+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    hb
    Silnik
    2,0 tdci
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    09 Apr 2011
    Mieszka w
    Pleszew

    Różnica temperatur z nawiewów.

    Witam szanownych klubowiczów ,po kontroli temperatury powietrza z kratek nawiewów przy włączonej klimatyzacji okazało się że z prawej strony temperatura mierzona na kratkach ma około 7 stopni a z lewej 17 stopni.Proszę może ktoś z klubowiczów miał podobny problem co to może być ,sterowanie czy coś innego.Dziękuję za każdą pod powiedż.Mondeo mk3 kombi 2002 rok 2,0 16v przed lift klimatyzacja ręczna..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukan1957 Zobacz posta
    miał podobny problem co to może być
    Niski poziom czynnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Warszawa

    Pomogło?

    Czy tak jak kolega zasugerował pomogło dobicie klimatyzacji? Ja mam świeżo nabitą i dokładnie takie samo zachowanie.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ewentualnie przykitowana dysza rozprężna, ale jeśli ten objaw jest po osuszeniu układu i napełnieniu to na 99.99% za mało czynnika zostało zapodane.

    Jest jeszcze możliwość że gość miał lewy czynnik, bo ceny oryginału są drakońsko wysokie i pojawia się chrzczony czynnik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Tylko że ten koleś robił mi regenerację sprężarki, wymianę przewodu, naprawę przy wentylatorze bo nie załączał się od razu z klimą no i pełen serwis. Po odebraniu od niego zauważyłem że nie do końca ok jest z wydajnością więc do niego wróciłem. Posprawdzał wszystko jakimiś tam przyrządami (nie znam się co i jak) i upuścił tylko trochę czynnika bo podobno układ się przegrzewał. Jak można się domyśleć nic to nie pomogło więc pojechałem jeszcze raz. Koleś wydawał się uczciwy i powiedział że już nawet z ciekawości musi dojść o co chodzi. Wymienił dodatkowo filtr przeciwpyłkowy bo był trochę zapchany i właśnie on zauważył (ja nie jeździłem jako pasażer) że z środkowych nawiewów ten po lewej stronie dmucha o jakieś 6-7 stopni (z prawej strony jest około 7 stopni czyli jest ok) cieplejszym powietrzem mimo że są obok siebie. Powiedział że nie zrobi mi tego bo musiałby cały kokpit wyjmować i dopiero patrzeć co i jak. Wydaje mi się że na pewno sprawdził co i jak z czynnikiem. Nie chciałbym bez pewności pakować dodatkowej kasy w to. Ale jeżeli twierdzisz że to problem z czynnikiem (ja się na tym zupełnie nie znam) to potwierdź mi to po opisaniu sytuacji a pojadę w inne miejsce na dobicie lub wymianę.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na odległość to nikt Ci nie da 100% zapewnienia, że to będzie to.
    Nie masz klimy strefowej, więc główna przyczyną, że czym dalej od wymiennika tym wyższa temperatura, jest to że za mało czynnika jest i przez to wymiennik tylko do połowy jest zimny.
    te 0.01% zostaje na dyszę i słabo tłoczącą sprężarkę.W których procentach będzie Twój przypadek to j/w na odległość nie da się na pewniaka zawyrokować.

    Cytat Zamieszczone przez ziooom Zobacz posta
    jest około 7 stopni czyli jest ok
    Przy sprawnej sprężarce i reszcie układu to nawet mniej powinno być ze 2-3 stopnie.
    Teoretycznie (według danych serwisowych), 8 stopni jest granicą sprawnego układu. Bo są przypadki że ludzie mają i 10-12 stopni, i nic się nie dzieje opsrócz tego że dłużej trwa schłodzenie kabiny, ale temperatura ze wszystkich kratek jest taka sama
    +/- 2 stopnie różnicy między najbliższym wylotem od wymiennika a najdalszym, ale to też się niweluje jak po kilku(nastu) minutach dłuższe przewody powietrzne się już wychłodzą

    ---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

    Jeszcze jedno może być, że do połowy wymiennik obrósł mechatym grzybem, ale to najmniej prawdopodobne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Co masz na myśli mówiąc kratka z lewej strony i kratka z prawej strony. Czy chodzi o te kratki przy oknach, czy lewa i prawa kratka w nawiewie centralnym?
    Jeśli to pierwsze to one mają pewnie odzielne kanały. W drugim przypadku raczej nie, ale pewności nie mam.

    Komputer pokazuje m.in. takie PIDY:
    LBLND_DR Położenie lewej klapy mieszania powietrza
    LT_BLEND Położenie lewej klapy mieszania powietrza
    PFD_DRPOS Położenie klapy nawiewnika w tablicy

    Może jednak coś z tymi klapkami kierowania powietrza? Coś się zacięło albo urwało.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Jeśli to pierwsze to one mają pewnie odzielne kanały.
    Jeśli nie ma klimy strefowej to klapka od regulacji temperatury jest jedna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Jeśli to pierwsze to one mają pewnie odzielne kanały.
    Jeśli nie ma klimy strefowej to klapka od regulacji temperatury jest jedna.
    W komputerze oznaczona jako lewa klapa mieszania powietrza? (nie ma prawej).
    A dlaczego nawiew na nogi jest cieplejszy?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    W komputerze oznaczona jako lewa klapa mieszania powietrza? (nie ma prawej).
    To jest tłumaczenie/interpretacja na polski
    Druga możliwość że jak jest klima dwustrefowa to wtedy pojawia się pid od drugiej klapki.

    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    A dlaczego nawiew na nogi jest cieplejszy?
    To wynika z błedów konstrukcji kanałów
    Tutaj gość to wyjaśnił
    http://ffclub.ru/topic/17092/jump_480/
    nie do końca rozumiem techniczne szczegóły ale z grubsza jest to właśnie błąd konstrukcyjny


    Swoją drogą niezły hardcore, -40 stopni.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 11-07-2018 o 11:09
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    W komputerze oznaczona jako lewa klapa mieszania powietrza? (nie ma prawej).
    To jest tłumaczenie/interpretacja na polski
    W wersji angielskiej jest podobnie. Ale to chyba też tłumaczenie z rosyjskiego. A skąd wziął rosyjski autor ... ?


    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    A dlaczego nawiew na nogi jest cieplejszy?
    To wynika z błedów konstrukcji kanałów
    Tutaj gość to wyjaśnił
    http://ffclub.ru/topic/17092/jump_480/
    Dotyczy grzania i focusa, ale ciekawe. Dalej nie szukałem, czy o chłodzeniu autor też coś napisał. Wolno i ciężko się to czyta.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 12-07-2018 o 11:37

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Mówiąc o kratkach mówiłem o dwóch środkowych koło siebie. Oddałem do zaprzyjaźnionego mechanika (nie znajomy ale głównie do niego jeżdżę bo wie co robi), nie wiedziałem wcześniej że też robi klimę. To co przy mnie sprawdził i widziałem to tak jak netoper pisał czynnika miałem 350 zamiast 800-820 (niby fachowiec od klimy napełniał) i druga sprawa tak jak opisałem że "niby" upuścił czynnika bo układ się przegrzewał a kwestią jest chłodnica. Po podłączeniu mechanik mówi że nie spada ciśnienie czyli coś z wentylami albo chłodnicą, wentyle działają więc chłodnica zapchana. Teraz czekam na info czy to wina chłodnicy klimatyzacji czy wody bo mi powiedział że klimatyzacji jest z przodu więc jak wody jest zapchana to wentylatory też nie pociągną (najprostsze sprawdzenie jak się okazało to po podłączeniu manometrów i uruchomieniu klimatyzacji jak nic się nie dzieje oprysk ze szlaufa zimną wodą i wszystko widać).

    W każdym bądź razie dzięki Netoper bo miałeś zdecydowanie rację a przy tym ktoś mi w końcu zrobi "zamrażarkę"

Podobne wątki

  1. [MkIII] Drastyczna różnica temperatur z nawiewów przy włączonej klimie
    By pempol in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 15:17
  2. [MkIII] zimne leci z prawej strony nawiewów a ciepłe z lewej strony nawiewów?
    By GrekuPL in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 23:39
  3. [MkIII] Nieprawidłowy zakres temperatur klimatronika
    By Jaro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 16:16
  4. [MkI] V6 czujniki temperatur
    By robebor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 15:16
  5. [MkI] Zakres temperatur
    By niuchni in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów