+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Brak mocy na benzynie

    Witam !

    Ostatnio skończył mi się gaz i musiałem trochę dłużej pojechać na benzynie. Zdziwiłem się, bo auto jakby straciło moc. Gaz w podłodze, a tu ledwo 2-3 tysiące obrotów idzie wyciągnąć i nic nie przyśpiesza. Na wolnych obrotach wszystko w porządku. Na LPG nie ma żadnego problemu z mocą.

    Opcje są chyba tylko dwie - albo coś z pompą paliwa, albo stare paliwo (fakt miałem pół zbiornika i praktycznie tylko co jakiś czas dolewałem 5 litrów aby ten poziom utrzymać). Odpiąłem wąż przy listwie wtryskowej i odpaliłem auto na gazie w celu spuszczenia benzyny - z tego węża leciało jakby chciało a nie mogło. Baniak 4 litrowy napełniał się ponad 10 minut. Spuściłem 15 litrów i dolałem 10 litrów świeżego paliwa i jakby jest lepiej, ale dalej to nie to. Mam zamiar wyjeździć benzynę do końca i nalać świeżej. Filtr paliwa wymieniałem półtora roku temu, a stary nie był wcale zabrudzony, więc raczej go wykluczam. Może na coś jeszcze zwrócić uwagę? Paliwo miało taki bursztynowy kolor, a z tego co kojarzę, to benzyna ma kolor bardziej żółty - cytrynowy.
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Dziś wyjeździłem benzynę jakby do końca (50km po zapaleniu rezerwy nie dało się już odpalić na benzynie). Nalałem 15 litrów świeżego paliwa i dało się na benzynie jechać. Jednak gdy zrobiło się cieplej, to znów brak mocy i obroty max 3000 na benzynie - w tym przypadku mogę problemy z jakością paliwa wykluczyć. Ponadto rano przy 10 litrach paliwa w zbiorniku nie udało się odpalić auta.

    Podejrzewam pompę paliwa lub zapchany filtr. Jutro chcę odpiąć przewody przy filtrze i zobaczyć jak leci paliwo bezpośrednio z pompy. W przypadku wydajności rzędu 15-20 litrów na godzinę, to pewnikiem będzie chyba pompa. Może gdzieś wężyk się zagiął miedzy bakiem a listwą wtryskową, ale to raczej mało prawdopodobne.

    W baku zawsze miałem co najmniej 25 litrów paliwa, dlatego dziwi mnie że pompa się zatarła. Wychodzi na to, że im wyższa temperatura powietrza, tym pompa ma niższą wydajność - gdzie tu szukać związku? Na LPG auto też wydaję się lekko mułotwate, ale to być może w związku z rozjechaniem map i po usunięciu problemu trzeba będzie na nowo stroić instalację. Jednak mimo wszystko na LPG da się jechać, a na benzynie wcale - w związku z tym chyba można wykluczyć wszelkie czujniki (położenia wałków rozrządu, koła pasowego, MAP, etc).
    pozdrawiam
    Leszek

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    W baku zawsze miałem co najmniej 25 litrów paliwa, dlatego dziwi mnie że pompa się zatarła.
    To nawet nie o zatarcie chodzi, ale o wyeksploatowanie, trochę lat pompka ma i być może ma już dosyć.
    Najlepiej to by było zrobić pomiar ciśnienia na listwie, wtedy wyjdzie czy pompka prawidłowo nabija czy za słabo.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Sprawdziłem dziś wydajność pompy przed filtrem paliwa. Przez 2 minuty z wężyka wyciekł niecały litr paliwa. Czyli wychodzi, że wydajność to w granicach 15-20l./godz, podczas gdy nowa pompa ma chyba 80l/min. Mój mechanik nie ma teraz czasu się temu przyjrzeć.

    Najgorsze przy wymianie te ściąganie baku. Tak myślę, czy nie lepiej "powiększyć" otwór pod kanapą i samemu wymienić pompkę oszczędzając 150zł. na robociznie... Tam trzeba chyba uważać z tymi zabezpieczeniami węży, bo się ponoć lubią ułamać?

    Tak czytam archiwalne posty i się zastanawiam czy pompa paliwa w mk3 ma zmienną wydajność w zależności od podciśnienia w kolektorze dolotowym?
    Ostatnio edytowane przez kovalek ; 06-08-2018 o 17:13
    pozdrawiam
    Leszek

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Przez 2 minuty z wężyka wyciekł niecały litr paliwa. Czyli wychodzi, że wydajność to w granicach 15-20l./godz, podczas gdy nowa pompa ma chyba 80l/min.
    Tu to nie mam pojęcia, ale zakładając że auto pali 10l/100km, i jadąc 100km/h no to te 20l przepływu to aż nadmiar.
    Z tym że ważniejsze to jest to czy pompka wytwarza/utrzymuje odpowiednie ciśnienie na listwie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    no tylko podczas przyśpieszania potrzeba ze 30l/h pewnie. Postaram się gdzieś zbadać jutro ciśnienie na listwie i przy okazji wyczyścić map sensor.
    pozdrawiam
    Leszek

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Regulator ciśnienia no to jest na listwie paliwowej, pompka ma stałe zasilanie i nie ma na nią wpływu map sensor, zdejmij dekielku pod tylną kanapą odepnij wtyczkę z pompki i zobacz czy styki nie są przypalone.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Styki przy pompie są w porządku, napięcie też. Udało mi się zmierzyć ciśnienie na listwie i jest 3,5 bara. Przy dodaniu gazu spada do 3 - więc wszystko książkowo. Być może pompka traci wydajność po dłuższej pracy - nagrzeje się i nie daje już takiego ciśnienia.. Sam nie wiem. Póki co jeździ dobrze i mam nadzieję, że tak zostanie. Szkoda mi pakować co najmniej 400zł na coś, co w sumie używam głównie tylko do odpalania auta. Gorzej jak się całkiem skończy nagle i niespodziewanie.
    pozdrawiam
    Leszek

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Jeździsz na gazie,mało na benzynie -pytanie w jakim stanie są wtryskiwacze Benz. Może warto też zresetować komp.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Być może pompka traci wydajność po dłuższej pracy - nagrzeje się i nie daje już takiego ciśnienia..
    Może tak być, dlatego trza pamiętać żeby nie schodzić poniżej 1/4 zbiornika, wtedy pompka jest po całości zanurzona w benie i jest chłodzona/smarowana.
    A pompka jest delikatna, były przypadki że po 5-10 sekundach pracy na sucho szlag ją trafiał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Kompa już kiedyś resetowałem jak był problem z odpalaniem po nocy - wtedy pomogło jednak dolanie paliwa, aby było 3/4 baku. Co do poziomu paliwa to zawsze miałem co najmniej połowę zbiornika. Pojeździłem ostatnio na benzynie trochę i póki co jest OK. Nie wiem jak po dłuższej trasie będzie. Może to faktycznie coś z wtryskami (zastane, zasyfione). Będę częściej jeździł teraz na Pb.
    pozdrawiam
    Leszek

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Może to faktycznie coś z wtryskami (zastane, zasyfione)
    Dobrze STP się sprawdza na takie sprawy
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post3202641
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 May 2018
    Mieszka w
    Kożuchów
    Witam ,korzystając z wątku mam pytanie jak można sprawdzić ciśnienie paliwa testerem ?? Ja mam plastikowy wąż do listwy wtryskowej i ciężko to zrobić ,przez jakiś czujnik można? Listwa bez regulatora ciśnienia Pozdr.

  15. #14
    Zielony listek Awatar Siczu
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    GLX / 17.10.1996 / lpg: AG COMPACT CT-4
    Od
    26 Dec 2014
    Mieszka w
    Pionki, Radom, Dęblin
    Miałem identyczny problem. Na gazie moc a na benzynie zamuła a obroty nie skakały powyżej 3500. Mi pomogło czyszczenie przepustnicy i czujnika. Widocznie gdzieś był problem z zabrudzeniem.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Brak mocy na benzynie, a na gazie wszystko dobrze.
    By Rynio in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 11:51
  2. [Duratec] Brak mocy od 4000 na benzynie, na gazie ok.
    By saagnool in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 13:12
  3. [Duratec]brak mocy i szarpanie na benzynie
    By darkthorn in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 19:40
  4. [Duratec]Brak mocy na benzynie MK III LPG
    By 04tomi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 10:30
  5. brak mocy na benzynie, na gazie ok
    By huamisoft in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2005, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów