+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos

    Hamulce a raczej ich namiastka , co wymienić

    Witam.
    Mój mondeusz kombi tddi urodził się w 2001 roku.
    Od dłuższego czasu miałem wrażenie, że auto hamuje praktycznie tylko przodem. Przy hamowaniu czyję jakby tyłek się unosił.
    Na przeglądzie wyszło że tylne hamulce są bardzo słabe (czerwone pole) a ręczny łapie tylko na jedno koło i słabiutko.
    Linka ręcznego była wymieniana rok temu , wtedy też mechanik rozruszał tylne tłoczki i "prowadnice" i było lepiej ale na krótko.
    Efekt jest taki, że po samej tarczy widzę, że tył ledwo hamuje.
    Jako że przed wakacjami chciałbym przy tym podłubać i doprowadzić do ładu proszę Was o nakierowanie co i jak zrobić by nie wydać fortuny a osiągnąć pożądany efekt i by auto hamowało wszystkimi hamulcami.
    Przednie tarcze i klocki mają może 3tys,km więc pozostaje mi chyba zakupić jakiś zestaw naprawczy z tłoczkiem, prowadnicami i wymienić przy okazji dobrze czyszcząc. Czy taka "regeneracja" jest skomplikowana i wymaga specjalistycznych narzędzi czy nie bać się i działać?
    Co do tylnych hamulców...najpierw nasunął mi się analogiczny pomysł jak na przód ale... wedle opinii w przedlifcie to syzyfowa praca bo podziała na krótko. Do tej pory mam na końcówkach linki założone sprężyny które pomagały ręcznemu odbić bo zanim je założyłem często ręczny mi nie odbijał i był problem.
    Czy może lepiej zakupić zaciski i jarzma od polifta? Taka podmiana jest bezproblemowa? Czytałem kiedyś, że klocki też wtedy trzeba kupić od polifta bo moje nie będą pasować. A co z tarczami, linką ręcznego...też trzeba zmieniać na inne???
    Podobno zaciski od polifta nie mają już problemu z zapiekaniem ręcznego oraz są "skuteczniejsze" w hamowaniu. Prawda czy fałsz?
    PS. Czy jest jakaś metoda na niezapowietrzenie układu hamulcowego przy planowanej przeze mnie zabawie lub jeśli będę chciał wymienić płyn na odpowietrzenie układu w pojedynkę?
    Może polecicie jakie zestawy naprawcze kupić , gdzie zaciski od polifta z jarzmami i jaka jest uczciwa cena za taki komplet?
    No i czy wymiana na poliftowe ma sens czy dać sobie siana i tylko zregenerować z pomocą zestawu naprawczego?
    Z góry dzięki za podpowiedzi, linki i opinie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Znalazłem nowe zaciski tyle że firmy NTY.
    Ktoś miał z nimi do czynienia i mógłby się wypowiedzieć?
    Kosztują podobnie co regenerowane oryginały tylko nie trzeba się bawić w kaucję i odsyłanie starych.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Czy może lepiej zakupić zaciski i jarzma od polifta? Taka podmiana jest bezproblemowa? Czytałem kiedyś, że klocki też wtedy trzeba kupić od polifta bo moje nie będą pasować. A co z tarczami, linką ręcznego...też trzeba zmieniać na inne???
    podmiana bez problemowa odkrecasz zacis zdejmujesz linke zakładasz do nowego z nowymi klockami i po sprawie

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    czyli tarcza hamulcowa i linka zostają bez zmian?
    Może masz kolego jakiś namiar na zaciski i jarzma ?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Może ktoś się orientuje czy zaciski i jarzma tył od Mondeo MK3 ST220 są takie same jak w normalnym kombi ? Pasują?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Może ktoś się orientuje czy zaciski i jarzma tył od Mondeo MK3 ST220 są takie same jak w normalnym kombi ? Pasują?
    Takie same, jeszcze niech ktoś potwierdzi ale Ford stosował te same do wszystkich silników oczywiście z rozróżnieniem wersji nadwozi

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Takie same, jeszcze niech ktoś potwierdzi ale Ford stosował te same do wszystkich silników oczywiście z rozróżnieniem wersji nadwozi
    dokładnie tak jest

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    A jak jest jeśli chodzi o rozróżnienie wersji nadwozi?
    Czy od HB lub sedana podejdą zaciski do kombiaka?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    nie podejdzie napisane na forum kilka razy

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    czyli szukać tylko od kombi zacisków i jarzm ?....
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 17-06-2018 o 20:54

  12. #11
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Znalazłem nowe zaciski tyle że firmy NTY.
    Omijaj to szerokim łukiem. Pocieszysz się kilka miesięcy max. a potem zacznie cieknąć i się zapiecze. Sprawdziłem na sobie to coś. Lepiej kup regenerowane.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Jestem świeżo po rozmowie z firmą regenerującą zaciski.
    Oczywiście nie chcą przyjąć moich przed liftowych w zamian za poliftowe.
    Ale... zaczęli mnie przekonywać, że nie potrzebnie chcę zmieniać bo i jedne i drugie mają "swoje bolączki".
    Jak człowiek stwierdził w przedliftach zaczyna się zapiekać mechanizm ręcznego i dochodzi do jego nie działania albo nie odbijania. Jak zapewnił z doświadczenia wieloletniego w poliftach się mechanizm nie zapieka tylko zaczyna ciec.
    Wedle niego powinienem zregenerować te co mam i jeśli zrobię to u niego to posłużą długo bez awarii.
    Zapaliła mi się czerwona lampka czy przypadkiem człowiek nie ma za dużo przed liftowych i nie chce mnie nimi obdarować.

    W kwestii tarcz i klocków... moje tylne Boscha mają przejechane około 30tys.
    Klocka jest jeszcze kawał. Tarcza też nie ma rowka na zewnętrznym rancie.
    Jednak z racji tego, że długo już jeżdżę na słabych tylnych hamulcach tarcza nie błyszczy się jak z przodu a jest taka...matowo-brudna. Pod palcem też wyczuwam delikatne wyżłobienie w okolicy jej środka tak jakby pod klocek dostało się kilka ziarenek piasku i delikatnie ją "wyżłobiły".

    Ten człowiek stwierdził że nawet jak założę zregenerowane zaciski to tarcza nie nabierze już blasku...ba, nawet jak założę nowiutkie klocki ( wymagane gdybym zdecydował sięna poliftowe zaciski ) to i tak tarcza nie zacznie się z czasem błyszczeć tak jak się błyszczą przednie.
    Powiedział że radzi przetoczyć tarczę albo wręcz kupić nowe tarcze i klocki.
    Mnie się wydawało zawsze, że keśli siłą hamowania wróci do normy za sprawą sprawnych zacisków to i z czasem na skutek ścierania tarcza również zacznie błyszczeć i będzie po niej widać że całość pracuje.
    Mylę się?

    A jak u Was wyglądają tylne tarcze? Błysk czy przyczerniony mat?
    Wczoraj na każdych światłach przyglądałem się innym samochodom właśnie na tylne tarcze. I powiem że u około 70% tylne tarcze wyglądały jak u mnie. U pozostałych 30% z kolei błyszczały się jak psu.... ale w większości były to auta max kilku letnie...

    W co więc wierzyć....co prawda co fałsz...

    Kalkulacja jest taka że wymiana na przedlifty kosztować mnie będzie 350zł.
    Jeśli chciałbym z nowymi tarczami i klockami to już ponad 650zł.
    A z kolei wymiana na polifty z nowymi klockami oraz tarczami 900zł.
    I taki mam placek i nie wiem w co iść..

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    NTY sobie daruj po kilku m-cach zaczną ciec nie ma sensu ich aplikować.

    Ja przedlifty robiłem raz wytrzymały rok na wazelinie technicznej, późnej oddałem do firmy i wytrzymały 3mce, wsadziłem NTY z 8mcy wytrzymały, wkońcu kupiłem polifty i problem sam się rozwiązał.


    Cały czas do przodu

  15. #14
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Mnie się wydawało zawsze, że keśli siłą hamowania wróci do normy za sprawą sprawnych zacisków to i z czasem na skutek ścierania tarcza również zacznie błyszczeć i będzie po niej widać że całość pracuje.
    Mylę się?
    Nie mylisz się.

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    U pozostałych 30% z kolei błyszczały się jak psu.... ale w większości były to auta max kilku letnie...
    Moje byłe Mk2 w chwili sprzedaży miało ukończone 20 lat i tylne tarcze hamulcowe błyszczały jak lustro pomimo że tarcze były Kraft a klocki Tomex.No ale Mk2 nigdy nie miały kłopotu z zapiekającymi się czy cieknącymi tłoczkami (w przeciwieństwie do Mk3) a jeśli nawet takie przypadki były to bardzo nieliczne.



  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Czyli mówisz , że zostawić tarcze i dać tylko nowe klocki ( poliftowe w razie wymiany na polifty ) i tarcza z czasem zacznie wyglądać jak przednie?

  17. #16
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Czyli mówisz , że zostawić tarcze i dać tylko nowe klocki ( poliftowe w razie wymiany na polifty ) i tarcza z czasem zacznie wyglądać jak przednie?
    Tak twierdzę.Miałem taki przypadek (2-3 (?) lata temu)-wprawdzie w żoninym Mk2 i w hamulcu przednim.Zaczęły hałasować hamulce w trakcie hamowania-głośne odgłosy szurania jak przy kończącym się klocku.Kobieta jak to kobieta-nim mnie poinformowała o problemie minęło trochę czasu i jak się zabrałem za robotę to w tarczy po zewnętrznej był już szeroki na i 1 cm i głęboki na ok 0,3-0,4 mm wytarty pasek.Okazało się że w klocku (Motorcraft!) siedzi zalany kawałek żelaza wyglądający jak nakrętka M8.Klocek wyrzuciłem a tarczę (prawie nóffka Mororcraft) przetarłem papierem ściernym (wolne obroty,piąty bieg,papier na klocku drewnianym dociskanym ręcznie,2-3 minuty i zadziory na krawędziach wytarcia zostały usunięte-wszystko zgodnie z zasadami BHP ).Założyłem inny klocek (używany) i auto hula do dziś a wytarty pasek prawie całkowicie zniknął.I jeszcze jedno-to auto NIGDY nie miało problemów z np.nierównomiernym hamowaniem prawa/lewa ani z za małą siłą hamowania w hamulcach przednich.Natomiast problemy były z tylnymi hamulcami (bębny 229 mm i nietrzymający ręczny,grzejące się piasty) których ogarnięcie zakończone sukcesem przeze mnie (po tym jak poddał się serwis Forda) zabrały prawie rok.



  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Koledzy jeszcze sprawa na Cito.
    Właśnie wymieniam tylne hamulce.
    Chodzi mi o sworzeń/ślizgacz tylnego jarzma.
    Są dwa , jeden lity a drugi z taką gumką na sobie.
    Gdzie idzie ten z gumką...na górę czy na dół?
    Gdzieś słyszałęm , że ten z gumką idzie od strony ataku tarczy....czyli powinien być na dole...a u mnie jest na górze...ale nie wiem czy nie był przez kogoś źle założony...
    Będę wdzięczny za szybkie info bo auto rozebrane na dole i stoję z robotą.

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No nic ... dałem te z gumkami na górze tak jak były poprzednie.
    Tył wymieniony w całości, tarcze, klocki, jarzma, zaciski polift.
    Przód oczyszczony, wymieniony cylinder, sworznie...
    Całość odpowietrzona z przy okazji wymienionym płynem ( wszedł litr ) i BAJKA!!!!
    Autko hamuje dużo lepiej, ręczny na początku miałem obiekcje że słaby ale pozaciągałem kilka razy i jak zaciągnę na maxa to auto nie ruszy do przodu.
    Nic nie ściąga... jazda 80km/h puszczenie kierownicy i wyhamowywanie ( na razie delikatne bo się musi tył ułożyć ) i jedzie jak po linijce.
    Swoją drogą niestety gumki osłaniające końcówki linek od ręcznego mi się porozwalały więc je wywaliłem i dałem chwilowo takie jak są przy zaciskach bo miałem dwie wolne... sporo za duże ale chwilowo lepszy rydz niż nic. Da się gdzieś dokupić takie harmonijki które będą lepiej pasowały?
    Podczas całęj roboty tylko raz był problem.
    Mianowicie w poliftowych zaciskach ta blacha od ręcznego jest większa/szersza.
    Przedliftowe jarzma są przykręcane na górze poprzez taki...kilku centymetrowy kołnierz z gumą na zewnątrz i metalem w środku. To na niego sięzakłąda zaślepkę by się śruba nie syfiła.
    Niestety po zamontowaniu poliftowych zacisków zacisk właśnie tą blachą od ręcznego się opierał na tym "kapturku" i to blokowało jakikolwiek ruch zacisku na ślizgaczach.
    W końcu w ruch poszedł diaks i ten kaptury poobcinałem zostawiając tylko tą grubą podkładkę pod śrubę.
    Teraz zaciski pracują elegancko w pełnym zakresie i nic ich nie blokuje.
    Mam nadzieję, że mam spokój na kilka lat.
    Stary tył jak się okazało i przód już ciężko chodziły na ślizgaczach bardzo, dzwignie od ręcznego też miały duże opory.
    Dla testu rozruszałem je , usunąłem brud, dałem smaru i już odbijają ładnie. No ale cały komplet z tarczami, jarzmami, zaciskami, klockami przód/tyłt rafią na sprzedaż bo mi już zbędne :-)
    Tak więc dzięki za pomoc i idę upajać się hamowaniem jakiego nie miałem od zakupu mondka :-)
    PS. Po ilu km można uznać, że wszystko się ułożyło/dotarło i można hamulca używać bardziej zdecydowanie?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 21-07-2018 o 23:53

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    PS. Po ilu km można uznać, że wszystko się ułożyło/dotarło i można hamulca używać bardziej zdecydowanie?
    rzekomo przynajmniej 200km
    chociaz nie znalazłem żadnego źródła który tłumaczyłby dlaczego to ma się "układać"
    w mojej opinii jak już klocki przestaną hałasować(stukać) to powinno się używać normalnie, ale ja tam sie nie znam
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Swoją drogą niestety gumki osłaniające końcówki linek od ręcznego mi się porozwalały więc je wywaliłem i dałem chwilowo takie jak są przy zaciskach bo miałem dwie wolne... sporo za duże ale chwilowo lepszy rydz niż nic.
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Mam nadzieję, że mam spokój na kilka lat.
    jak tam wleci syf to niedługo będziesz rozbierał i robił ponownie...
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Sprężynka - raczej nie wtryski
    By acho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 19:55
  2. [MkII] zapłon, a raczej problemy z nim
    By koooonrad in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 23:57
  3. [MkII] Hamulce tylne - co wymienić, na co i gdzie...
    By lyssy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów