+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 Apr 2015
    Mieszka w
    Opole

    Sensor poduszek z wy³±cznikiem airbag pasa¿era.

    Cze¶æ,

    jeste¶cie chyba moj± ostatni± desk± ratunku...

    Temat jest taki (trzeba siê skupiæ )
    Muszê do³o¿yæ do Mondeo MK4 - 2,3L benzyna 160KM, Liftback 2009r. VIN:WF0EXXGBBE9C54056 wy³±cznik poduszki powietrznej pasa¿era.

    Do³o¿y³em wy³±cznik:
    1.jpg
    oraz kontrolkê poduszki powietrznej pasa¿era:
    2.jpg
    Wszystkie wi±zki by³y oryginalnie przygotowane do pod³±czenia.
    Efekt jest taki ¿e na zegarze i na kontrolce niezale¿nie od pozycji w³±cznika ¶wieci siê kontrolka poduszki powietrznej.
    Kilku mechaników/elektryków powiedzia³o ¿e nie wystarczy pod³±czyæ siê do komputera i skasowaæ b³±d, trzeba jeszcze wymieniæ sensor poduszki powiertrznej (w ASO po VIN sprawdzili ¿e mam 7S7T 14B056 AD)
    W ASO powiedzieli nawet ¿e nawet jakbym im to zleci³ to by nie zrobili bo nie s± ju¿ dostêpne zestawy do do³o¿enia tej funkcji i nie wiedz± co wchodzi³o w sk³ad tego zestawu...

    Czy mo¿e mi to kto¶ potwierdziæ - ¿e trzeba wymieniæ sensor? Nikt do tej pory nie potrafi³ mi podaæ nr czê¶ci... równie¿ w ASO...
    Czy kto¶ ma MK4 z tym wy³±cznikiem i mo¿e mi podaæ nr czê¶ci lub swój nr VIN ¿ebym móg³ sprawdziæ w ASO nr czê¶ci sensora?
    Czy zna mo¿e kto¶ inne rozwi±zanie problemu?

    Proszê o pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie trzeba wymieniaæ sensora/sterownika poduszek. Wystarczy zmieniæ konfiguracjê samochodu za pomoc± ELMConfig i aktywowaæ wy³±cznik oraz zrobiæ reset modu³u, ale przez IDS.
    Poszukaj w dziale regionalnym kogo¶ z IDS w swoich okolicach. Zap³acisz kilkakrotnie mniej za us³ugê (oko³o 50z³) ni¿ w ASO. ASO mo¿e to zrobiæ bardzo ³atwo, ale maj± jakie¶ tam swoje procedury i wol± montowaæ gotowe graty, itp. aby wyci±gn±æ jak najwiêcej kasy od klienta i nie byæ nara¿onym na "pretensje" gdy po takiej operacji co¶ siê nie odpali w razie W.

    PS. Poczytaj u "konkurencji": https://forum.fordclubpolska.org/sho...02#post2498902
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 02-07-2018 o 14:44

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    ASO mo¿e to zrobiæ bardzo ³atwo, ale maj± jakie¶ tam swoje procedury i wol± montowaæ gotowe graty,
    ASO mo¿e by i mog³o takie co¶ zrobiæ ale nie zrobi.Po pierwsze nie maj± dobrych fachowców-elektroników obeznanych z programowaniem komputerów w samochodach.Po drugie nawet jak maj± takiego fachowca to nie maj± odpowiedniego sprzêtu i/lub oprogramowania.Po trzecie boj± siê ingerowaæ w oprogramowanie samochodu bo czêsto koñczy siê to lawet± i wizyt± np. u p.Górki w Osinach albo u kol. tedi-k w Katowicach-Piotrowicach (przyk³ady z mojego podwórka).
    Z w³asnego do¶wiadczenia (przez lito¶æ nie napiszê które to ASO): zakupi³em w zesz³ym roku Mondeo Mk5 w autoryzowanym serwisie Forda.Auto nie by³o fabrycznie wyposa¿one w tempomat na którym mi zale¿a³o i poprosi³em aby ASO (niekoniecznie to w którym auto zakupi³em) mi ów tempomat za³o¿y³o.I tu zacz±³ siê cyrk-zosta³ wezwany szef serwisu i zacz±³ mi usilnie t± operacjê odradzaæ argumentuj±c to takimi niezbêdnymi operacjami:demonta¿ deski rozdzielczej,wymiana wi±zki pod desk±,wymiana komputera (ten w aucie podobno nie obs³uguje tempomatu) i wymiana oprogramowania.Ca³o¶æ trwaæ bêdzie ok 3 dni,koszt ok 10 000 pln.
    Poniewa¿ uprzednio pisa³em na PW z naszymi (i nie tylko) fachowcami od modów wiedzia³em ze go¶æ "p³ywa" i nie ma pojêcia o tym co trzeba zrobiæ.
    Za porad± kol.tedi-k z FCP naby³em wy³±cznik tempomatu (175 pln z przesy³k±) i zjawi³em siê u p.Tadzia w Katowicach-Piotrowicach gdzie w ci±gu 30 minut wy³±cznik zosta³ zabudowany,pod³±czony i wprogramowany.Dodatkowo p.Tadzio jak ju¿ siê komputerem do mojego auta pod³±czy³ to wgra³ mi sporo bajerów ( m.in. spalanie chwilowe,kontrolê ci¶nienia w oponach,kasowanie inspekcji olejowej itp) i za wszystko za¿±da³ 200 pln.



  5. #4
    Pieszy
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 Apr 2015
    Mieszka w
    Opole
    Bardzo dziêkujê za szybkie odpowiedzi

    W moim tempomat do³o¿y³em sobie sam, ale musia³em podjechaæ do ASO ¿eby aktywowali w komputerze, do³o¿y³em te¿ Convers+ i dzienne 30% d³ugich (w ASO musieli wy³±czyæ ¶wiat³a skandynawskie)
    Znalaz³em wczoraj pana Tadzia w Katowicach, dzwoni³em i powiedzia³ ¿e za 70zl mi to aktywuje... staram siê jeszcze znale¼æ kogo¶ bli¿ej bo z tym samym bêdê musia³ jeszcze jechaæ Fiest± MK7 (w³±cznik i kontrolka ju¿ pod³±czone).
    Ostatnio edytowane przez gavlix ; 06-07-2018 o 21:04

  6. #5
    Pieszy
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    24 Apr 2015
    Mieszka w
    Opole
    Zrobione. Dziêkujê za pomoc. 😊
    £±czny koszt Fiesta - 20+30+70 Mondeo - 20+180+70.
    Polecam wycieczkê do Katowic...
    Co¶ co nie by³o mo¿liwe dla ASO i innych elektryków zrobione szybko i sprawnie.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Kostki Airbag pasa¿era
    By zenon21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 17:18
  2. [MkIII] modu³, sensor poduszek w przedlifcie
    By wsciekly in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 22:56
  3. [MkIV]wymiana poduszek airbag
    By kuba976 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 13:07

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów