+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok

    Szarpanie, "bulgotanie", duże spalanie

    Witam, na wstępnie chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum,
    jestem posiadaczem mondeo mk3 2.0 pb + gaz. Moim autem szarpie oraz z silnika wydawane są dziwne dźwięki i strasznie dużo pali (18 gazu w miescie - Miesięczna instalacja) Są nowe cewki, swiece oraz kable, czasem też auto lekko zbija obroty przy zmianie biegów i potrafi je przetrzymać(Podejrzewam że jeszcze idzie gdzieś lewe powietrze, ponieważ walczyłem z tym jakiś czas temu i wydaje mi się że idzie skądś jeszcze) Co do dziwnych dźwięków zauważyłem pewną rzecz: Auto zaczyna "bulgotać" po odpaleniu silnika i przeczekaniu ok. 30 sekund. Po ok. 30 minutach jazdy dźwięków już nie ma. Zauważyłem że na początku odczuwalne są drgania pod sprzęgłem, później one ustają - Tak jak bulgotanie, możliwe że te drgania są przenoszone jakoś na sprzęgło... Nie wiem. Jestem już umówiony do ASO na diagnostyke, może poradzicie czego mogę się spodziewać bo termin jest dość odległy. Wysyłam filmiki z pracy silnika.

    https://www.youtube.com/watch?v=uogYZ1QuTBc

    https://www.youtube.com/watch?v=cJfjfg-4S14

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Bulgotanie to może być odma, klapki, silniczek krokowy.
    U mnie bulgotanie przeszło po zrobieniu klapek albo wyczyszczeniu odmy i zaworka w niej

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Bulgotanie?, ja tu nie słyszę bulgotania tylko chrobotanie. Wiem co mowie bo z bulgotaniem już jakiś czas walczyłem i to z powodzeniem. Pierwsza myśl, napinacz paska, rolka paska, łożysko, może coś z łańcuszkiem rozrządu, np.rozciągnięty.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    Wymieniałem kolektor bo grały w nim klapy, krokowy też, więc to raczej odpada

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Obejrzałem filmik. Też mam takie klekotanie. W przyszłym tygodniu jadę do mechanika. Rolki większość wymieniłem, a dźwięk dochodzi bardziej od strony pokrywy, nie wieloklina więc obstawiam zawory

    A dodatkowe chrobotanie może być od napinacza wieloklina
    Ostatnio edytowane przez patrykszalanski ; 29-06-2018 o 10:43

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    A spalanie u Ciebie w normie?

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Przy tym klekocie spalanie nie zmieniło się. Oscyluje w granicach 6 - 6.5 litra Jak wdepnę to i 8-9 zje xD
    U ciebie słychać takie lekkie chrobotanie i to pewnie napinacz, albo któraś z rolek, a ten klekot co u mnie to zobaczymy co w przyszłym tygodniu mechanik stwierdzi.
    Ostatnio edytowane przez patrykszalanski ; 29-06-2018 o 11:15

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    A czy w przypadku zaworów nie było by dodatkowych objawów? Np. nierówne cisnienie w cylindrach, spadek mocy?

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Wiesz, że sam nie wiem. Ten klekot słyszałem na wielu filmikach i żadnego rozwiązania czy to zawory, czy coś innego. Od miesiąca go mam i narazie zero różnicy w jaździe.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    Byłem u mechanika i zdiagnozował luzy zaworowe, o dziwo nie podjął się tego bo jak twierdzi trzeba rozbierać rozrząd. Zadzwoniłem do innego i on mówi że wystarczy zdjąć pokrywę zaworów. Czy luzy zaworowe faktycznie mogą powodować takie objawy? Głównie chodzi mi o duże spalanie

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Po zdjęciu pokrywy to co najwyżej można luzy zaworowe pomierzyć a nie je skorygować.
    Przy delikatnej kombinacji to można ewentualnie bez rozpinania rozrządu wymienić szklanki bodajże na zaworach ssących ale na wydechowych już nie.

    U mnie luzy zaworowe jak były za małe to nie zauważyłem jakoś wzrostu spalania względem tego co było wcześniej.

    Warto by się było przyjrzeć pracy sond lambda.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    A jeśli jest to coś z rozrządem tak jak ktoś napisał np: "napinacz paska, rolka paska, łożysko, może coś z łańcuszkiem rozrządu, np.rozciągnięty" To ile może kosztować naprawa tak mniej więcej? Rozmawiałem z mechanikiem to zaśpiewał mi 500 za robotę przy rozrządzie (robocizna)

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    Chrobotanie ustaje przy wcisnieciu sprzęgła.. Auto w trasie pali 8l gazu/100. w mieście 17l

    Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Jeżeli chrobotanie ustaje przy sprzęgle to dwumas się powoli kończy, ale to tak bardzo powoli. 8l gazu w trasie to norma. Mi 6-7 benzyny pali. W mieście potrafi wyjść nawet 12 benzynym

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkII] Błąd "zbyt duże napięcie" przepływka
    By AroMkII in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 13:41
  3. [Duratec][MkIII] Szarpanie - "żabka" na niskich ob
    By Beniamin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 15:54
  4. *"bulgotanie" płynu w zbiorniczku*
    By bartimo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2007, 08:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów