+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Jak zmierzyæ kompresje silnika? B³êdy pomiaru?

    Mam mondeo mk3 1.8 125KM
    Zamierzylem kompresje u mechanika, tylko wyszed³ dziwny wynik, na kazdym cylindrze warto¶æ 7.
    Podejrzewam ¿e to jaki¶ b³±d, bo to raczej niemozliwe zebym mial takie wyniki po remoncie silnika, no ale sie wystraszylem teraz jak mi zmierzyli dbalem o ten biedny silnik, pilnowalem czy ma olej, spokojnie sobie pracowa³ przez caly czas mojej jazdy. Pojade do kogos innego, bede chcia³ byc obecny przy badaniu, tylko jak powinno sie mierzyc cisnienie? Na youtube jak patrzy³em to jest to proste, wkreca sie rurke zamiast swiecy i mierzy, nie wiem czy dalo sie ¼le pomiar zrobiæ, no ale nigdy nic nie wiadomo bo gostek u którego mierzylem za bardzo nie wiedzial nic na temat, mylil tez stopien sprezania z kompresja, no ale nikt nie jest wszechwiedzacy, silnikami chyba sie nie zajmuj±. No ale na necie tez czytalem ze silnik musi byc rozgrzany, jakas przepustnica otwarta, moze jednak zle mi sprawdzili (mam nadziejê). Jak to sprawdziæ teraz zeby bylo dobrze? Silnik rozgrzany ok. Czego jeszcze przypilnowac? No bo takie badanie kosztuje od 50 do 100 zl i nie chce jezdzic do 20 osob.
    Przy kompresji 7 silnik jezdzilby? Czy wtedy to on juz prawie nie ¿yje?
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 05-07-2018 o 09:00

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Przy kompresji 7 silnik jezdzilby? Czy wtedy to on juz prawie nie ¿yje?
    nie je¼dzi³by a rozrusznik krêci³by nim jak kosiark±

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Zamierzylem kompresje u mechanika, tylko wyszed³ dziwny wynik, na kazdym cylindrze warto¶æ 7.
    Podejrzewam ¿e to jaki¶ b³±d, bo to raczej niemozliwe zebym mial takie wyniki po remoncie silnika, no ale sie wystraszylem teraz jak mi zmierzyli
    zmieñ mechanika bo albo ma do d sprzêt albo nie wie w ogóle co robi

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    mylil tez stopien sprezania z kompresja, no ale nikt nie jest wszechwiedzacy, silnikami chyba sie nie zajmuj±.


    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    jak powinno sie mierzyc cisnienie? Na youtube jak patrzy³em to jest to proste, wkreca sie rurke zamiast swiecy i mierzy, nie wiem czy dalo sie ¼le pomiar zrobiæ
    da siê da siê
    albo ¼le przykrêcony manometr (i kompresja dmucha³a obok manometru a nie w niego) albo nie wci¶niêty gaz do dechy przy pomiarze, mo¿e za krótko trzymany silnik na rozruszniku, miejsca na pomy³kê trochu jest

    a robi siê to tak:
    1.silnik rozgrzany
    2.wyjmujesz bezpiecznik pompy paliwa
    3.odpalasz silnik i czekasz a¿ zga¶nie z braku paliwa
    4.wykrêcasz jedn± ¶wiecê
    5.wkrêcasz/przyciskasz manometr
    6.druga osoba do samochodu i trzyma gaz w pod³odze ca³y czas
    7.druga osoba krêci rozrusznikiem do momentu a¿ wskazówka na manometrze zatrzyma siê (trwa to ok 5-10 sekund - wyczujesz kiedy wskazówka nie bêdzie siê juz podnosiæ)
    8.odczytujesz i zapisujesz wynik
    9.wkrêcasz ¶wiecê spowrotem

    dla kolejnych cylindrów powtarzasz kroki od 4 do 9
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Tak ale ¶wiece wykrêca siê wszystkie czy¿ nie?
    Oprócz wyci¶niêtego peda³u gazu dobrze jest wcisn±æ sprzêg³o

    Wys³ane z mojego SM-A510F przy u¿yciu Tapatalka

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wszystkie ¶wieczki maj± byæ wykrêcone podczas mierzenia.


    Polecia³o z fona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dzieki za pomoc, sie wystraszylem ze silnik mi umiera 😁 poszukam innego mechanika jak najszybciej zeby spac spokojnie

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    poszukam innego mechanika jak najszybciej zeby spac spokojnie
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    No bo takie badanie kosztuje od 50 do 100 zl
    Kup sobie manometr, do 50 z³ jest wybór.
    https://allegro.pl/kategoria/motoryz...p-aut-1-2-0621
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-07-2018 o 17:52
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    No w sumie moge, tylko jeszcze klucze do wykrêcania ¶wiec, jak silnik bêdzie rozgrzany to nie wiem czy bêdê mia³ wyczucie, ¿ebym przypadkiem nie ukrêci³.
    A klucz do ¶wiec jaki, ¿eby z odpowiedni± si³± przykrêciæ?
    Kompresje tylko jednorazowo chcia³em zmierzyæ, ¿eby sprawdziæ przed zagazowaniem czy jest ok.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Kompresje tylko jednorazowo chcia³em zmierzyæ, ¿eby sprawdziæ przed zagazowaniem czy jest ok.
    To i tak taniej wyjdzie jak 100z³, a bêdziesz móg³ potem sobie w dowolnej chwili mierzyæ, albo na spotach za np 2l coca coli
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jaka kompresja powinna byæ przy zimnym silniku? (ró¿nice miêdzy ciep³ym a zimnym bêd± bardzo du¿e?) Bo dzwoni³em do jednego mechanika, który twierdzi, ¿e mierzy siê na zimnym, tutaj z forum i z youtube dowiedzia³em siê, ¿e na rozgrzanym. Co¶ siê mo¿e staæ jak gor±ce ¶wiece bêdzie sie wykrêcaæ? (bo nie wiem o co mu chodzi³o, ¿e powinno byæ na zimnym).


    Samemu jednak bojê siê ¶wiece odkrêcaæ bo jeszcze za mocno wkrêcê i popsujê ca³kiem, nie mam klucza dynamometrycznego, a na moim wyczuciu wola³bym nie polegaæ.

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    nie obra¼ siê - ¶miej± siê ¿e Radom to stan umys³u, ale z tego co s³ucham w Sosnowcu to jest tragedia co za mechanicy...
    ró¿nice nie bêd± wielkie, bo jak by tak by³o, to zimny silnik by nie odpali³. ale sprawdza sie na ciep³ym.

    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Co¶ siê mo¿e staæ jak gor±ce ¶wiece bêdzie sie wykrêcaæ? (bo nie wiem o co mu chodzi³o, ¿e powinno byæ na zimnym).
    jak bêdzie nieumiejêtnie wykrêca³ to mo¿e zerwaæ gwint. ale jak na d³ugiej przed³u¿ce bêdzie stabilnie trzymany klucz jedn± rêk±, i nie u¿yje wielkiej si³y do odkrêcania, to nic siê nie stanie.
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Samemu jednak bojê siê ¶wiece odkrêcaæ bo jeszcze za mocno wkrêcê i popsujê ca³kiem, nie mam klucza dynamometrycznego, a na moim wyczuciu wola³bym nie polegaæ.
    wkrêci³em kilkaset ¶wiec pracuj±c w warsztacie, i u siebie w gara¿u, i nigdy nic siê nie sta³o.
    trzeba uwa¿ac to fakt, ale dopiero wtedy gdy ¶wieca stawia du¿y opór. wtedy lepiej chwilê odczekaæ. ogólnie powinna pój¶æ g³adko bez problemów
    przy wkrêcaniu po prostu kluczem bez grzechotki wkrêcaj samymi palcami, a dopiero potem kluczem.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Ok, dziêki, znajdê kogo¶ innego kto mi zmierzy na ciep³ym albo w ostateczno¶ci kupiê sobie manometr za 50 z³ i poproszê na stacji, ¿eby mi tylko ¶wiece wykrêcili i wkrêcili

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    My¶lenice
    Mierzymy na ciep³ym,to oczywiste- wszystko siê wtedy uk³ada,'dopasowuje' w temp. pracy silnika. Wtedy pomiar pomaga oceniæ stan silnika. Ale my¶lê ,¿e nie zaszkodzi zmierzyæ na zimnym-taka ciekawostka,silnik benzynowy BMW , na ciep³ym warto¶ci pomiaru ksi±¿kowe, na zimnym jeden z cylindrów nie mia³ prawie w ogóle kompresji ,reszta ok. Co do ¶wiec trzeba wykrêciæ wszystkie,choæby po to,¿eby wyeliminowaæ przedmuchy miêdzy s±siednimi cylindrami.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    A potem ¶wiece dokrêca siê si³± 12Nm? Czy jak te ¶wiece ju¿ by³y wcze¶niej kilka razy wykrêcane i wkrêcane, i jeszcze ciep³e bêd± to mo¿e mniejsz±? Pojadê do mechanika, ¿eby mi wkrêci³ ale wolê siê upewniæ.

    Na pomiar mo¿e mieæ du¿y wp³yw akumulator? Bo od pó³ roku go nie ³adowa³em, robiê wprawdzie co tydzieñ trasy 300km w obydwie strony, ale mo¿e jest niedo³adowany.

    Mogê zmierzyæ i na ciep³ym i na zimnym, nie zaszkodzi, miernik sobie ju¿ zamówi³em, teraz tylko podjechaæ od kogokolwiek, ¿eby z ¶wiecami pomóg³

    PS
    W Sosnowcu aktualnie nie przebywam, jestem w rodzinnym zadupiu. W Sosnowcu akurat nie jest ¼le, jak dzwoni³em zapytaæ o kompresjê to rozmowa by³a konkretna, a tutaj w ma³ym miasteczku u kazdego mechanika jak powiedzia³em po co dzwoniê i na co chcê siê umówiæ to by³a chwila ciszy i u prawie ka¿dego jaki¶ problem no oprócz dwóch mechaników, którzy byli ok, ale tam terminy s± dosyæ odleg³e. Podobnie jest na jednej ze stacji diagnostycznych u mnie w mie¶cie, ale to jaki¶ czas temu by³o - jak chcia³em zrobiæ analizê spalin, to go¶ciu najpierw mi powiedzia³, ¿e trzeba siê umówiæ, ¿e po co, ¿e nie maj± czasu, ¿e zajmê stanowisko i nie robi± takich rzeczy, mia³em wra¿enie, ¿e nie wie co to jest. Pojecha³em do Sosnowca - tutaj takie co¶ to jest standard, wystarczy podjechaæ na stacjê, go¶ciu z miejsca sprawdzi co siê chce, p³aci siê dyszke czy dwie i problem z g³owy
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 10-07-2018 o 00:48

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Kompresja zmierzona jeszcze raz, poprzedni mechanik co¶ spapra³ przy mierzeniu lub mia³ manometr popsuty (wysz³o 7 ostatnio)
    Teraz wysz³a mi za wysoka 16,5, wszêdzie równo na ka¿dym cylindrze. Tylko manometr te¿ nieidealny, mo¿e ju¿ siê rozkalibrowa³, bo swoja lata ma, nie wiem.
    Sprawdzê jeszcze nowym z allegro, który kupi³em i przy okazji u jeszcze innego mechanika.

  16. #15
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    Teraz wysz³a mi za wysoka 16,5, wszêdzie równo na ka¿dym cylindrze.
    jak Ci ³yka olej to tyle bêdzie mia³

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Silnik po remoncie, wymienione pierscienie, troche ³yka, ale mniej wiêcej dopuszczalna ilosc. Kompresja po naprawie silnika powinna byc nizsza chyba, ale mozliwe ze manometr mial jakis b³±d, jak jeden mechanik zmierzy³ i wysz³o 7, to u drugiego mo¿e tylko wskaza³o 16,5 a jest troche mniej. Sprawdzê jeszcze swoim manometrem, bo podobno mia³em dobre ci¶nienie niedawno.
    Olej valvoline 5w40.
    Sprawdze jeszcze, ale jak kompresja bedzie za wysoka to co to oznacza?
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 11-07-2018 o 21:44

  18. #17
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    ale jak kompresja bedzie za wysoka to co to oznacza?
    ¿le przeprowadzony remont,

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    ¯e za ciasno? Czy cos jeszcze?

    Sprawdzi³em dzisiaj u innego mechanika - te¿ jest 16-16,5 (tylko ¼le mi sprawdzi³, bo nie odkrêci³ wszystkich ¶wiec naraz)
    Sprawdzi³em na moim mierniku z allegro za 50 z³ - i jest mniej - prawid³owo.
    Kiedy¶ mia³em sprawdzanie ci¶nienie u innego mechanika - te¿ mia³em dobrze.
    Miernik miernikowi nierówny - teraz nie wiem w który pomiar wierzyæ
    Ostatnio edytowane przez Hehe89 ; 12-07-2018 o 13:11

  20. #19
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Hehe89 Zobacz posta
    ¯e za ciasno? Czy cos jeszcze?
    za du¿y luz i siê doszczelnia olejem

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Miedzy czym a czym luz? Da sie to jakos sprawdzic w miare latwo? Auto chce gazowac i nie jestem pewny czy moge teraz

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Zapytanie o kompresje...
    By gienek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 11:37
  2. B³êdy silnika Scorpio, co mog³o pa¶æ?
    By Dawid1992 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 03:34
  3. [TDCi MKIII] [MK 3 TDCI] b³êdy silnika - pro¶ba o ekspertyzê
    By bastol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 10:45
  4. [MkII] Jak zmierzyæ pobór pr±du w aucie?
    By ARTi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów