+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar rocendroll
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    Katowice

    Kamera cofania z skrêtem kó³, czujniki, podwójny rejestrator i nawigacja w jednym

    Witajcie, brakuje mi w aucie tych rzeczy. Mocno siê zastanawia³em nad tym co zrobiæ w takiej sytuacji i chcia³bym zapytaæ czy wiecie czy nie ma jakiego¶ pakietu all-in-one który by to wszystko zawiera³?

    Na ten moment ja sk³ania³em siê do
    - zamontowania czujników parkowania firmy Blow (4 z ty³u). (czy mo¿na zamontowac czujniki parkowania z przodu, w sensie sensory ¿eby mnie ostrzega³y przed ¶cian±, albo obtarciem innego pojazdu?)
    Nie znam siê zupe³nie i nie wiem co najlepsze - wybra³em je w 2016 testowa³ je MOTOmajster i te wysz³y najlepiej, ale mo¿e lepiej braæ co¶ innego na rok 2018? Tych nie mog³em znale¼æ w czarnym


    I tutaj powstaj± mo¿liwo¶ci bo mo¿na

    - wsadziæ taki tablet (zale¿y mi na mapach google) -ale nie chcê tego w tym miejscu deski rozdzielczej, no bo wydaje mi siê ¿e bêdzie ciê¿ko na to patrzeæ i ciê¿ko u¿ywaæ, co my¶licie?

    ewentualnie takie co¶, tylko cieñsze ramki tabletu by siê przyda³y

    albo takie co¶? Tylko znowu za ma³e trochê ;/



    albo takie co¶


    - zrobiæ samemu, wysuwan± nawigacjê. Najbardziej odpowiada³oby mi co¶ takiego jak tutaj na zdjêciu które zrobi³em. Pomys³em by³oby to ¿eby wyci±æ kawa³ek skóry w tym miejscu deski, w³o¿yæ tam wysuwany monitor, i t± skórê z powrotem przykleiæ na górê monitora ¿eby jak bêdzie schowany ³adnie wygl±da³o. Czy my¶licie ¿e to dobry pomys³, jakbym móg³ siê do tego zabraæ? Potrzebny w takim przypadku by³by jaki¶ szerszy ekran zdolny odpaliæ androida. Czy kto¶ z do¶wiadczenia wie jak ogarnia siê sprawê ³±czno¶ci w takiej nawigacji - jaki pakiet sieci trzeba wykupiæ ¿eby mieæ dane internetowe? Czy znacie mo¿e firmy które by siê tym mia³y mo¿liwo¶æ zaj±æ? Tutaj w tym w±tku wspominany jest DK Sosnowiec, a nie wiem jak na rok 2018? (ewentualnie nie musi byæ wysuwany - my¶lê o rozmiarze ekranu jak w nowych bmw)


    - przy kupnie lusterka takiego typu nie mam fajnego ekranu na desce. My¶la³em o tym ¿eby zamiast na lusterku zamontowaæ go na desce - ale znów jest trochê za ma³y nie bêdzie nic widaæ ;/ Poza tym i tak chcê mieæ zaintegrowany rejestrator z przodu i z ty³u.


    Te VOXY nie maj± chyba Map. Ale s± podwójnym zestawem kamer. Zale¿a³oby mi na tym i na tym.


    No i tak nie wiem co wybraæ ¿eby mieæ wszystkie te bajery najsensowniejszym sposobem.
    1)No bo tak sensory i tak muszê kupiæ i zamontowaæ fizycznie. Pytanie czy da siê tylko na ty³ czy tak¿e na przód? Czy s± jakie¶ lepsze ni¿ to co zalinkowa³em bo nie wiem?
    2)Kamera cofania - pewnie przyjdzie z lusterkiem co nie, bo zale¿y mi ¿eby linie skrêtu przy skrêcie kierownic± by³y.
    3) Wideorejestrator przód i ty³ te¿ ogarnia siê za pomoc± kamery cofania z ty³u co jest tylko inn± funkcj± o kamery która jest na tym lusterku.
    4) To lusterko przychodzi z androidem wiêc s± tam te¿ mapy. Problem w tym ¿e wysoko i ma³y ekran do¶æ. Tak mi siê wydaje patrz±c po filmach + to ¿e trzeba bêdzie odrywaæ g³owê od kierownicy ;/

    Jest te¿ ta kwestia ¿e potrzebujê ten tablet, bo chcê myszk± na bluetooth to obs³ugiwaæ ¿eby nie by³o olo z siêganiem rêk±. Tak¿e te¿ ta kwestia.

    Co o tym my¶licie? Mo¿e polecicie co¶ lepszego? Czy mo¿e pisaæ na jakim¶ zagranicznym forum, albo w jakim miejscu pytaæ je¶li mieszkam na ¦l±sku? Mo¿e z kim¶ z was by³aby by szansa siê spotkaæ i wymieniæ do¶wiadczeniami, pogadaæ a co¶ mogliby¶cie poradziæ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rocendroll Zobacz posta
    zrobiæ samemu, wysuwan± nawigacjê. Najbardziej odpowiada³oby mi co¶ takiego jak tutaj na zdjêciu które zrobi³em. Pomys³em by³oby to ¿eby wyci±æ kawa³ek skóry w tym miejscu deski, w³o¿yæ tam wysuwany monitor, i t± skórê z powrotem przykleiæ na górê monitora ¿eby jak bêdzie schowany ³adnie wygl±da³o.
    Nie ma na to miejsca pod desk± bo tam s± kana³y nawiewów wiêc jedynie mocowany jak na zdjêciu ale bez chowania w desce czyli na sta³e

  4. #3
    Kursant Awatar rocendroll
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    Katowice
    [/COLOR]
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rocendroll Zobacz posta
    zrobiæ samemu, wysuwan± nawigacjê. Najbardziej odpowiada³oby mi co¶ takiego jak tutaj na zdjêciu które zrobi³em. Pomys³em by³oby to ¿eby wyci±æ kawa³ek skóry w tym miejscu deski, w³o¿yæ tam wysuwany monitor, i t± skórê z powrotem przykleiæ na górê monitora ¿eby jak bêdzie schowany ³adnie wygl±da³o.
    Nie ma na to miejsca pod desk± bo tam s± kana³y nawiewów wiêc jedynie mocowany jak na zdjêciu ale bez chowania w desce czyli na sta³e
    A mia³by¶ do polecania jaki¶ model?
    Ostatnio edytowane przez rocendroll ; 19-06-2018 o 20:35

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie, pisa³em tylko o twoim pomy¶le chowanego ekranu.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    A mo¿e co¶ takiego
    https://pl.aliexpress.com/item/Newes...ceBeautifyAB=0

    Znajomy ma taki zamontowany w daszku przeciws³onecznym.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja to mam ale normalnie na lusterko za³o¿one

    Wys³ane z mojego SM-A510F przy u¿yciu Tapatalka

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Kamera ze skretnymi linkami chyba nie da rady bo nie wiem czy w mk3 jest czujnik kata skrêtu? Jest?
    Co do tabletu....ogolnie najlepiej by³o by zrobiæ cos jak w mazdzie 6 tyle ze trzebaby kana³y nawiewow przerobiæ...choc i bez duzej ingerencji by sie udalo...gra nie warta ¶wieczki chyba...lepiej kupiæ chiñczyka albo obudowac tablet w oslone przeciwsloneczna...

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Peteypee Zobacz posta
    nie wiem czy w mk3 jest czujnik kata skrêtu? Jest?
    Jest je¶li jest ESP

  10. #9
    Kursant Awatar rocendroll
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    08 Jun 2018
    Mieszka w
    Katowice
    no to u mnie jest nadzieja?

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 1269
    Ostatni post / autor: 16-08-2022, 19:19
  2. [MkIII] Kamera cofania
    By maniek_ in forum Tuning
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 01:26
  3. Kamera cofania - modyfikacja
    By logeen in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 20:23
  4. [All] Kamera cofania
    By Mewa_lp in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 16:30
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów