+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik

    Pompa paliwa, regulator cisnienia, paliwa egr

    Czy kupując pompę paliwa firmy mapco dającej ciśnienie 3.8 bara zamiast 3 bara jak powinno być zaszkodzę silnikowi tzn układowi zasilania paliwa? Nie chciał bym kupować pierburga za 700 zł.
    Z wężyka podłączonego do regulatora ciśnienia paliwa nie cieknie benzyna, czy to znaczy że jest dobry i nie ma prawa absolutnie szwankować? Czy regulator ciśnienia Boscha o numerze 0 280 160 585 różni się od tego z nr 0 280 160 509. Wyglądają tak samo.
    Jeżeli po nałożeniu wężyka i zassaniu ustami zawór egr przełącza (pyka) to jest sprawny? Tymczasowo zaślepiłem egr.
    Pytam bo mam czasami problem z brakiem mocy tzn szczególnie pod większą górkę jak jest mocno nagrzany silnik dodaję gazu a silnik się dusi, muszę odjąć gazu i znowu dodawać delikatnie pompować szczególnie dwójka trójka, albo czasami na prostej na trójce dostaje kopa dopiero po paru sekundach od wciśnięcia gazu. Jeżeli dobrze rozumiem ciśnienie na listwie wtryskowej powinno być stałe 3 bara?
    Auto na wolnych obrotach pracuje idealnie, przy hamowaniu na skrzyżowaniach nie traci obrotów.
    Opony to podstawa

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Czy kupując pompę paliwa firmy mapco dającej ciśnienie 3.8 bara zamiast 3 bara jak powinno być zaszkodzę silnikowi tzn układowi zasilania paliwa? Nie chciał bym kupować pierburga za 700 zł.
    za utrzymanie prawidłowego ciśnienia odpowiada regulator
    pompa może dawać więcej, paliwo wróci sobie do baku wężykiem powrotnym.
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Z wężyka podłączonego do regulatora ciśnienia paliwa nie cieknie benzyna, czy to znaczy że jest dobry i nie ma prawa absolutnie szwankować?
    po odpięciu podciśnienia z regulatora powinno wzrosnąć ciśnienie w układzie - jesli tak jest to jest on sprawny
    najlepiej sprawdzić podpinając manometr i na wolnych obrotach sprawdzić ciśnienie, jeśli po odpięciu podciśnienia ciśnienie na listwie wzrasta, to jest lipny regulator

    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Pytam bo mam czasami problem z brakiem mocy tzn szczególnie pod większą górkę jak jest mocno nagrzany silnik dodaję gazu a silnik się dusi, muszę odjąć gazu i znowu dodawać delikatnie pompować szczególnie dwójka trójka, albo czasami na prostej na trójce dostaje kopa dopiero po paru sekundach od wciśnięcia gazu.
    a sprawdziłeś jakie ciśnienie jest teraz na listwie? szczególnie przy bucie/wyższych obrotach
    jak nie masz jak sprawdzić ciśnienia podczas jazdy to sprawdź korekty jak wyglądają o ile masz gniazdo OBD
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Dzięki splitu
    OBD nie mam. Zacznę mierzyć ciśnienie gdy dostanę pompę za dwa trzy dni.
    cyt:
    po odpięciu podciśnienia z regulatora powinno wzrosnąć ciśnienie w układzie - jesli tak jest to jest on sprawny
    najlepiej sprawdzić podpinając manometr i na wolnych obrotach sprawdzić ciśnienie, jeśli po odpięciu podciśnienia ciśnienie na listwie wzrasta, to jest lipny regulator
    Jednak tego nie rozumiem?
    Opony to podstawa

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    po odpięciu podciśnienia z regulatora powinno wzrosnąć ciśnienie w układzie - jesli tak jest to jest on sprawny
    najlepiej sprawdzić podpinając manometr i na wolnych obrotach sprawdzić ciśnienie, jeśli po odpięciu podciśnienia ciśnienie na listwie wzrasta, to jest lipny regulator
    Jednak tego nie rozumiem?
    na prawde nie wiem jak to inaczej wytlumaczyć przeczytaj sobie może to jeszcze raz powoli, albo poczytaj jak działa regulator paliwa.
    może napisze to tak:
    -sprawny układ - 3bar
    -sprawny układ po odpięciu podciśnienia z regulatora paliwa >3bar,
    -uszkodzony regulator ciśnienia >3bar
    -uszkodzona pompa paliwa <3bar

    ciśnienie nie musi być idealnie 3bar (nawet nie wiem jakie powinno być "idealne"), ważne aby było stabilne zarówno przy małym jak i dużym zapotrzebowaniu na paliwo.
    oczywiście wiadomo że 2 bar i niżej to katastrofa
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Wracam do tematu. Pompa wymieniona na pompę firmy mapco. Poprzednio zmieniane trzy używane. Po podłączeniu miernika ciśnienia na listę i przekręceniu kluczyka 2,5 atm po załączeniu silnika na wolnych obrotach 2 atm, po przegazowaniu do 4 5 tys obrotów 2.5 atm. Po odpięciu podciśnienia ciśnienie na wolnych obrotach 2.6 atm, po przegazowaniu nie zmienia się. Filtr paliwa nowy. Acha i na starej używanej poprzednie pompie ciśnienie takie same jak na nowej.
    Opony to podstawa

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Gdyby ktoś czuł co jest grane to proszę o wpis. Czy kupić regulator ciśnienia paliwa?
    Opony to podstawa

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    To może chociaż ktoś wie czy jest jakaś różnica miedzy tymi regulatorami. https://katalog.mroauto.pl/katalog/f...p/3916/100270/ Ja mam stary w aucie o numerze 0280160509 ale takiego już nie można dostać. Prawdopodobnie były to regulatory do silników 88 KM i 90 KM. Regulatory wyglądają identycznie tak https://allegro.pl/regulator-cisnien...978621669.html.
    Opony to podstawa

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Jestem pokonany wymieniłem regulator ciśnienia paliwa na nowy. Ciśnienie dalej 2 bar, przy przegazowaniu 2.4 bara. Praktycznie to samo co napisałem wyżej. Właściwie to auto chodzi ok. Tylko czasami dostaje muła pod górkę gdy jest mocno rozgrzany. Powinno być na listwie 3 bary ja mam 2 bary i jakiś jeżdżę. Pozostały przewody od baku. Czy rzeczywiście na listwie ma być 3 bary? Sam już nie wiem.
    Opony to podstawa

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Jestem pokonany wymieniłem regulator ciśnienia paliwa na nowy. Ciśnienie dalej 2 bar, przy przegazowaniu 2.4 bara.
    Jak masz możliwość to sprawdź tym manometrem jakiś inny silnik, może manometr zaniża.

    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Właściwie to auto chodzi ok. Tylko czasami dostaje muła pod górkę gdy jest mocno rozgrzany.
    Sprawdziłbym dla spokoju ducha kompresję.
    Katalizator masz?
    EGR-a bym jeszcze zaślepił dla testu.

    ---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jak masz możliwość to sprawdź tym manometrem jakiś inny silnik, może manometr zaniża.
    jeszcze można by przytkać jakoś przewód powrotny przy listwie albo przy pompie i zobaczyć czy ciśnienie podskoczy.
    Da to pogląd czy pompka jest w stanie nabić wyższe ciśnienie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-06-2018 o 11:48
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Dzięki . Auto mam w bardzo dobrym stanie 215 tys najechane pewne. Silnik też w bardzo dobrym stanie. Takiego drugiego nie na na Śląsku ))). Egr zaślepiłem ale jest sprawny. Katalizator jest hm gdyby był niesprawny auto nie miało by chyba mocy ogólnie. Ale tym zajmę się też później jeżeli objawy nie ustąpią.

    Sprawdzę z tym manometrem, kupiłem na allegro. Z tym że mechanik namierzył też 2 bary i też mógł mieć manometr z allegro. Musze znaleźć kogoś z mądrzejszym manometrem. Jeszcze spróbuję z tym przytkaniem przewodu ale nie dzisiaj. Dam znać.
    Opony to podstawa

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    Katalizator jest hm gdyby był niesprawny auto nie miało by chyba mocy ogólnie.
    Diabli wiedzą, może dopiero jak jest właśnie duże obciążenie
    Cytat Zamieszczone przez minoryt Zobacz posta
    czasami dostaje muła pod górkę gdy jest mocno rozgrzany.
    to przepustowość za mała bo już trochu przykitowany. (to tylko jedna z potencjalnych możliwości z tym katem, bo może z nim być wszystko OK)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Jeżeli wyeliminuję ciśnienie na listwie, kat może być potencjalnym sprawcom kłopotów tu się zgadzam. Ponieważ pod górkę ciągnie czasami nawet ok a potem dostaje drugiego kopa. Kiedyś kolega jechał za mną i powiedział że trochę zakopcił. Miałem jakoś 5 tys na obrotach. Tylko to ciśnienie paliwa mi nie pasuje.
    Opony to podstawa

Podobne wątki

  1. [Zetec] regulator cisnienia paliwa wymiana
    By wazon1985 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 12:03
  2. [Zetec]regulator cisnienia paliwa
    By Edwardo50 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 10:50
  3. [TDCi MKIII] Czy to regulator cisnienia paliwa na pompie?
    By tomo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 16:07
  4. [Zetec]Mk1 regulator cisnienia paliwa...
    By artsorty in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 09:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów