+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    sedan
    Od
    20 Oct 2016
    Mieszka w
    w mieście

    Dzine stuki z tyłu podczas ruszania/hamowania sedan

    Witam.
    Od 2 odwiedzin i mechanika poszukuję i próbuję wyeliminować skutki stukania z tyłu.
    Jak jest gorąco, coś stuka podczas ruszania (siada tył), albo podczas dohamowywania (tył unosi).
    Jest to zazwyczaj pojedynczy stuk, czasami kilka razy puknie. Jak są zimniejsze dni to efektu brak, albo jest on mało zauważalny, podczas upałów stuka podczas każdego hamowania/ruszania. Taki dziwny dzwięk jakby stuknięcie sprężyny....

    Najdziwniejsze jest to, że jak jest chłodniej to mam ciszę, a w cieplejsze dni mam stukaczko-pukaczkę jako pasażera z tyłu.

    Nic nie stuka jeśli buja się samochodem, dlatego nie można tego wyłapać na postoju/kanale, nie mówiąc o podniesieniu samochodu na podnośniku (wtedy to wszystko się zupełnie inaczej układa). Przejeżdżając przez progi raczej też nie stuka.

    Problemy zaczęły się one z jakieś 4 miesiące po wymianie amorów/sprężyn z tyłu (wylał stary amor), a że sprężyna już 12 letnia to zrobiłem całość.

    Zjeździłem tak z miesiąc ze swoją stukaczką i nadszedł przegląd.

    1. diagnoza potencjalnie wybite jakieś 2 gumy z tyłu (wyszło na szarpakach, auto przeszło przegląd)...
    Wymienione wszystkie gumy z tyłu (włącznie z gumami sanek).

    Stukanie nie ustało

    2. Poprawka (mechanik wymieniając gumy nie wyjął całej kolumny - amor/sprężyna) - może tam coś nie tak...
    Wyjęta cała kolumna ze strony która stuka, sprawdzona sprężyna, amor, poduszka zawieszenia. Nie ma powodu do stukania - wszystko złożone do kupy, sprawdzone mocowania linek ręcznego, nawet tak głupie sprawy jak rzeczy w bagażniku (koło zapasowe, lewarek). Musiałem odebrać samochód dzisiaj bo potrzebuję na weekend - pomimo stukania

    Gdzie można jeszcze szukać przyczyny... Mam kilka podejrzeń, nie wiem czy słuszne - nie jestem mechanikiem.
    Albo piasta z tyłu, albo zacisk/klocek, albo sama sprężyna jest zwalona i sobie tak puka podczas pracy, albo rura od wlewu paliwa (idzie z tamtej strony)....
    Albo Poltergeist mi siedzi w upały z tyłu i stuka jak ruszam....
    Ostatnio edytowane przez chmura ; 11-08-2018 o 00:25

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak mi pukało z tyłu to pomogła wymiana łączników stabilizatora.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    sedan
    Od
    20 Oct 2016
    Mieszka w
    w mieście
    Odbieram dzisiaj auto od mechanika,
    mówił że to nie stuka na 99% nic w zawieszeniu tylko na łączeniu sprężyna/amor/poduszka
    Sprężyna idealna - zamówiona druga i średnica taka sama, poduszka dobra, amor prawie nowy...

    Na razie podłożył tam jakaś gumę i mam pojeździć...
    Mówił że brakuje tego elementu (nr 2 ze zdjęcia) i nigdzie nie idzie tego dokupić
    zawieszenie.jpg

    Znalazłem gdzieś zdjęcie oryginały i wygląda to tak:
    https://img01-olxpl.akamaized.net/im...lin_rev004.jpg

    Sprężyny i amory mam KAYABY - poduszki albo są oryginalne, albo wsadzone coś niewiadomego producenta (przy wymianie amorów) - niestety robiłem to w trasie w najbliższym warsztacie (nie mój mechanik - który teraz stara się usunąć problem). Może wystarczy kupić poduszkę tej samej firmy i będzie wszystko pasować - choć dziwne że tylko po jednej stronie stuka - raczej zostały by wymienione obie poduszki....

    No nic jak odbiorę i przetestuję to zdam relację..
    Ostatnio edytowane przez chmura ; 23-08-2018 o 12:51

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Jak w trasie na przelocie to mogli wcale nie wymienić poduszek amortyzatorów. Na zasadzie "a może nie będzie mu się chciało wracać jak odkryje". Poduszki staba jeszcze bym skontrolował na wszelki wielki.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    sedan
    Od
    20 Oct 2016
    Mieszka w
    w mieście
    Właśnie mechanik oglądał wszystko za 2 podejściem rozbierając cała kolumnę (zdjął sprężynę i oceniał wizualnie)
    Poduszki wyglądały na dobre - nie wytarte nie wybite, ten gwint co wchodzi amor nie wywalony, mocno przypręcone, sprężyna sieci w niej ładnie - nie ma luzów....
    Ale może po prostu jakieś barachło najtańsze i tak ma ....

    No nic będę testował teraz z fixem mechanika, coś tam podłożył (jakaś mocną gumę wycięta ze starego węża)
    Ostatnio edytowane przez chmura ; 23-08-2018 o 14:03

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez chmura Zobacz posta
    Odbieram dzisiaj auto od mechanika,
    mówił że to nie stuka na 99% nic w zawieszeniu tylko na łączeniu sprężyna/amor/poduszka
    Sprężyna idealna - zamówiona druga i średnica taka sama, poduszka dobra, amor prawie nowy...

    Na razie podłożył tam jakaś gumę i mam pojeździć...
    Mówił że brakuje tego elementu (nr 2 ze zdjęcia) i nigdzie nie idzie tego dokupić
    Załącznik 9729

    Znalazłem gdzieś zdjęcie oryginały i wygląda to tak:
    https://img01-olxpl.akamaized.net/im...lin_rev004.jpg

    Sprężyny i amory mam KAYABY - poduszki albo są oryginalne, albo wsadzone coś niewiadomego producenta (przy wymianie amorów) - niestety robiłem to w trasie w najbliższym warsztacie (nie mój mechanik - który teraz stara się usunąć problem). Może wystarczy kupić poduszkę tej samej firmy i będzie wszystko pasować - choć dziwne że tylko po jednej stronie stuka - raczej zostały by wymienione obie poduszki....

    No nic jak odbiorę i przetestuję to zdam relację..
    Ostatnio wymieniałem amortyzatory i szczerze mówiąc nie przejrzałem się czy w nowych poduszkach jest ten metalowy talerzyk, ale sądząc po zdjęciach z Google to nowa poduszka ma ten element fabrycznie wprasowany. Jeśli u Ciebie go nie ma to albo masz jakieś noname albo ktoś coś kombinowal i to wywalił tylko po co? Ps zdjęcie jest moich kolumn z działu ogloszenia

Podobne wątki

  1. [MkIV] Stuki po stronie kierowcy podczas ruszania tylko na 1 biegu.
    By Damiangd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 13:52
  2. [TDCi MKIII] Stuki podczas ruszania na ciepłym
    By Pablosko88 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 12:25
  3. [MkIII] Stuki z przodu podczas ruszania i hamowania MK3 TDCi
    By reVron in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 15:55
  4. [MkIII] Stuki na kierownicy podczas nagłego ruszania i hamowania
    By Remik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 03:05
  5. [MkII] tarcie podczas hamowania z tyłu
    By Marcino25 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów