³o¿ony zosta³ gaz przelata³a do 350ty¶ i znalaz³a nowego nabywce, i z tego co wiem na razie dalej je¼dzi bezawaryjnie.teraz pewnie spokojnie ma ponad 400ty¶.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Moje st200 ma na lpg nalatane 100 000 ma siê dobrze.
    Cz³onek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod g³owic±

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalañski DERBY UK
    Przed liftem silniki by³y lepiej uszczelnione i praktycznie siê nie poci³y przy misce czy pokrywie rozrz±du i z mojego do¶wiadczenia to by³y zrobione z lepszych materia³ów czyli ciê¿ko by³o je zajechaæ /mia³em kilka co mia³y oko³o 300 tys km i chodzi³y idealnie a te po lifcie to trafia³em na zajechane po 170 tys a o wyciekach to nawet nie wspomne
    Jacek

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    KR
    Dziêki Panowie za odpowiedzi. Zacz±³em szukaæ, bo zaniepokoi³a mnie jedna rzecz. Przed kupnem samochodu zapomnia³em sprawdziæ poziom oleju. Sprawdzi³em dopiero po kupnie na stacji paliw. Brakowa³o 1 litr, wiêc kupi³em 5w30 i wla³em ca³± butelkê.
    Jak ni¿ej napisa³em, silnik jest suchusieñki, nie ma jakichkolwiek wycieków, chodzi równo, nic nie stuka, a test spalin na stacji diagnostycznej wyszed³ wzorowo, jak dla nowego samochodu.

    Czy maj±c na uwadze powy¿sze, mo¿liwe jest ewentualne ponadnormatywne zu¿ycie oleju ?

    Czy je¿eli test spalin wyszed³ idealnie, mo¿liwe jest ¿e suchy, sprawny silnik ju¿ dogorywa ?

    Od kupna w zesz³ym tygodniu zrobi³em nim zaledwie 200 km i chcê za³o¿yæ LPG, ale bojê siê wtopy, je¶li wydam na instalacjê ponad trzy klocki, a oka¿e siê ¿e ¿³opie olej i niebawem dokona ¿ywota, wiêc chyba wstrzymam siê jeszcze trochê z tym gazem. Ale zarejestrowaæ go trzeba, bo stoi na razie nielegalnie, na niemieckich blachach.
    Ostatnio edytowane przez Tomek491 ; 12-06-2018 o 16:35

  11. #10
    Zielony listek
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Lunar Sky hb
    Od
    01 Jun 2008
    Mieszka w
    Jaros³aw
    Moje by³e Mondeo Mk2 ma nalatane obecnie 386ty¶.km.Instalacja Omegas Landi Renzo za³o¿y³em przy 81ty¶.Zero problemów z gazem.Prawda je¶li idzie o pompê wody.Plastikowy wirnik siê urwa³.Rozrz±d do dzi¶ nie ruszany.T³umiki koñcowe obydwa do dzi¶ oryginalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    KR
    Ponad 300 tys. na bieda-paliwie i oryginalne t³umiki ? No nie¼le.
    Jak 10 lat temu za³o¿y³em gaz do astry jedynki, to potem co jaki¶ czas musia³em t³umiki albo spawaæ, albo wymieniaæ na nowe, jak prze¿ar³o.
    A Twoje by³e Mondeo przy 386 tys. olej ju¿ ¿³opa³o, czy jeszcze nie ?

  13. #12
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    V6 przy wysokich obrotach olej bêdzie braæ, taka jego uroda.
    Jak olej bêdzie znikaæ przy spokojnej je¼dzie, to ju¿ inna historia.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Kolego poje¼dzij tydzieñ na benzynie, przedtem zmieñ olej z filtrami i zobaczysz czy faktycznie ¿³opie
    Mo¿e oleum w silniku ju¿ wypracowane, a stary w³a¶ciciel przed sprzeda¿± nie wymieni³, wtedy mo¿e znikaæ...
    Zmieñ oliwê, poje¼dzij i po powiedzmy 1000km sprawd¼ stan
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalañski DERBY UK
    Jak nie bêdziesz go katowa³ to na 10 tys km mo¿e po³kn±æ do literka ale to max
    zobacz czy nie ma wycieków spod miski lub spod obudowy rozrz±du lub sporadyczne przypadki spod simeringu na wale i ¶migaj przez d³ugie lata
    Jacek

  16. #15
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kop³akach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez Tomek491 Zobacz posta
    Cyt.: "Je¶li Mondeo z benzynowym V6, to tylko po liftingu - silnik zosta³ przekonstruowany, poniewa¿ w starszych samochodach zdarza³y siê przypadki zatarcia na skutek niedostatecznego smarowania (powiêkszono kana³y olejowe).
    Taa zatarcie i niedostateczne smarowanie . Po liftingu zmienili miskê olejow± , oraz do³o¿yli ma³e ustrojstwo z którego zrezygnowali ( by³o w MK2) mianowicie ch³odnicê oleju.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek491 Zobacz posta
    a tutaj na forum widzê, ¿e raczej je¿d¿±, wiêc zastanawiam siê jaki przebieg mo¿na zrobiæ na LPG, przy za³o¿eniu, ¿e silnik przed instalacj± by³ w bardzo dobrym stanie.
    Ludzie robi± du¿e przebiegi - kwestia eksploatacji. Te silniki by³y projektowane aby wytrzyma³y przebieg 700 tys km.
    Nale¿ê do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC za¶ jest wszystkim, powoduje ¿e ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widz± nawet to czego ja nie widzia³em

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    "Spece" z interii maj± tyle wspólnego z motoryzacj± co ich szefostwo z Polsk±.

  18. #17
    Kursant Awatar Bunio
    Imiê
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Dzia³dowo
    Ja mam nalotu prawie 300k, ile na gazie to nie wiem, bo kupi³em ju¿ z kuchenk±. Ale u mnie co¶ jest nie halo, bo podczas jazdy na LPG, pali równie¿ Pb. Gazownik zbada³ kompem i stwierdzi³ reduktor do wymiany, ale jak odlaczylem pompkê paliwa i wtedy by³a jazda tylko na LPG to nie odczulem ¿adnego spadku mocy.
    " tylko Lorda staæ na Forda "


  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bunio Zobacz posta
    podczas jazdy na LPG, pali równie¿ Pb. Gazownik zbada³ kompem i stwierdzi³ reduktor do wymiany,
    A czy zerkn±³ czy nie masz przypadkiem w ustawieniach sterownika za³±czonej opcji dotrysku paliwa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant Awatar Bunio
    Imiê
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Dzia³dowo
    A tego to nie wiem, powiedzia³ tylko ¿e reduktor zu¿yty i ¿e przy szybszej je¼dzie bêdzie spala³ Pb,ale mi ca³y czas Pb spala, równie¿ przy delikatnej je¼dzie w mie¶cie. No i koszt nie ma³y reduktora - 400 za u¿ywkê w dobrym stanie....
    " tylko Lorda staæ na Forda "


  21. #20
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    u¿ywany reduktor-to ma sens?,to lepiej zestaw naprawczy do starego

Podobne w±tki

  1. [MkIV] Czy pasuje panel klimatyzacji z wersji po liftingu do przed liftingu
    By lukart in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 20:50
  2. Jakie silniki diesla by³y montowane w MkI?
    By brabender in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 02:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów